Polacy u Laukkanena

W połowie lutego miał miejsce kolejny start w wyścigach na lodzie. Wzięła w nim udział dwójka Polaków. W otwartych mistrzostwach Finlandii rozgrywanych w miejscowości Seinajoki, na położonym w centrum miasta jeziorze Kyrkösjärvi, biało-czerwone barwy reprezentowali Grzegorz Knapp oraz Mirosław Daniszewski.

Nasza ekipa mogła liczyć na wsparcie Cezarego Owiżyca, byłego żużlowca między innymi gorzowskiej Stali, który obecnie na stałe mieszka w Finlandii. Zawodnicy w sobotnie popołudnie ścigali się na torze o długości 350 metrów. Głównym organizatorem turnieju jest doskonale znany kibicom speedwaya Kai Laukkanen, który ma za sobą starty w kilku klubach polskiej ligi. Niestety, sam nie zdecydował się na występ w tej zimowej odmianie żużla. We współpracy z Seinajoki Motor Club zaprosił do startu zawodników z czterech krajów – Anglii, Polski, Szwecji oraz oczywiście Finlandii. Wyjazd polskiej ekipy do Finlandii zasponsorowały firmy ERBRUX Eryka Wolniewińskiego oraz Ruszkiewicz Sport Marketing.

foto. Krzysztof Szatkowski

Do udziału w otwartych mistrzostwach Finlandii zaproszeni zostali:
Anglia: Mark Uzzell i Kevin Rowand
Polska: Mirosław Daniszewski i Grzegorz Knapp
Szwecja: Peter Jansson i Robert Henderson
Finlandia: Kai Lehtinen, Teppo Toivola, Janne Vilponen, Markku Weckman, Christer Biskop, Mats Järf, Jarmo Malinen, Janne Ruismäki, Jouni Seppänen, Harri Saari, Tommi Suolammi (rezerwowy),  Esko Rantanen (rezerwowy)

Źródło: Radek Majewski

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze