Policja szuka kierowców, którzy holowali samochód tyłem. Za co zostaną ukarani mandatem?
Na trasie z Oleśnicy do Twardogóry zarejestrowano dwóch kierowców, którzy holowali samochód tyłem. Policja stwierdza, że stwarzali zagrożenie w ruchu drogowym i rozpoczęła weryfikację, kto prowadził oba samochody. Za co grozi im dokładnie mandat?
Na poniższym nagraniu widzimy kierowcę Seata, który holuje zepsutego Citroena. Możliwe, że uchwyt do holowania był już tak zniszczony, że jedynym rozwiązaniem było zaczepienie haka za tył pojazdu. Policjanci zapowiadzieli ściganie sprawców tej sytuacji po zobaczeniu nagrania. Jeśli zostaną rozpoznani, będą ukarani mandatem karnym.
Przepisy o holowaniu pojazdu nie zawierają wskazania, że holowanie musi się odbywać tak, by oba pojazdy jechały przodem. Kierowcy w tej sytuacji mogą zostać ukarani mandatem w wysokości 150 zł za naruszenie przez kierującego warunków holowania poprzez nieprawidłowe połączenie pojazdu holowanego z holującym.
Kolejne zachowanie, które podlega karze to naruszenie przez kierującego warunków holowania poprzez brak oznaczenia lub niewłaściwe oznaczenie pojazdu holowanego. Pojazd holowany powinien być oznaczony po lewej stronie trójkątem odblaskowym, a w okresie słabej widoczności i złych warunków atmosferycznych powinien także mieć włączone światła pozycyjne. Za takie naruszenie grozi mandat w wysokości 150 zł.
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
Kiedy Mercedes zaprezentował elektryczną wersję G-Klasy, część fanów modelu niemal odruchowo ogłosiła to profanacją. Trudno się dziwić – mówimy przecież o samochodzie, który przez dekady budował swoją legendę na potężnych jednostkach spalinowych, surowym charakterze i terenowych możliwościach. Tymczasem dziś pod kultowym nadwoziem pracują wyłącznie silniki elektryczne. Czy jednak Mercedes G 580 EQ rzeczywiście zatracił swój […] -
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach
Komentarze:
Anonymous - 5 marca 2021
Miejmy nadzieję, że ten który wyprzedza na podwójnej ciągłej też dostanie po uszach za to?
Anonymous - 5 marca 2021
nie wiem
„Miejmy nadzieję, że ten który wyprzedza na podwójnej ciągłej też dostanie po uszach za to?”