Podróż motocyklem dookoła Chin rekordem Guinessa!

W ciągu 146 dni Amy i Buck - para motocyklistów - na chińskej maszynie CFMOTO 650TR przejechała aż 33,357 kilometrów po Kraju Środka.

Amerykanin Buck Perley i pochodząca z Wielkiej Brytanii, Amy Mathieson przejechali przez wszystkie chińskie prowincje, odwiedzili Mongolię Wewnętrzną, pustynie Xinjiangu, bazę pod Everestem w Tybecie oraz wiele innych miejsc. Ich podróż została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa, jako najdłuższa podróż w obrębie jednego państwa.

Jak widać, da się podróżować po Chinach, które z przyczyn prawnych wydają się być dość niedostępne dla zagranicznych motocyklistów. W ciągu całej podróży jej bohaterowie prowadzili stronę internetową a także nagrywali filmiki – część tych materiałów jest już dostępna na You Tube.

Dwuosobowy skład „chińskiej drużyny” to:

– Buck, który w Chinach był już wcześniej, bo w 2006 roku, i bezgranicznie się w nich zakochał. Chciał do do nich wrócić, m.in na studia. Jego pasją są długodystansowe podroże motocyklowe, które realizował w USA i Kanadzie, a także w Chinach.

– Amy – studiowała architekturę w Oxfordzie, a jako że w połowie jest Chinką, chciała odkryć dla siebie wielkie dziedzictwo kultury swoich przodków.

Certyfikat potwierdzający rekord już dostali. Czekamy, co wymyślą dalej.

Więcej na www.thegreatrideofchina.com

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze