Podkalicka wystartuje w Baja Poland

Już w najbliższy weekend, 9-11 września w Szczecinie, Dobrej i Drawsku Pomorskim odbędzie się Rajd Baja Poland - runda kandydacka do Pucharu Świata w Rajdach Terenowych FIA. Do walki z czołowymi kierowcami świata oraz najszybszymi polskimi zespołami rajdowymi Cross Country stanie Klaudia Podkalicka.

Klaudia Podkalicka.
fot. Baja Poland

Sportowymi gwiazdami podczas Baja Poland będą Krzysztof Hołowczyc – najbardziej utytułowany polski kierowca, Stephane Peterhansel – dziewięciokrotny zwycięzca rajdu Dakar oraz najszybsza kobieta w pucharze Kia Picanto Cup w 2006 roku – Klaudia Podkalicka.

-Uczestniczymy w Rajdzie, bo chcemy walczyć o jak najwyższą lokatę. Testujemy nasz nowy samochód w klasie T2 – jeździmy Mitsubishi Pajero, którego chcemy ciągle udoskonalać i testować na nowej trasie. Bardzo cieszę się, że jestem w stanie rywalizować w domenie, która do tej pory wydawała się być ściśle kojarzona z płcią męską – mówi Klaudia Podkalicka, która walczy w klasie T2, czyli klasie samochodów seryjnych.
-Nie chodzi o pobicie Krzysztofa Hołowczyca czy Stephena Peterhansela, których bardzo cenię, ale pokazanie, że kobieta rajdowiec to nie oksymoron i że jest w stanie zajmować wysokie miejsca w klasyfikacjach – dodaje.

Klaudia Podkalicka startuje w wyścigach już od 10 lat. Podążając śladami utytułowanego ojca, zdobyła m.in. tytuł najszybszej kobiety w pucharze Kia Picanto Cup czy wicemistrzostwo ADAC Logan Cup. Od 2002 roku nieprzerwanie startuje w wyścigach na terenie Polski i Niemiec osiągając wysokie pozycje rankingowe.

W rajdzie wystartują także dwie kobiety pilotki Małgorzata Żyła startująca z mężem Mitsubishi Pajero w klasie T1 oraz Daniela Ulrichova ze Słowacji.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze