Polonez wjechał w Hyundaia. Za kierownicą 100-letni kierowca!

Polonez wjechał w Hyundaia. Za kierownicą 100-letni kierowca!

10 września 2020
4
To zdarzenie drogowe nie było w żaden sposób wyjątkowe, ani widowiskowe. Bardzo nietypowy był natomiast jeden z uczestników tego zdarzenia.

We wtorek 8 września oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kolizji, do jakiej doszło na jednym ze skrzyżowań. Niby nic nadzwyczajnego, do obsłużenia zdarzenia został skierowany patrol, którego ustalenia okazały się zaskakujące.

Kolizja z jeleniem w samym centrum miasta

Policjanci zastali na miejscu zielonego Poloneza Trucka z uszkodzonym przodem oraz białego Hyundaia i30 z pogniecionymi drzwiami z lewej strony. Przebieg zdarzenia był łatwy do odtworzenia - kierujący Polonezem zignorował znak STOP i wjechał w bok prawidłowo poruszającego się Hyundaia.

Wyłączona sygnalizacja i kolizja gotowa. Z miejsca zdarzenia zbiegł… poszkodowany kierowca

Funkcjonariuszy zaskoczyło co innego - otóż sprawca zdarzenia ma równe 100 lat! Podróżował wraz z 95-letnią pasażerką. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu mu prawa jazdy (które posiadał od 68 lat) i skierowanie wniosku o ukaranie go do sądu. Oficjalnie zastosowano taką sankcję za „rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Wszyscy dobrze wiemy, że doprowadzenie do drobnej kolizji nijak się do tego nie kwalifikuje. Zadecydować musiała obawa, czy 100-latek nadal potrafi bezpiecznie prowadzić samochód. Policjanci najpewniej chcieli, żeby sąd skierował go na badania lekarskie i ustalił, czy może nadal być on kierowcą.

Komentarze

p
10 września 2020 11:09
Bez opowiedzi pozostało pytanie: ile lat miał Polonez?
Sylwester
12 września 2020 16:52
To jest dowód na to że Polska jest krajem bezprawia!!! Na jakiej podstawie policja zabrała prawo jazdy. Bo w przepisach tego nie ma a w konstytucji też nie ma takich rzeczy. Idąc tym tropem to według badań prawo jazdy powinno się zabrać każdej grupie wiekowej. A młodzi kierowcy mają "fury" z zachodu szybkie ale napewno większe trupy niż ten Polonez.
Tina > Sylwester
13 września 2020 12:04
Popieram! Uważam, że odebranie temu panu prawa jazdy to skandal!
iza
18 września 2020 08:54
polonez to twardy samochód, wystarczy wyklepać blachy i wymienić światła