Polscy kierowcy jeżdżą w rytm muzyki pop

Wakacje już niebawem, więc aby podróż upłynęła nam w dobrym nastroju, powinniśmy się zaopatrzyć w najnowsze popowe przeboje. Czego słuchają polscy kierowcy w drodze do pracy lub podczas dłuższych wypadów za miasto?

Muzyka pop, a nastepnie rock, są najchętniej słuchanymi podczas samochodowych podróży gatunkami muzycznymi. Zdaniem 36 procent kierowców, to właśnie muzyka pop jest najlepsza na długą podróż. 27 procent osób, opowieda się za rockowymi utworami. 12 procent lubi muzyką klasyczną. Co ciekawe jedynie 4 procent udzielających odpowiedzi kierowców wymieniło na pierwszym miejscu rap.

Na długą wakacyjną podróż najbardziej nadają się?

fot. mobile.de

Jeśli do wymarzonego urlopu pozostało nam jeszcze trochę czasu, to nie powinniśmy zapomnieć o ulubionej stacji radiowej. Okazuje się, że zdecydowana większość Polaków (aż 64 procent przebadanych) podczas stania w korku, ratuje się przed nudą i frustracją właśnie słuchając swojej rozgłośni radiowej. Oprócz słuchania radia Polacy w ruchu miejskim nie zapominają o swojej ulubionej płycie lub po prostu delektują się ciszą. Takie odpowiedzi wybrało odpowiednio 15 procent i 14 procent respondentów. Forma spędzania czasu w korku, która nie spotkała się z uznaniem żadnej z przebadanych osób, to podśpiewywanie swojego ulubionego kawałka. Zatem albo mamy zbyt mało rozśpiewany naród albo Polacy wstydzą się przyznawać, co nucą w aucie…

* Ogólnopolskie badanie zrealizowane przez Instytut Badania Opinii Homo Homini na reprezentatywnej próbie 1100 pełnoletnich osób mieszkających w Polsce. Badanie zrealizowano metodą wywiadów kwestionariuszowych CATI. Czas realizacji 12 czerwca 2011.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze