Polscy kierowcy robią się coraz bardziej… uprzejmi – wobec motocyklistów!

Codziennie do sieci trafia sporo filmów pokazujących niebezpieczne sytuacje na drogach i godne potępienia zachowania kierowców. Ale nie znaczy to przecież, że wielu kierujących nie stara się zachowywać życzliwie wobec innych użytkowników dróg. Zwłaszcza motocyklistów.

Wiele złego o polskich kierowcach mogą powiedzieć… inni polscy kierowcy. Ale szczególnie złe doświadczenia mają motocyklistki i motocykliści. Jeśli sami nie jeździcie na dwóch kółkach to zapytajcie o opinię jakiegoś znajomą riderkę lub kierowcę jednośladu – motocykla lub skutera. Z pewnością uraczy was opowieścią o wielu sytuacjach, w których kierowcy samochodów wymuszali pierwszeństwo, albo utrudniali przejazd podczas manewrowania w korku.

Z drugiej strony można odnieść wrażenie, że trochę zmienia się w tym względzie na plus. My same coraz częściej obserwujemy większą życzliwość ze strony kierowców samochodów. Złośliwe lub bezmyślne zachowania wobec motocyklistów są coraz rzadsze, za to często możemy liczyć na pozytywne reakcje, jak na przykład zjeżdżanie do prawej krawędzi, aby ułatwić przejazd. Na potwierdzenie tych słów zamieszczamy nagranie przesłane nam przez czytelnika, który postanowił pokazać – jak pozytywnie zmieniła się mentalność Polaków za kierownicą.

Dziękujemy – ten filmik napawa nas nadzieją!

Najnowsze

Kierowca skręcił, auto pojechało prosto

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków w czystej postaci. Kierowca musiał się mocno zdziwić.

Pas służący do zjazdu z autostrady lub drogi ekspresowej zwykle jest całkiem długi, aby kierowcy zdążyli bezpiecznie wytracić prędkość. Nie wszyscy jednak uważają, że takie ułatwienie jest im potrzebne.

Dokładnie tak było w tej sytuacji. Samochód z kamerą odpowiednio wcześnie zjechał na pas do zjazdu z autostrady. Inny kierowca chciał być szybszy, wyprzedził go, ale nie zdążył zahamować. Pech chciał, że wypadając z drogi uderzył w latarnię, przez co wylądował na boku, a później na dachu.

Najnowsze

Strefa Kobiet na Moto Show Suwałki

7 Moto Show Suwałki to nie typowy zlot przepełniony testosteronem, to także miejsce dla kobiet – z pasją i miłością do motoryzacji. Serdecznie zapraszamy wszystkie zmotoryzowane i nie tylko panie do specjalnej Strefy Kobiet, w której nie braknie atrakcji - wyścigi na 1/4 mili czy pokazy driftu.

Polski biegun zimna- z tego właśnie znane są Suwałki. Ale już niedługo, Suwałki będą się kojarzyć  z wydarzeniem, które na pewno rozgrzeje zarówno fanów motoryzacji, jak i każdego zwolennika imprez rodzinnych-  7 Moto Show Suwałki  Reaktywacja. Impreza  ta odbędzie się pod Patronatem Prezydenta Miasta Suwałki  w dniach 21- 22.09.2019 r. na nowo wybudowanym lotnisku, w godzinach 10.00-18.00.

Ogólnopolskie wyścigi na ¼ mili, czy pokazy driftu, to tylko część atrakcji dostępnych na imprezie. Na miłośników adrenaliny będą czekać skoki na bungee, loty helikopterem. Pasjonaci motoryzacji będą mogli podziwiać projekty, nie tylko z Polski, ale z Litwy, Łotwy i Estonii. Oprócz klubów motoryzacyjnych, swoje strefy będą miały motocykle, auta zabytkowe, tuningowe, a nawet ciężarowe. Nie zabraknie, także strefy Moto Kobiet. Na najmłodszych uczestników będzie czekać strefa zabaw,  której gospodarzami zostaną Superbohaterowie. Całość wydarzenia umilać będzie strefa food trucków. 

7 Moto Show Suwałki to również spotkanie z wiodącymi firmami z całej Polski. Podczas dwóch dni imprezy, będą one prezentować swoje produkty, dzielić się rozległą wiedzą, a także dadzą popis swoich możliwości podczas pokazów autodetailingu czy oklejania aut. 

 

Najnowsze

Audi gotowe do startu w Formule E. Wyścigowe Audi e-tron FE06 jeszcze bardziej agresywne!

Daniel Abt i Lucas di Grassi już w listopadzie rozpoczną kolejny sezon wyścigów serii Formuła E. Towarzyszyć im będą nowe bolidy Audi o spektakularnym wyglądzie. Wyścigowe Audi e-tron FE06, które w przyszłym tygodniu zaprezentowane będzie szerszej publiczności podczas Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej IAA 2019 we Frankfurcie.

Dużo widocznego włókna węglowego i jaskrawo pomarańczowy lakier podkreślający linie samochodu: Audi e-tron FE06 prezentuje się jeszcze bardziej agresywnie niż jego poprzednik, w którym Daniel Abt i Lucas di Grassi podczas bardzo trudnego ubiegłego sezonu zdobyli dla teamu Audi Sport ABT Schaeffler drugie miejsce.

W pełni elektryczny nowy bolid na torze zadebiutuje już 22 i 23 listopada, podczas wyścigów w Ad Diriyah w Arabii Saudyjskiej. Fani sportów motorowych będą mieli okazję obejrzeć Audi e-tron FE06 w przyszłym tygodniu, na stoisku czterech pierścieni na Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej IAA 2019 we Frankfurcie. 

Harmonogram przygotowań do pierwszego wyścigu sezonu jest napięty: po intensywnej fazie treningów indywidualnych i przygotowywania obu bolidów, które nastąpią w najbliższych tygodniach, w połowie października team uda się do Valencii w Hiszpanii na oficjalne, trzydniowe, przedsezonowe testy Formuły E. Na początku listopada zarówno samochody, jak i całe wyposażenie zostaną załadowane do kontenerów i wysłane do saudyjskiego Ad Diriyah.

Najnowsze

Nowe BMW X6 – jak prezentuje się „najczarniejsza czerń na świecie”?

Podczas targów we Frankfurcie BMW zaprezentuje spektakularny, pojedynczy egzemplarz pokazowy BMW X6 pokryty "najczarniejszą czernią". BMW X6 jest pierwszym i jedynym pojazdem na świecie wykończonym lakierem Vantablack VBx2.

Już we wrześniu podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie odbędzie się światowa premiera BMW X6 trzeciej generacji (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,7-6,1 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 243‑159 g/km) – samochodu, który ponad dekadę temu dał początek segmentowi Sports Activity Coupé. 

Powierzchnia pokryta powłoką Vantablack traci swoje charakterystyczne cechy rozpoznawane przez ludzkie oko, a pokryte nią przedmioty wydają się dwuwymiarowe.

Vantablack jest synonimem pełnej gamy wyjątkowo czarnych powłok i lakierów, między innymi VBx2. Vantablack jest technologią wykorzystującą matrycę wykonaną z karbonu. Człon „vanta” stanowi akronim słów Vertically Aligned Nano Tube Array (siatka ułożonych pionowo nanorurek).

Każda z nanorurek węglowych ma długość od 14 do 50 mikrometrów i średnicę 20 nanometrów, czyli jest około 5000 razy cieńsza od ludzkiego włosa. To oznacza, że na jednym centymetrze kwadratowym powierzchni mieści się około miliard pionowo ustawionych nanorurek. Światło padające na taką powierzchnię nie ulega odbiciu, ale jest niemal w całości pochłaniane i skutecznie przekształcane w ciepło.

BMW X6 trzeciej generacji zadebiutuje w listopadzie 2019 r.

Światowa premiera najnowszego wcielenia modelu, który dał początek innowacyjnemu segmentowi Sports Activity Coupé (SAC), odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie (12-22 września). Niedługo potem, w listopadzie 2019 r., samochód trafi do salonów. 

Najnowsze