Paula Lazarek

Policja w Warszawie ma nowe samochody. Jakie?

Nowe radiowozy dysponują łączną mocą 204 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym układu wynoszącym 350 Nm. Zgadniecie co to za model?

Pod koniec września 32 modele hybrydowej Skody Octavia iV w wersji Combi trafiły do Komendy Głównej Policji w Warszawie.  Policjanci będą mgli przejechać nawet do 65 km wykorzystując wyłącznie energię elektryczną (WLTP). Model ten dysponuje także sześciobiegową skrzynią DSG obsługiwaną elektronicznie w technologii shift-by-wire. 

Dynamiczne i ekologiczne ŠKODY OCTAVIA iV z napędem hybrydowym typu plug-in w służbie polskiej policji

Pojazdy zostały uzupełnione o specjalne wyposażenie, które ma ułatwić codzienną pracę policji. System uprzywilejowania w ruchu drogowym składa się z urządzeń świetlnych takich jak zespolona lampa ostrzegawcza na dachu pojazdu, lampa LED za przednią szybą oraz lampy LED w zderzaku przednim i wewnętrznej części klapy tylnej, a także głośnika umieszczonego w przednim zderzaku, który jest w stanie wyemitować do 118 dB. 

Dynamiczne i ekologiczne ŠKODY OCTAVIA iV z napędem hybrydowym typu plug-in w służbie polskiej policji

Dodatkowo dla niemalże 100 funkcjonariuszy policji zostało przeprowadzone szkolenie, którego zadaniem było odpowiednie zapoznanie się z modelem Octavia iV. Podczas szkolenia policjanci otrzymali informacje, które pozwolą im na pełne wykorzystanie atutów pojazdu.

Myślicie, że hybrydowe Skody spełnią swoją rolę?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze