Polska Jutta Kleinschmidt? – galeria

16-letnia Joasia, to według wielu sław polskiego sportu motorowego najbardziej obiecująca motocyklistka w kraju. Jest jedyną kobietą startującą w Motocrossowych Mistrzostwach Polski. Ściga się tam jedynie z mężczyznami i staje na podium. Właśnie dołączyła do Diverse Extreme Team jako jedyna dziewczyna w sezonie 2010.

fot. Diverse Extreme Team

Joanna na co dzień rywalizuje z chłopakami, bo w Polsce nie ma (jeszcze?) zawodów dla dziewczyn. Ale jak sama mówi zupełnie jej to nie przeszkadza, a wręcz mobilizuje do treningu, w który musi wkładać więcej pracy, aby być na poziomie swoich konkurentów. 

Nasza motocyklistka właśnie dołączyła do Diverse Extreme Team. Tylko Motocainie powiedziała, co to dla niej znaczy:
– Dołączenie do Diverse Extreme Team na sezon 2010 to dla mnie ogromna szansa na rozwijanie swoich umiejętności i doskonalenia formy, a co za tym idzie możliwość osiągania w przyszłości wyników na wysokim poziomie.

Już jutro Asia wyjeżdża do Holandii na wyjątkowy sprawdzian: będzie startować w Motocrossowych Mistrzostwach Holandii Kobiet, w którym udział bierze 38 doświadczonych zawodniczek – to światowa czołówka tej dyscypliny. Polka uczestniczy od pewnego czasu w treningach pod nadzorem uznanego specjalisty, Holendra – Leona Giesbersa, który prognozuje, że Asia zajmie na mistrzostwach miejsce w pierwszej 10-tce. W tym roku prawdopodobnie zobaczymy także motocyklistkę w Mistrzostwach Europy. 

Joanna zaczynała od motocykla Yamaha 85 cm3, gdy po raz pierwszy wystartowała w zawodach w Więcborku (w 2006 roku). Później przesiadła się na Hondę CR 125, a teraz startuje już na poważnym KTM 125. Mamy nadzieję, że niebawem zobaczymy triumfującą Asię np. w Rajdzie Dakar – byłaby pierwszą Polką, która wygrałaby ten niesłychanie trudny pojedynek z terenem, zupełnie jak kiedyś Jutta Kleinschmidt – pierwsza kobieta na świecie, która wygrała Rajd Dakar (w 2001 roku). Pamiętajmy, że Niemka zaczynała starty w tym pustynnym rajdzie na motocyklu (najpierw BMW, potem KTM), zatem niewykluczone, że Joanna już niebawem podbije świat sportu, czego jej z całych sił życzymy!

 Kwestionariusz Joanny Miller

fot. Diverse Extreme Team

Data urodzenia:  01.06.1994
Jestem…   jedyną w Polsce zawodniczką w Motocrossie
Motocross to dla mnie… całe życie.
Największe extreme w życiu: skok 27 m
Największe marzenie:  zostać Mistrzynią Świata w Motocrossie Kobiet
Moje ulubione miejsce na Ziemi:  Tor motocrossowy
3 ulubione kawałki na moim iPodzie:  Flo Rida ft Akon – Guaranee ,  Jason Derulo – In My Head ,
 Lil Wayne ft The game – My life
Największy autorytet dla mnie to:  moja mama
Jestem dumna z … dotychczasowych moich osiągnięć
Lubię:  sporty extremalne
Nie lubię:  kontuzji
Jeśli nie motocross…  to nic innego!!!
W tym sezonie planuję:  wystartować w Mistrzostwach Europy i Holandii Kobiet  oraz starty w Mistrzostwach Polski  w klasie MX2 Junior
Dotychczasowe osiągnięcia i wyniki:  III miejsce w I rundzie Motocrossowych Mistrzostw Polski

W skład ekipy Diverse Extreme Team poza Joanną Miller wchodzi: 22-letni Michał Daciuk – zawodnik FMX, Aleksander Domalewski – reprezentujący basejumping, Bartosz Obukowicz z MTB, Piotr Kołodziej z BMX oraz Victor Borsuk – kitesurfer. Całemu składowi będziemy w tym sezonie kibicować, choć Joannie poświęcimy na Motocainie najwięcej miejsca 🙂

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

super! czekam na więcej

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

super! czekam na więcej

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze