Podsumowanie testów F1 w Hiszpanii

Siedem zespołów Formuły 1 zakończyło dziś pierwszą turę testów przed sezonem 2010 - wszyscy wydają się być zadowoleni ze swoich bolidów, jednak dyplomatycznie wypowiadają się o uzyskiwanych czasach.

Fernando Alonso debiutuje w wymarzonym zespole
fot. Ferrari

Z całą pewnością, niezależnie od tego, że to środek tygodnia, Hiszpanie chcieli zobaczyć jak będzie się czuł za kierownicą Ferrari ich ulubieniec. Nie zawiódł ich!  Fernando Alonso w czerwonym bolidzie okazał się dziś najszybszy i to z czasem najlepszym po wszystkich trzech dniach testów. To był specjalny dzień – powiedział Hiszpan – długo na niego czekałem i w końcu jest. Co ważne, Alonso stwierdził, że dane pochodzące z wyliczeń i opracowań potwierdziły się na torze. Teraz należy tylko już sprawdzić granice możliwości samochodu.

Na torze pod Walencją  niewiele się dziś zmieniło
w układzie sił. Drugi czas uzyskał Pedro de la Rosa
w BMW Sauber. Czyli pierwsze dwa zespoły ciągle te same – Ferrari i Sauber… napędzany silnikiem Ferrari. Dyrektor techniczny szwajcarskiego teamu Willy Rampf mógł być dzisiaj z pewnością zadowolony ze sposobu, w jaki jego samochody pokonały ponad 1000 km w trakcie trzydniowych prób.

Na torze pojawił się znów Michael Schumacher, który poprawił swój czas z poniedziałku o ponad 0,5 sekundy. Jak jednak zaznaczył niemiecki kierowca, zespół nie jest skoncentrowany obecnie na czasach, ale na niezawodności samochodu.

Po raz pierwszy na tor wyjechał dziś  obecny Mistrz Świata Jenson Button. MP4-25 sprawował się poprawnie, aczkolwiek mógł się wykazać dopiero 5. czasem dnia. Był to także czas o 0,5 sekundy gorszy od wczorajszego wyniku Lewisa Hamiltona i ponad 1,5 sekundy gorszy od dzisiejszego wyniku Fernando Alonso.

Vitalyi Petrov przed wyjazdem na tor
fot. Renault

Do swoich bolidów przyzwyczajali się także mający możliwość po raz pierwszy brać udział w przedsezonowych testach Jaime Alguersari w Toro Rosso, Nico Hulkenberg w Williamsie i kolega Roberta Kubicy – Vitalyi Petrov. Wszyscy trzej oczywiście byli zachwyceni dniem na torze. Aczkolwiek, autor najwolniejszego czasu – Hulkenberg ostrożnie zaznaczył, że jego team czeka jeszcze sporo pracy. Petrov pozwolił sobie na stwierdzenie – R30 zrobił na mnie naprawdę wrażenie, szczególnie moc i układ hamowania. Po 30 okrążeniach zacząłem czuć się komfortowo i rozumieć samochód.

Następne cztery dni testów rozpoczną się w Jerez już w przyszłym tygodniu, 10 lutego. 

Nieoficjalne czasy  3. dnia testów :
1. Fernando Alonso, Ferrari, 1:11.470, 127 okrążeń
2. Pedro de la Rosa, BMW Sauber, 1:12.094, 80 okrążeń
3. Michael Schumacher, Mercedes GP, 1:12.438, 82 okrążenia
4. Jaime Alguersuari, Toro Rosso, 1:12.576, 97 okrążeń
5. Jenson Button, McLaren, 1:12.951, 82 okrążenia
6. Vitaly Petrov, Renault, 1:13.097, 75 okrążeń
7. Nico Hulkenberg, Williams, 1:13.669, 126 okrążeń

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze