Pokonaj granice swojego motocykla

Opona motocyklowa Michelin Power Cup jest przeznaczona do jazdy po torach wyścigowych i homologowana do użytku drogowego. Była testowana przez ponad 200 kierowców na torach w 7 krajach.

Michelin Power Cup w akcji na torze Le Mans
fot. Michelin

Opona została skonstruowana w Centrum Technologii Michelin w Ladoux w pobliżu Clermont-Ferrand, z wykorzystaniem najnowszych technologii opracowanych podczas wyścigów. Przyczepność na zakrętach i podczas przyspieszania została udoskonalona, dzięki czemu Power Cup polepszyła swój czas okrążenia w porównaniu do poprzedniczki, Michelin Power One Competition. Przednia opona zapewnia zwrotność, stabilność prowadzenia i szybką reakcję, zwłaszcza podczas hamowania. Tylna poprawia przyczepność podczas pokonywania zakrętów bez pogorszenia trwałości.

Kierowcy mogą wybierać pomiędzy różnymi wersjami opon, zbudowanych z różnych mieszanek gumy i posiadających dwa rodzaje karkasu (w przypadku opon na przód). Inżynierowie Michelin zoptymalizowali też konstrukcję karkasu tylnych opon, aby zapewnić lepszą przyczepność. Michelin Power Cup zawierają technologię Two Compound Technology, dzięki której twardsza guma znajduje się na czole opony dla zwiększonej żywotności, a miększa guma na barku opony dla maksymalnej przyczepności podczas przechylenia.

Do wyprodukowania opony Michelin Power Cup zastosowano także technologię Near Slick Technology. Dzięki tej technologii opona zapewnia niemal te same osiągi co gładki odpowiednik, jednak spełnia kryteria homologacji drogowej.

Więcej informacji o oponach Michelin do motocykli można znaleźć na stronie www.michelin-power.com.

fot. Michelin

 

 

fot. Michelin

Najnowsze

Zlot miłośników aut 4×4 Mitsubishi

Posiadacze i użytkownicy aut Mitsubishi z pewnością ucieszą się na wieść, że szykuje im się okazja na spotkanie z innymi wielbicielami tej marki. Ogólnopolski zlot odbędzie się między 11 a 13 maja w Lidzbarku Warmińskim.

fot. Mitsubishi Motors Polska

Spotkanie organizuje Pajero Owners Club, klub zrzeszający użytkowników samochodów terenowych Mitsubishi. Okazją są trzecie urodziny stowarzyszenia. Miejscem zlotu będzie Hotelu Górecki w Lidzbarku Warmińskim. Impreza rozpocznie się 11 maja od wieczornego grilla w Chacie Warmińskiej i zabawy integracyjnej. W sobotę uczestnicy ruszą na trasę próby terenowej z roadbookiem, na jej końcu, w leśniczówce Międzyrzecze, czekać będzie „terenowy” posiłek.

 

fot. Mitsubishi Motors Polska

Wieczorem wszyscy wrócą do hotelu, by omówić wrażenia dnia. W niedzielę natomiast zaplanowano  zwiedzanie zamku w Lidzbarku i spacer po centrum miasta.

Szczegółowe informacje o zlocie: http://www.pajero.org.pl/index.php?id=196

Najnowsze

Nissan DeltaWing gotowy na Europę

Nissan DeltaWing opuścił wczoraj Elan Motorsports Technologies Dona Panoza w Georgii. Wchodzi w kolejną fazę przygotowań do tegorocznego 24-godzinnego wyścigu Le Mans w Europie.

Nissan DeltaWing
fot. Nissan

O Nissanie DeltaWing pisałyśmy już tutaj. Pojazd ma za sobą tydzień testów na najtrudniejszym na świecie torze dla samochodów sportowych Sebring International Raceway. Teraz wyrusza w podróż do Atlanty – to ostatnie przygotowania przed kolejnymi testami, zaplanowanymi już w Europie. Oficjalna prezentacja Nissana DeltaWing miała miejsce 15 marca. 

Najnowsze

Zostań ambasadorem nowego Volvo V40!

Jeżeli czujesz w sobie kreatywność godną filmowca, masz duże szanse na zostanie ambasadorem nowego Volvo V40. Na profilu Volvo Auto Polska na Facebooku wystartował konkurs „Całkiem jak Ty”.

Nowe Volvo V40
fot. Volvo Cars

Każdy pełnoletni obywatel Polski posiadający prawo jazdy kategorii B może wziąć udział w konkursie. Zadanie polega na nagraniu krótkiego filmiku, w którym należy przekonać do siebie internautów i jury. Nagrodą jest użytkowanie nowego modelu V40 wraz z kartą paliwową przez trzy miesiące. Czas na zgłoszenie – do końca kwietnia.

Potem odbędzie się głosowanie użytkowników na najlepszy film, które potrwa do 6 maja. Z dwudziestki najwyżej ocenionych filmów jury – przedstawiciel firmy Volvo oraz jej ambasadorowie – Małgorzata Kożuchowska oraz Piotr Adamczyk wybiorą zwycięzcę.

Dla dziewiętnastu pozostałych laureatów Volvo Auto Polska przygotowało zestawy gadżetów Volvo.

Konkurs potrwa do 14 maja. Będzie dostępny w formie aplikacji na Facebooku, w zakładce „Całkiem jak Ty” – www.facebook.pl/VolvoAutoPolska.

Najnowsze

Najszybsza opona na świecie?

Opona ADVAN NEOVA AD08 japońskiej Yokohamy ma być najszybszą oponą drogową na świecie. Ma sportowy charakter, efektowną rzeźbę bieżnika, jak również bardzo dobrą przyczepność.

Advan Neova AD08
fot. Yokohama

Opona wykazuje bardzo dobrą przyczepność na suchej nawierzchni, zaś zarówno na suchej, jak i mokrej zachowuje właściwości opony ulicznej. Ponadto charakteryzuje ją niskie zużycie bieżnika dzięki użyciu w produkcji związku mikrokrzemionki z węglem o dużej gęstości. Stalowe wzmocnienia boczne pomagają ograniczyć boczne ugięcia opony podczas szybkiego wchodzenia w zakręt, a bliźniacze żebra Reflex wzmacniają stabilność prowadzenia i odpowiadają za błyskawiczną reakcję układu kierowniczego podczas szybkiej jazdy. Małe nacięcia w rowkach opony pomagają równomiernie rozłożyć obciążenia wynikające z naprężeń, aby dodatkowo zminimalizować nierównomierne zużycie opony.

Opona ADVAN Neova AD08 została opracowana z zastosowaniem specjalnej mieszanki dla opon wysokich osiągów, która staje się krucha w niskich temperaturach, musi być zatem przechowywana oraz używana w temperaturach powyżej -10°C.

Opony są dostępne w rozmiarach od 195/55R15 do 255/30R19.

Najnowsze