Policja szuka kierowców, którzy holowali samochód tyłem. Za co zostaną ukarani mandatem?

Policja szuka kierowców, którzy holowali samochód tyłem. Za co zostaną ukarani mandatem?

08 lipca 2020
1
2
Na trasie z Oleśnicy do Twardogóry zarejestrowano dwóch kierowców, którzy holowali samochód tyłem. Policja stwierdza, że stwarzali zagrożenie w ruchu drogowym i rozpoczęła weryfikację, kto prowadził oba samochody. Za co grozi im dokładnie mandat?
Loading module...

Na poniższym nagraniu widzimy kierowcę Seata, który holuje zepsutego Citroena. Możliwe, że uchwyt do holowania był już tak zniszczony, że jedynym rozwiązaniem było zaczepienie haka za tył pojazdu. Policjanci zapowiadzieli ściganie sprawców tej sytuacji po zobaczeniu nagrania. Jeśli zostaną rozpoznani, będą ukarani mandatem karnym.

Przepisy o holowaniu pojazdu nie zawierają wskazania, że holowanie musi się odbywać tak, by oba pojazdy jechały przodem. Kierowcy w tej sytuacji mogą zostać ukarani mandatem w wysokości 150 zł za naruszenie przez kierującego warunków holowania poprzez nieprawidłowe połączenie pojazdu holowanego z holującym. 

Kolejne zachowanie, które podlega karze to naruszenie przez kierującego warunków holowania poprzez brak oznaczenia lub niewłaściwe oznaczenie pojazdu holowanego. Pojazd holowany powinien być oznaczony po lewej stronie trójkątem odblaskowym, a w okresie słabej widoczności i złych warunków atmosferycznych powinien także mieć włączone światła pozycyjne. Za takie naruszenie grozi mandat w wysokości 150 zł. 

Loading module...

Komentarze

Podpis
08 lipca 2020 16:27
Miejmy nadzieję, że ten który wyprzedza na podwójnej ciągłej też dostanie po uszach za to?
y > Podpis
08 lipca 2020 20:20
nie wiem
"Miejmy nadzieję, że ten który wyprzedza na podwójnej ciągłej też dostanie po uszach za to?"