Podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans Porsche stawia na komunikację online

Pandemia koronawirusa ma znaczący wpływ na organizację tegorocznego 24-godzinnego maratonu Le Mans. 88. edycja tego najsłynniejszego długodystansowego wyścigu na świecie została przełożona na 19-20 września 2020 r. i odbędzie się bez udziału kibiców na torze.

Także dziennikarze muszą pogodzić się z drastycznymi zmianami, jeśli chodzi o warunki pracy. Bezpośredni kontakt przedstawicieli mediów z zespołem GT Porsche oraz ekipami klientów Porsche na torze będzie bardzo ograniczony.

Aby mimo tych wyzwań zapewnić sprawny i wszechstronny przepływ informacji, a także umożliwić rozmowy z kierowcami 911 RSR i kierownictwem zespołu, z okazji 24h Le Mans Porsche uruchomiło różne kanały komunikacji. Są wśród nich wideokonferencje organizowane za pośrednictwem platformy Zoom: „Meet the Team” (z ang. spotkaj się z zespołem) przed startem wyścigu oraz regularne sesje wywiadów, które będą odbywać się już podczas rywalizacji. Planowane godziny spotkań to obecnie:

Piątek, 18 września, 13:00-14:00: Meet the Team (wszyscy kierowcy i kierownictwo)
Niedziela, 20 września, 17:00: Alexander Stehlig (szef operacyjny FIA WEC)

Nowością jest Motorsport Media Microsite: media.porsche.com/motorsport2020. Ta mikrowitryna dostarcza najświeższe wiadomości i zakulisowe raporty dotyczące zespołu GT Porsche oraz 24-godzinnego wyścigu Le Mans – w tym najnowsze komunikaty prasowe, sylwetki kierowców oraz analizy na temat 50. rocznicy pierwszego zwycięstwa Porsche w Le Mans i wirtualnej edycji długodystansowego klasyka. Mikrowitryna będzie regularnie aktualizowana i uzupełniana o nowe treści. Oprócz funkcji pobierania zdjęć i filmów oferuje również nagrania poszczególnych konferencji Zoom oraz wywiadów.

Za pośrednictwem mikrowitryny Motorsport Media Microsite można uzyskać też dostęp do konta @PorscheRaces na Twitterze. Pojawiają się tam najnowsze informacje prosto z toru wyścigowego – fakty w pigułce, zdjęcia i krótkie filmy. Niezależnie od tego, czy chodzi o zmianę kierowcy, wybór opon, czy o przyczyny opóźnień: @PorscheRaces to najszybsze i najbardziej wiarygodne źródło informacji dla fanów i dziennikarzy. Zamieszczane są tu także cytaty oraz informacje prasowe. Ponadto kanał udostępnia tweety fabrycznych kierowców ekipy GT Porsche.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze