Karolina Chojnacka

Podróż samochodowa z psem w upalne dni. O czym należy pamiętać?

Podczas upałów, siedzenie zamkniętym w rozgrzanym samochodzie zagraża życiu pasażera. Każdego, także tego czworonożnego. Ale w wyjątkowo gorące dni, nawet jazda samochodem może być dla zwierzaka męcząca.

Jeśli w gorące, upalne dni wybierasz się w podróż samochodową ze swoim czworonożnym przyjacielem, pamiętaj, by odpowiednio zadbać o jego bezpieczeństwo i komfort!

Jeśli musisz przetransportować psa, weź ze sobą dużo świeżej wody i miskę. Upewnij się, że twój pies jest w stanie zachować spokój podczas podróży.

Większość psów lubi jeździć autem. Dzięki wyposażeniu samochodu w odpowiednie akcesoria, właściciel czworonoga może zapewnić mu (oraz sobie) właściwy poziom bezpieczeństwa. Więcej, pisałyśmy o tym tutaj:

Rób przystanki podczas długich podróży i pamiętaj, by dawać wody swojemu czworożnemu przyjacielowi. Zwierzęta nie są w stanie pocić się tak, jak ludzie. Psy ochładzają się, dysząc i pocąc się przez łapy, więc wystarczy kilka minut, aby psy pozostawione w samochodach w upalne dni zaczęły odczuwać niepokojące objawy udaru cieplnego.

Jeśli podejrzewasz, że twój pies ma udar cieplny podczas podróży, zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu i znajdź miejsce chłodne i zacienione. Jeśli jednak pojawią się oznaki zmęczenia cieplnego (na przykład nadmierne pragnienie, silne dyszenie, przyspieszony puls, gorączka, wymioty, przeszklone oczy, zawroty głowy), należy udać się bezpośrednio do weterynarza.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze