Polski samochód elektryczny: Izera wyjedzie z Jaworzna?

Prawdopodobnie fabryka aut elektrycznych Izera może stanąć w śląskim Jaworznie. Według nieoficjalnych informacji tereny Jaworzna pokonały Rudę Śląską, która do tej pory była traktowana jako faworyt.

Jak twierdzi Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności:

Minister Kurtyka potwierdzał Jaworzno już wcześniej, na naszych warszawskich spotkaniach w sprawie transformacji górnictwa. Więc nie jest to wielką niespodzianką. Wszystkim nam zależało na Rudzie Śląskiej. Będziemy jeszcze namawiać rząd, by rozważył inny, większy teren w trójkącie Ruda Śląska-Zabrze-Świętochłowice, czyli w miejscach zdegradowanych, które pilnie potrzebują nowych inwestycji i miejsc pracy.

Czytaj więcej: Tak właśnie wygląda polski samochód elektryczny w nadwoziu hatchback oraz SUV. Znamy nazwę, logo i hasło!

Rozpoczęcie samej budowy fabryki planowane jest na połowę przyszłego roku, czyli już całkiem niedługo. Czynnikiem decyzyjnym z pewnością będzie powierzchnia działki inwestycyjnej, także solidnym argumentem za Jaworznem może być również bliskość elektrowni Jaworzno.

Plany ElectroMobility Poland zakładają stałą współpracę z jednostkami naukowo-badawczymi, co pozwoli rozwijać, a w efekcie wdrażać do masowej produkcji unikalne rozwiązania technologiczne. Projekt rodzimej marki motoryzacyjnej może wesprzeć efektywniejsze pozyskiwanie i wykorzystywanie grantów badawczych, a także podnoszenie innowacyjności gospodarki.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

I zzera prąd

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Boz.. kto w to wierzy.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Taka info dla debili i tyle

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze