Polscy kierowcy robią się coraz bardziej… uprzejmi - wobec motocyklistów!

Polscy kierowcy robią się coraz bardziej… uprzejmi - wobec motocyklistów!

06 września 2019
1
1
Codziennie do sieci trafia sporo filmów pokazujących niebezpieczne sytuacje na drogach i godne potępienia zachowania kierowców. Ale nie znaczy to przecież, że wielu kierujących nie stara się zachowywać życzliwie wobec innych użytkowników dróg. Zwłaszcza motocyklistów.
Loading module...

Wiele złego o polskich kierowcach mogą powiedzieć… inni polscy kierowcy. Ale szczególnie złe doświadczenia mają motocyklistki i motocykliści. Jeśli sami nie jeździcie na dwóch kółkach to zapytajcie o opinię jakiegoś znajomą riderkę lub kierowcę jednośladu - motocykla lub skutera. Z pewnością uraczy was opowieścią o wielu sytuacjach, w których kierowcy samochodów wymuszali pierwszeństwo, albo utrudniali przejazd podczas manewrowania w korku.

Z drugiej strony można odnieść wrażenie, że trochę zmienia się w tym względzie na plus. My same coraz częściej obserwujemy większą życzliwość ze strony kierowców samochodów. Złośliwe lub bezmyślne zachowania wobec motocyklistów są coraz rzadsze, za to często możemy liczyć na pozytywne reakcje, jak na przykład zjeżdżanie do prawej krawędzi, aby ułatwić przejazd. Na potwierdzenie tych słów zamieszczamy nagranie przesłane nam przez czytelnika, który postanowił pokazać - jak pozytywnie zmieniła się mentalność Polaków za kierownicą.

Dziękujemy - ten filmik napawa nas nadzieją!

Loading module...

Komentarze

Kierowca
08 września 2019 17:21
Uwazam ze sam motocyklista jeździ
nie przepisowo