Policja pomaga przejść bardzo nietypowemu „pieszemu”

Sytuacja, która pokazuje, że policjanci potrafią być życzliwi, i to nie tylko wobec ludzi.

Patrol policji zauważył jeża, który zamierzał przejść na drugą stronę ulicy. Aby nic się nie stało temu niechronionemu uczestnikowi ruchu, radiowóz stanął w poprzek drogi, blokując przejazd.

W akcji pomógł również autor nagrania, który też zatrzymał swój samochód i cierpliwie poczekał. Dzięki temu sympatyczny zwierzak mógł bezpiecznie pokonać jezdnię.

Najnowsze

Stracił panowanie nad autem i stanął w poprzek „ekspresówki”

Policja często używa określenia „niedostosowanie prędkości do warunków na drodze” i to nagranie jest dobrym przykładem takiego właśnie błędu.

Na nagraniu widać czerwonego Opla Corsę, który z dużą prędkością wyprzedza auto z kamerą. Po zakończeniu manewru wraca na prawy pas, ale natychmiast musi skręcić w lewo, ponieważ wjeżdża na łuk drogi. Kierowca przesadził jednak z prędkością, samochód wpadł w poślizg i uderzył w barierki energochłonne.

Osobom podróżującym Corsą udało się uniknąć poważniejszych obrażeń, ale auto zostało poważnie uszkodzone. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę.

Najnowsze

Kierowca myślał, że znak STOP go nie dotyczy

Ignorowanie zasady pierwszeństwa przejazdu to prosty sposób na narobienie sobie kłopotów. Ten kierowca poszedł jeszcze o krok dalej.

Bohater nagrania od samego początku (akcja od 1:40) zachowywał się nietypowo i niepewnie. Bez większego problemu przejechał co prawda potem kilkaset metrów, ale gdy dojechał do skrzyżowania i znaku STOP, zignorował go i wjechał prosto przed inne auto.

Sprawcą okazał się 28-letni Mołdawianin, który nie miał przy sobie prawa jazdy, ale podpisał przybyłej na miejsce policji oświadczenie, że dokument dostarczy. Zamiast tego, kilka godzin później został zatrzymany przez Straż Graniczną. Okazało się też, że nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

https://www.youtube.com/watch?v=s0C_cBp9kdY

Najnowsze

KUKUXUMUSU – seria kasków motocyklowych Shiro dla dzieci i dorosłych

Kaski powinny być bezpieczne i praktyczne, a gdyby dodać do tego nieco zabawy? Nowa seria od Shiro pozwala na barwne szaleństwo dla mamy, taty i dziecka!

Miejskie kaski JET od Shiro mają niewielkie rozmiary, dzięki czemu z łatwością zmieszczą się pod kanapą w skuterze lub w plecaku. Powstały on z lekkiego tworzywa ABS oraz EPS o wysokiej wytrzymałości. Panoramiczny wizjer wykonany jest z odpornego poliwęglanu i jest skorygowany optycznie, by zapewnić dokładny obraz otoczenia. O komfort dba system wentylacji oraz antybakteryjne wnętrze Cool/Dry Max (które można wyjąć do prania), a zapięcie ma postać wygodnej klamry mikrometrycznej.

Nowa seria KUKUXUMUSU® łączy całe rodziny, ponieważ kolorowe kaski z tym samym motywem mogą teraz nosić dorośli i dzieci. Do wyboru są 4 malowania:

 

KUKUXUMUSU® MARIGORRIHIZKIA

Modele: SH-62 i SH-62 KID

KUKUXUMUSU TRAVELSTAMPS

KUKUXUMUSU® FORESTAN

Modele: SH-20 i SH-20 KID

KUKUXUMUSU® SUPERSHEEPMIX

 

Najnowsze

Skoda Superb Sportline – ze sportowym makijażem

Do gamy zmodernizowanego Superba dołącza specjalna wersja Sportline, przeznaczona dla osób, które chcą nadać swojemu autu trochę sportowego charakteru.

Dynamiczny wygląd Superba Sportline podkreślają czarne elementy, takie jak obramowanie zaprojektowanej na nowo atrapy chłodnicy czy nowa pozioma listwa o wysokim połysku pomiędzy światłami tylnymi Full LED. Reflektory Full LED Matrix i dynamiczne kierunkowskazy tylne są dostępne w wyposażeniu standardowym.

Przeprojektowany przedni zderzak o strukturze plastra miodu oraz 18-calowe czarne obręcze kół ze stopów metali lekkich Zenith podkreślają charakter pojazdu. Do tego opcjonalnie są dostępne 19-calowe wypolerowane obręcze kół ze stopów metali lekkich Vega i czarne Supernova.

Model Superb Sportline posiada w standardzie system bezkluczykowego dostępu dla wszystkich drzwi oraz oświetlenie otoczenia Ambiente. Specjalny system monitorowania osiągów (Performance Monitor) informuje kierowcę o generowanej mocy, przeciążeniach, temperaturze oleju oraz cieczy chłodzącej za pośrednictwem wyświetlacza systemu infotainment.

Skoda Superb Sportline jest dostępna z dowolnym silnikiem z gamy dla tego modelu. W przyszłym roku samochód będzie oferowany również jako Superb iV z napędem hybrydowym typu plug-in o mocy 218 KM. Najmocniejszy silnik benzynowy 2.0 TSI o mocy 272 KM ma napęd na cztery koła w standardzie. W przypadku silnika wysokoprężnego 2.0 TDI o mocy 190 KM napęd na cztery koła jest wyposażeniem opcjonalnym. Sportowe zawieszenie obniżone o 10 mm jest dostępne w standardzie.

We wnętrzu utrzymanym w czarnej kolorystyce, tapicerka sportowych foteli kierowcy i pasażera z przodu jest wykonana z alcantary w połączeniu ze skórą z kontrastowymi przeszyciami i zintegrowanymi zagłówkami. Opcjonalnie dostępne są przednie fotele z regulacją długości siedziska. Dalsze elementy Sportline’a obejmują trójramienną, skórzaną, sportową kierownicę z kontrastowymi przeszyciami, czarne listwy dekoracyjne oraz dekor Carbon. Po raz pierwszy wersja ta jest dostępna opcjonalnie z podsufitką i słupkami tapicerowanymi elegancką czarną alcantarą.

Odświeżona wersja Skody Superb pojawi się w Polsce w sprzedaży w trzecim kwartale bieżącego roku, natomiast jej hybrydowa wersja będzie dostępna na początku 2020 roku.

Najnowsze