Policja testuje drony!

Drogówka zamierza wykorzystywać nowoczesne technologie do walki z piratami drogowymi. Już niebawem nad ulicami pojawią się drony, które będą pomagać w rejestrowaniu wykroczeń za które posypią się mandaty.

Katowicka policja testowała kilka temu drona należącego do Politechniki Śląskiej. Policjanci obserwowali z powietrza sytuacje na drodze i rejestrowali wykroczenia nie tylko kierowców, ale także pieszych. Podczas próbnego dnia policja nie wystawiała mandatów, ale niebawem może się to zmienić. Na razie jedyną jednostką, która sprawdza takie rozwiązanie jest Komenda Wojewódzka w Katowicach, ale niebawem inne oddziały mogą podłapać ten pomysł. 

Dron latający nad drogą nie mierzy prędkości. Jego zadaniem jest obserwacja sytuacji na drodze. Policjanci skupiają się na poprawie bezpieczeństwa pieszych, dlatego wyłapywani są kierowcy ignorujący czerwone światło lub wymijające inne samochody, które akurat ustępują pierwszeństwa pieszym. Przy pomocy drona można sprawdzić, czy kierowca ma zapięte pasy lub korzysta z telefonu komórkowego w czasie jazdy.

Po zarejestrowaniu wykroczenia do akcji wkraczają pobliskie patrole i pouczają sprawcę. Trzeba brać pod uwagę, że ta nowinka techniczna może niebawem być standardem.

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

„dobra zmiana”…

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze