Podsumowanie testów F1 w Hiszpanii

Siedem zespołów Formuły 1 zakończyło dziś pierwszą turę testów przed sezonem 2010 - wszyscy wydają się być zadowoleni ze swoich bolidów, jednak dyplomatycznie wypowiadają się o uzyskiwanych czasach.

Fernando Alonso debiutuje w wymarzonym zespole
fot. Ferrari

Z całą pewnością, niezależnie od tego, że to środek tygodnia, Hiszpanie chcieli zobaczyć jak będzie się czuł za kierownicą Ferrari ich ulubieniec. Nie zawiódł ich!  Fernando Alonso w czerwonym bolidzie okazał się dziś najszybszy i to z czasem najlepszym po wszystkich trzech dniach testów. To był specjalny dzień – powiedział Hiszpan – długo na niego czekałem i w końcu jest. Co ważne, Alonso stwierdził, że dane pochodzące z wyliczeń i opracowań potwierdziły się na torze. Teraz należy tylko już sprawdzić granice możliwości samochodu.

Na torze pod Walencją  niewiele się dziś zmieniło
w układzie sił. Drugi czas uzyskał Pedro de la Rosa
w BMW Sauber. Czyli pierwsze dwa zespoły ciągle te same – Ferrari i Sauber… napędzany silnikiem Ferrari. Dyrektor techniczny szwajcarskiego teamu Willy Rampf mógł być dzisiaj z pewnością zadowolony ze sposobu, w jaki jego samochody pokonały ponad 1000 km w trakcie trzydniowych prób.

Na torze pojawił się znów Michael Schumacher, który poprawił swój czas z poniedziałku o ponad 0,5 sekundy. Jak jednak zaznaczył niemiecki kierowca, zespół nie jest skoncentrowany obecnie na czasach, ale na niezawodności samochodu.

Po raz pierwszy na tor wyjechał dziś  obecny Mistrz Świata Jenson Button. MP4-25 sprawował się poprawnie, aczkolwiek mógł się wykazać dopiero 5. czasem dnia. Był to także czas o 0,5 sekundy gorszy od wczorajszego wyniku Lewisa Hamiltona i ponad 1,5 sekundy gorszy od dzisiejszego wyniku Fernando Alonso.

Vitalyi Petrov przed wyjazdem na tor
fot. Renault

Do swoich bolidów przyzwyczajali się także mający możliwość po raz pierwszy brać udział w przedsezonowych testach Jaime Alguersari w Toro Rosso, Nico Hulkenberg w Williamsie i kolega Roberta Kubicy – Vitalyi Petrov. Wszyscy trzej oczywiście byli zachwyceni dniem na torze. Aczkolwiek, autor najwolniejszego czasu – Hulkenberg ostrożnie zaznaczył, że jego team czeka jeszcze sporo pracy. Petrov pozwolił sobie na stwierdzenie – R30 zrobił na mnie naprawdę wrażenie, szczególnie moc i układ hamowania. Po 30 okrążeniach zacząłem czuć się komfortowo i rozumieć samochód.

Następne cztery dni testów rozpoczną się w Jerez już w przyszłym tygodniu, 10 lutego. 

Nieoficjalne czasy  3. dnia testów :
1. Fernando Alonso, Ferrari, 1:11.470, 127 okrążeń
2. Pedro de la Rosa, BMW Sauber, 1:12.094, 80 okrążeń
3. Michael Schumacher, Mercedes GP, 1:12.438, 82 okrążenia
4. Jaime Alguersuari, Toro Rosso, 1:12.576, 97 okrążeń
5. Jenson Button, McLaren, 1:12.951, 82 okrążenia
6. Vitaly Petrov, Renault, 1:13.097, 75 okrążeń
7. Nico Hulkenberg, Williams, 1:13.669, 126 okrążeń

Najnowsze

Zabawki Audi na targach

Audi jako pierwszy producent samochodów zaprezentuje swoje produkty na 61 targach zabawek w Nürnberg. Na stoisku marki będzie można zobaczyć wybrane modeliki samochodów oraz nowe zabawki ze świata dziecięcego Audi.

fot. Audi

61 Spielwarenmesse International Toy Fair, czyli najważniejsze targi zabawek w Nürnberg odbywają się od 4 do 9 lutego. Wystawia się na nich 2 700 wystawców z 59 państw.

Perełką na stoisku firmy quattro GmbH – zależnej od Audi, będzie model srebrnej strzały Auto Union Typ C w skali 1:2. Pokazane zostaną również pluszowe TT, miś w stroju kierowcy wyścigowego oraz samochody Audi dla dzieci – Audi Kids Car i Audi Junior quattro.

fot. Audi

Audi postanowiło wziąć udział w targach zabawek w Nürnberg, aby zwrócić uwagę na swoją szeroką ofertę zabawek.

– To bardzo interesujący projekt – mówi Caroline Gerberding, odpowiedzialna za targi i prezentacje w firmie quattro GmbH. – Po raz pierwszy na targach nie chodzi o to, aby w centrum uwagi znajdowały się nasze samochody, lecz nasz „mały świat” Audi.

 

 

 

fot. Audi

Najnowsze

Kobiece zapowiedzi od Renault

Jest ich cztery, są elektryczne i wyglądają jak samochody XXX wieku. Są jednak całkiem współczesne i już za 785 dni wyjadą na ulice miast. Czy cztery nowe samochody Renault są zaprojektowane dla kobiet i czy francuski producent tworząc swoje auta myśli tylko o płci pięknej?  

Najpierw, wiele lat temu były reklamy Megane z Krystyną Jandą. Potem wchodzące kolejno generacje Clio otrzymywały w testach magazynów motoryzacyjnych przydomki „Przyjaciela kobiety”. Pod koniec zeszłego roku nasze oczy i macierzyńskie instynkty cieszyły małe, słodkie dzieci grające w serii reklam Renault Baby Boom opowiadających o najnowszych generacjach samochodów Renault, a teraz firma wraca z filmikiem przedstawiającym jej nowe koncepty: Renault Twizy Z.E., Zoe Z.E.,  Fluence Z.E. oraz Renault Kangoo Z.E. – oczywiście znów z udziałem kobiet.

O samochodowym spa od Renault, czyli koncepcie Zoe, pisałyśmy wcześniej tu.

Na nowym zwiastunie kobiety prowadzą super ekologiczne auta francuskiego producenta (zapowiadane jako zero spalin, zero emisji, zero decybeli), wyraźnie cieszą się z jazdy nimi i nie pozostawają na nie obojętne. Czy to oznacza, że „Renówki” są samochodami dla kobiet i choć firma nie podkreśla ukierunkowania na panie, tworzy samochody z myślą o nich? Patrząc na ten film i dotychczasową historię reklamową producenta można odnieść takie wrażenie.

Obejrzyjcie filmik i zadecydujcie same. Zwróćcie również uwagę na niezwykłe kształty nowych samochodów. Zapowiada się nie tylko rewolucja technologiczna, ale i estetyczna. Być może kobiety są mniej konserwatywne, a zarazem proekologiczne i to właśnie dlatego wytyczające nowe trendy Renault wybrał je na grupę docelową dla swoich modeli. 

Najnowsze

Zawsze zapinaj pasy – przejmujący film

"Ja tylko na chwilę do sklepu", "jadę po gazetę do kiosku", "przedszkole dziecka jest tuż za rogiem", "nie mogę dosięgnąć rzeczy na podłodze" - to standardowe wymówki, kiedy nie zapinamy pasów lub je odpinamy. Brytyjska organizacja w wyjątkowo piękny sposób przybliża, co może się wtedy stać i co na to nasza rodzina...

Oto ujmujący, właściwe można powiedzieć piękny film, który uświadamia po co i dlaczego wszyscy pasażerowie samochodu powinni zapinać pasy. Nawet jeśli jesteśmy na tyle roztargnione, czy bujamy aktualnie w obłokach, starajmy się zawsze pamietać o rodzinie, która dużo by dała, aby móc nas uchronić od jakiegokolwiek wypadku…

Najnowsze

Telewizyjny kanał Renault

Istnieją już co prawda telewizje np. Mercedesa czy BMW, ale można je oglądać w internecie. Tymczasem Renault poszło o krok dalej i założyło własny program telewizyny dostępny we Francji i Angii także w sieci kablowej oraz satelitarnej.

Nam najbardziej przypadły do gustu programy historyczne i o sporcie motorowym.
kadr z programu o Renault 5 Turbo

Renault TV jest emitowany we Francji na kanale 349 platformy CanalSat oraz w Anglii na Sky Guide 883. Prezentuje informacje o najnowszych modelach oraz oferuje programy i rozrywkę przeznaczone dla wszystkich.

Aby sprawdzić jakie dziś możesz obejrzeć programy motoryzacyjne w polskiej telewizji, kliknij obok (z prawej strony) w Motoprogram TV, lub tutaj.

Jest też nadawany w internecie w języku francuskim i angielskim (polecamy, bo to świetna nauka języka). W skład programów wchodzą:

 Programy informacyjne – testy najnowszych modeli Renault lub prezentujące kulisy firmy.
–  Imprezy i widowiska – sport samochodowy, m.in. World Series by Renault i kulisy Formuły 1.
–  Emocje – najszerszy dostęp do ważnych wydarzeń w życiu koncernu Renault.
–  Podróże w czasie – dzięki archiwom Renault, opowiadającym o ponad stu latach historii marki.
–  Prawdziwe historie – portrety osób, które użytkują Renault na co dzień.
–  Rozrywka – oryginalne programy, emitowane codziennie wieczorem w Renault TV; część
z nich jest poświęcona spotkaniom z rozmaitymi znanymi postaciami, np. aktor i były piłkarz Eric Cantona, mistrz świata w łyżwiarstwie artystycznym Gwendal Peizerat, gracz rugby Benjamin Kaiser. 

Telewizja Renault TV jest również obecna na You Tube, Dailymotion, Facebooku oraz iTunes.

Aby pouczyć się angielskiego i dowiedzieć się czegoś ciekawego o Renault, wejdź na http://www.renault.tv/en

 

 

Najnowsze