Podmuch wiatru przewrócił ciężarówkę! Kierowca nie przeżył

Bardzo mocny wiatr potrafi być groźny dla samochodów osobowych, a co dopiero dla ciężarowych. Jak bardzo jest to niebezpieczne zjawisko, pokazuje poniższe nagranie.

Ciężarówki i dostawczaki są z natury wysokie, a przewożony przez nie towar zwykle nie jest zróżnicowany, więc kierowcy nie mają możliwości umieszczania ciężkich produktów na dole, a lekkich na górze. Jednak ciężar samego podwozia z zasady wystarcza, aby zachowywały wystarczającą stabilność. Prawdziwe problemy pojawiają się w trakcie wiatru, kiedy duża powierzchnia boczna zaczyna działać niczym żagiel.

Kierowca osobówki przewrócił na bok karetkę jadącą na sygnale!

Jak to wygląda w praktyce, możecie zobaczyć poniżej. Podmuchy były na tyle silne, że ciężarówka wyraźnie się wychylała. To powinien być poważny znak ostrzegawczy dla kierowcy. Niestety zignorował go i nie zahamował przed zakrętem, w którym siła odśrodkowa, przechylała go w tym samym kierunku, co wiatr. Samochód wyleciał z drogi, przewracając się na dach.

Wystraszony kierowca tira przewrócił cały zestaw na bok!

Jak widać w dalszej części, część ładunkowa była pusta, więc tak wysoki pojazd tym bardziej był podatny na mocne podmuchy. Niestety szoferka została zmiażdżona, a kierowca nie przeżył.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze