Podsumowanie VI Pucharu Kobiet Motocaina.pl

21 sierpnia 2010
21
W niedzielę, 15 sierpnia, odbyła się VI eliminacja Pucharu Kobiet Motocaina.pl i sprintu Niskie Łąki Cup. W wakacyjnej rundzie wystąpiły 2 panie: Aleksandra Czuryło, która powróciła na tor i Paulina Czuchra, będąca nową zawodniczką.

Magdalena Jurek w BMW E36
fot. Andrzej Browarny
Na torze pojawiła się także vice-liderka klasyfikacji pań - Magdalena Jurek, ale tym razem w roli kibica:
- W zeszłą niedzielę zainaugurowałam nowy sposób brania udziału w wyścigach i tak już będzie przez następnych kilka miesięcy. Bo nasz syn Leo długo czekał na rodzeństwo i powiększająca się rodzina zyskała priorytet - zdradza zawodniczka. - Nie ukrywam, że serce rwie się na tor, a ja nie jestem w stanie usiedzieć w domu i towarzyszę mężowi, ale startować nie mogę. Chciałam pięknie podziękować wszystkim, którzy mi kibicowali i obiecuję, że na tor wrócę - mam nadzieję, że już w kwietniu. Na razie mocno trzymam kciuki za męża - ja jem za dwoje, a on musi teraz jeździć za dwoje! - żartuje Magda. 

 


Aleksandra Czuryło-Wośko w Oplu Corsa
fot. Andrzej Browarny
Równie znaczące zmiany nastąpiły w życiu Aleksandry Czuryło, bo w trakcie swojej nieobecności na torze została mężatką! Teraz jest szczęśliwą Aleksandrą Czuryło-Wośko, a drugi człon nazwiska zawdzięcza oczywiście swojemu... pilotowi:
- Braliśmy ślub przed ubiegłą eliminacją i nawet przeszło nam przez myśl, żeby wystartować w niedzielę. Ale byliśmy jednak za bardzo zmęczeni - wspomina Aleksandra. - A dziś zaliczyłam dwa podobne przejazdy, czasy miałam zbliżone i nawet potrąciłam te same opony na obu próbach (przyp.red. karane 5 sekundami), chyba chciałam za ciasno wejść w zakręt. Cały czas uczę się i rozwijam, być może w przyszłym roku odważę się już na starty w KJS, nie pomijając jednak startów na torze Niskie Łąki - zapowiada zawodniczka, której bardzo brakowało w niedzielę koleżanek z klasy pań. Aleksandra startująca w klasie 2 Oplem Corsa, zajęła 4 miejsce w klasie pojemnościowej i 2 w Pucharze Kobiet Motocaina.pl. 

Paulina Czuchra w BMW E39
fot. Andrzej Browarny
Do grona naszych zawodniczek dołączyła wesoła pani weterynarz - Paulina Czuchra (Pijawa). Wystartowała autem BMW E39 w klasie 7 i było to spełnienie jej marzeń:
- O zawodach dowiedziałam się z internetu i od Pauliny, organizatorki zawodów - decyzja była spontaniczna! Auta są moją pasją od wielu lat, ale zawsze brakowało mi odwagi żeby wjechać na tor. Dzięki Pucharowi Kobiet moje marzenie spełniło się! Cieszę się, że miałam okazję poznać ludzi równie mocno zarażonych motoryzacją jak ja. To była zdrowa rywalizacja i wspaniała zabawa! - opowiada Paulina. - Mój start nie był rewelacyjny w porównaniu z doświadczonymi zawodnikami, ale bawiłam się świetnie! Zamierzam wystartować w kolejnych eliminacjach i ponownie spróbować swoich sił, mimo że moje auto nie jest profesjonalnie przygotowane do sportowej jazdy. Nie ukrywam że gdybym miała okazje spróbować jazdy w aucie do tego stworzonym, to być może mój końcowy wynik byłby zdecydowanie lepszy - podsumowuje zawodniczka, która na swoim koncie zanotowała 10 punktów i pierwszy puchar. 

Po sześciu eliminacjach w klasyfikacji generalnej Pucharu Kobiet Motocaina.pl prowadzi Magdalena Becella (Honda Civic) z 44 punktami na koncie, tylko dwa mniej ma Magdalena Jurek. Na 3 miejscu plasuje się Aleksandra Czuryło-Wośko (22 punkty), a dalej Wiktoria Stasiewicz i weekendowa debiutantka - Paulina Czuchra. 

Kolejna eliminacja Pucharu Kobiet Motocaina.pl odbędzie się 26 września. Zostało jeszcze w tym sezonie kilka eliminacji do gromadzenia punktów, jak i możliwość do debiutu na torze. Zapraszamy!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!