Podium Gosi Rdest w TCR Portugal

Gosia Rdest zaliczyła udany debiut za kierownicą Hondy Civic w zespole Target Competition. Stanęła na podium w wyścigu TCR Portugal.

Miłe zakończenie sezonu wyścigowego dla Gosi Rdest, która w miniony weekend wzięła gościnnie udział w serii TCR Portugal. Polka przywozi do domu puchar za wywalczone 3. miejsce. Warunki na torze Estoril były wymagające, bo zarówno podczas treningu, czasówki jak i wyścigów padało lub tor był mokry tuż po deszczu.

– Liczyliśmy na słoneczny weekend w Portugalii, a tymczasem nie udało mi się tak naprawdę przejechać toru ani razu po suchej nawierzchni. – mówi Gosia, która doskonale zaadaptowała się do nowego toru i samochodu.

– Weekend w Estoril był dla mnie sporym wyzwaniem, bo tor był dla mnie kompletnie nowy i nie wróciłam jeszcze do siebie po kontuzji kolana, przez którą nawet jazda na symulatorze nie była wcześniej możliwa. Był to mój debiut za kierownicą Hondy Civic TCR oraz pierwszy występ w barwach zespołu Target Competition. Bardzo cenne było dla mnie wsparcie Josha Files’a, mistrza TCR Germany 2016, na którego rady mogłam liczyć przez cały weekend.  – mówi Gosia.

Jak Gosia ocenia samochód, z którym miała do czynienia po raz pierwszy?

– Honda Civic w porównaniu do Audi TT jest na pewno trudniejszym samochodem. Ma zupełnie inne zawieszenie, jest bardzo usztywniona, bardzo długo ciągnie i ma lepszą procedurę startową. Na pewno szybsza niż wygląda.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze