Ewa Kania

Co wolno władzy, to nie tobie obywatelu kierowco? Tym razem pirat w radiowozie srogo się przeliczył

Trudno o coś bardziej deprawującego, niż policjant który ostentacyjnie pokazuje, że czuje się ponad prawem. Czasy jednak się zmieniły i podejście do łamania prawa przez funkcjonariuszy jest zupełnie inne niż kiedyś, o czym przekonał się pewien policjant.

Policjant wyprzedzał na przejściu dla pieszych

Do sieci trafił filmik autorstwa kierowcy, który był światkiem bulwersującej sytuacji. Oto na prostej i pustej drodze, gdzie nie było żadnych zakazów wyprzedzania, wyprzedził go oznakowany radiowóz. Z całej długiej drogi, gdzie było to dozwolone, funkcjonariusz wybrał akurat miejsce, gdzie znajdowało się przejście dla pieszych.

Czy można dostać mandat za parkowanie tyłem do budynku? Co o zakazie mówią przepisy?

Całe szczęście przejście było puste, podobnie jak jego okolica. Policjant nikogo więc nie potrącił, ani nie groziło, że kogoś potrąci. Mimo to doszło do bardzo poważnego wykroczenia.

Czy policjanci wystawiają mandaty innym policjantom?

Jak myślicie, jakie konsekwencje poniósł kierowca oznakowanego radiowozu, widoczny na nagraniu? Upomnienie? Rozmowę z komendantem, na której usłyszał „nigdy więcej tak nie róbcie, posterunkowy”? Otóż nie.

Komenda Miejska Policji w Płocku poinformowała, że po pojawieniu się nagrania ze zdarzenia w sieci, rozpoczęto ustalanie sprawcy wykroczenia. Szybko okazało się, że był to funkcjonariusz policji z Komisariatu Policji w Gąbinie. Został on ukarany mandatem na 1500 zł i 15 punktami karnymi. A to nie koniec:

Ponadto funkcjonariusz musi liczyć się z konsekwencjami dyscyplinarnymi, ponieważ Komendant Miejski Policji w Płocku wszczął w tej sprawie czynności wyjaśniające.

Widać czasy się zmieniają i policjanci podchodzą do swoich kolegów równie surowo, co do zwykły obywateli. A nawet bardziej surowo, bo jak sami stwierdzili w komunikacie:

Niech ta sytuacja będzie przypomnieniem i przestrogą dla kierowców, że wszyscy jesteśmy równi wobec prawa, a za popełnione przewinienia każdy użytkownik dróg musi liczyć się z konsekwencjami, przy czym odpowiedzialność funkcjonariuszy policji jest w takich sytuacjach podwójna.

Komentarze:

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze