Policja dostarczy mandat do domu

Jeżeli dostajesz mandaty, a potem ich nie płacisz to w najbliższym czasie spodziewaj się, że do Twych drzwi zapuka policjant. Właśnie ruszyła akcja, która ma zachęcić kierowców do płacenia mandatów.

„Dziennik Gazeta Prawna” donosi, że właśnie w Policji ruszyła akcja, która ma nakłonić kierowców do regulowania zobowiązań mandatowych. Od styczna tego roku wszystkie sprawy mandatowe, które wcześniej leżały w gestii straży miejskich i gminnych, trafiły w ręce policji. W sumie jest to ponad 300 tys. takich postępowań.

Kierowca złapany przez fotoradar ma 180 dni na zapłatę mandatu. po tym czasie sprawa trafia do sądu. Kierowcy, którzy złapano pod koniec grudnia mają czas do czerwca żeby uregulować temat mandatu. Dlatego policjanci wzięli sprawy w swoje ręce i postanowili zabrać się za kierowców unikających płacenia mandatów.

Gdy sprawca wykroczenia nie odpowiada na wezwania do stawienia się, policjant wraz ze zdjęciem i mandatem uda się osobiście pod adres zameldowania. Komenda Główna poinformowała, że nie zamierza zajmować się egzekwowaniem mandatów, ale w wielu przypadkach dostarcza wezwania na komendę. Szczególnie, gdy trzeba wskazać sprawcę wykroczenia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze