Polowanie na kierowców rozpocznie się w wakacje – jeszcze więcej fotoradarów!

Od kilku lat stale rośnie liczba fotoradarów na polskich drogach. W ramach kampanii "Bezpiecznie na drogach" pojawi się ich jeszcze więcej. Do końca wakacji ITD postawi jeszcze 100 nowych lokalizacji. Na kierowców czekają jeszcze inne „niespodzianki”.

Według statystyk Komendy Głównej Policji, w zeszłym roku zbyt szybka jazda była powodem prawie 7,5 tys. wypadków. Zginęło w nich 855 osób, a ponad 10 tys. odniosło poważne obrażenia. Jednak póki co jedynym sposobem rządu na zmniejszenie tych liczb jest stawianie nowych urządzeń, które mają zapewnić wpływy do budżetu. 

Jeszcze w te wakacje zostanie uruchomionych kolejnych 100 fotoradarów. Obecnie w rękach ITD znajduje się ich ponad 300. To jednak nie wszystkie urządzenia działające na polskich drogach. W rękach straży gminnych znajduje się jeszcze około 200 fotoradarów. 

Podczas tegorocznych wakacji zostanie jeszcze uruchomiony odcinkowy pomiar prędkości. Specjalnie oznaczone punkty pojawią się w 29 miejscach na mapie naszego kraju. 

To jednak nie koniec niespodzianek związanych z karaniem kierowców. Na wielu skrzyżowaniach w kraju zostaną zainstalowane systemu, które będą wyłapywać przejeżdżających na czerwonym świetle. Skrzyżowania te nie będą jednak w żaden sposób oznaczane. Za przejazd na czerwonym świetle grozi mandat w wysokości 500 złotych oraz 6 punktów karnych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze