
Podróż samochodowa z psem w upalne dni. O czym należy pamiętać?
Podczas upałów, siedzenie zamkniętym w rozgrzanym samochodzie zagraża życiu pasażera. Każdego, także tego czworonożnego. Ale w wyjątkowo gorące dni, nawet jazda samochodem może być dla zwierzaka męcząca.
Jeśli w gorące, upalne dni wybierasz się w podróż samochodową ze swoim czworonożnym przyjacielem, pamiętaj, by odpowiednio zadbać o jego bezpieczeństwo i komfort!
Jeśli musisz przetransportować psa, weź ze sobą dużo świeżej wody i miskę. Upewnij się, że twój pies jest w stanie zachować spokój podczas podróży.
Większość psów lubi jeździć autem. Dzięki wyposażeniu samochodu w odpowiednie akcesoria, właściciel czworonoga może zapewnić mu (oraz sobie) właściwy poziom bezpieczeństwa. Więcej, pisałyśmy o tym tutaj:
Rób przystanki podczas długich podróży i pamiętaj, by dawać wody swojemu czworożnemu przyjacielowi. Zwierzęta nie są w stanie pocić się tak, jak ludzie. Psy ochładzają się, dysząc i pocąc się przez łapy, więc wystarczy kilka minut, aby psy pozostawione w samochodach w upalne dni zaczęły odczuwać niepokojące objawy udaru cieplnego.
Jeśli podejrzewasz, że twój pies ma udar cieplny podczas podróży, zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu i znajdź miejsce chłodne i zacienione. Jeśli jednak pojawią się oznaki zmęczenia cieplnego (na przykład nadmierne pragnienie, silne dyszenie, przyspieszony puls, gorączka, wymioty, przeszklone oczy, zawroty głowy), należy udać się bezpośrednio do weterynarza.
Najnowsze
-
Płatne parkowanie a wzrost wypadków motocyklowych – to szokujące dane! Jak jeździć bezpieczniej?
Wydaje się, że przesiadka na jednoślad w mieście to same korzyści - dowiedz się, czy ma to sens i czy jesteś na to gotowy. -
Test BMW 120 – z potencjałem na przyjaciela
-
Nowy Volkswagen Touareg R – flagowy SUV z wtyczką i sportowym zacięciem
-
Foteliki samochodowe na każdą kieszeń: jak znaleźć bezpieczny model w dobrej cenie?
-
Parking w Warszawie: bezkarność na „kopertach” uderza w najsłabszych – kto na tym zarabia? Cena kopert i fałszywych kart