Policja szuka kierowców, którzy holowali samochód tyłem. Za co zostaną ukarani mandatem?

Na trasie z Oleśnicy do Twardogóry zarejestrowano dwóch kierowców, którzy holowali samochód tyłem. Policja stwierdza, że stwarzali zagrożenie w ruchu drogowym i rozpoczęła weryfikację, kto prowadził oba samochody. Za co grozi im dokładnie mandat?

Na poniższym nagraniu widzimy kierowcę Seata, który holuje zepsutego Citroena. Możliwe, że uchwyt do holowania był już tak zniszczony, że jedynym rozwiązaniem było zaczepienie haka za tył pojazdu. Policjanci zapowiadzieli ściganie sprawców tej sytuacji po zobaczeniu nagrania. Jeśli zostaną rozpoznani, będą ukarani mandatem karnym.

Przepisy o holowaniu pojazdu nie zawierają wskazania, że holowanie musi się odbywać tak, by oba pojazdy jechały przodem. Kierowcy w tej sytuacji mogą zostać ukarani mandatem w wysokości 150 zł za naruszenie przez kierującego warunków holowania poprzez nieprawidłowe połączenie pojazdu holowanego z holującym. 

Kolejne zachowanie, które podlega karze to naruszenie przez kierującego warunków holowania poprzez brak oznaczenia lub niewłaściwe oznaczenie pojazdu holowanego. Pojazd holowany powinien być oznaczony po lewej stronie trójkątem odblaskowym, a w okresie słabej widoczności i złych warunków atmosferycznych powinien także mieć włączone światła pozycyjne. Za takie naruszenie grozi mandat w wysokości 150 zł. 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Miejmy nadzieję, że ten który wyprzedza na podwójnej ciągłej też dostanie po uszach za to?

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

nie wiem
„Miejmy nadzieję, że ten który wyprzedza na podwójnej ciągłej też dostanie po uszach za to?”

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze