Podaruj sobie odrobinę Lamborghini

Jeżeli nie stać cię na autentyczne Lamborghini, ale jednak stać na odrobinę szaleństwa... oferta dla kolekcjonerów.

Model Lamborghini Aventador LP 700-4 został zbudowany w skali 1:18 i pokryty kryształami Swarovskiego. W sumie wykorzystano ich 8400. Nic zatem dziwnego, że błyszczy już z daleka. Będzie się świetnie prezentował na półce obok innych cacek w podobnym stylu, bo na zabawkę dla dziecka raczej niespecjalnie się nadaje.

fot. Burago

Tylko ta cena… 1000 euro i można obwołać się szczęśliwym właścicielem. Rzecz jednak wymaga pośpiechu, bo limitowana edycja obejmuje jedynie 500 egzemplarzy.

Skusicie się…?

Najnowsze

Prawdziwa kobieta ciężarówki się nie boi

W Europie zaledwie 1% kierowców ciężarówek, pracujących w transporcie, to kobiety. Z drugiej strony przemysł logistyczny i transportowy cierpi na braki w personelu i zmniejszoną efektywność. „Zatrudniajcie więcej kobiet” – mówi Ellen Voie, założycielka Women in Trucking.

To proste i wydawałoby się oczywiste rozwiązanie wydaje się jednak trudne do przeprowadzenia w dziedzinie, w której bardzo żywa jest kultura macho. Organizacja Women in Trucking, założona przez Ellen Voie i wspierana przez Volvo, konsekwentnie z tym walczy, starając się otwierać drogę do zatrudniania kobiet w przemyśle transportowym – nie tylko w charakterze kierowców. W Stanach Zjednoczonych, czyli na bezpośrednim obszarze działania założonej w 2007 roku organizacji, kobiet za kierownicami ciężarówek jest najwięcej – 5% ogólnej liczby. Podwojenie tych statystyk, zdaniem Ellen, stanowiłoby istotny krok w stronę wypełnienia wakatów. Zdarza się również, że dla małżeńskiej pary zatrudnienie w tym biznesie jest sposobem na życie. Wspólnie jeżdżą, wymieniają się za kierownicą, praktycznie cały czas spędzają w ciężarówce.

Ellen Voie, założycielka i prezes Women in Trucking
fot. womenintrucking.org

Volvo Trucks wspiera działalność organizacji Women in Trucking, ponieważ – wedle słów przedstawiciela firmy, Svajone Drabatiene – społeczeństwo potrzebuje silnych kobiecych wzorców. Istnienie i propagowanie takowych to zysk nie tylko dla transportu i logistyki, ale również innych dziedzin.

Misja Women in Trucking opiera się na dwóch filarach – po pierwsze, zachęcaniu kobiet do zatrudniania się w charakterze kierowców, po drugie – na motywowaniu przedstawicieli przemysłu transportowego do wprowadzania zmian i przejrzystości w ich wewnętrznych regulacjach. Tą samą drogą idą inne organizacje, umiejscowione w Europie: Lady Truck Drivers w Wielkiej Brytanii, La Route Au Féminin we Francji, Queen of the Road w Szwecji, NaisPark w Finlandii, Kitty Truckers w Słowenii i Buona Strada we Włoszech.

Statystyki (liczba kobiet zatrudnionych jako kierowcy ciężarówek w poszczególnych krajach)

Stany Zjednoczone – 5,3%

Kanada – 3,5%

Szwecja – 3%

Wielka Brytania, Australia, Dania – 1-2%

Ogółem w Europie – 1%

 

Najnowsze

Miniaturowy Marty McFly!

Halloween co prawda już za nami, ale za to przed nami cały zestaw balików i zabaw karnawałowych dla dzieci. A gdyby tak... kostium wprost z „Powrotu do przyszłości”?

Przedstawiamy Coopera, którego rodzice – jak zapewne wielu naszych czytelników – wychowali się na fantastycznej trylogii Roberta Zemeckisa „Powrót do przyszłości”. Mama Coopera ponadto kocha samochody – przez całe dzieciństwo chodziła z tatą na targi motoryzacyjne. Stąd pomysł, by pierwsze Halloween jednorocznego Coopera przeobrazić w niezapomniane doświadczenie.

Jak widać, Cooper ma masę radochy!
fot. materiały prasowe

Puchowa czerwona kurtka i mini DeLorean – czego chcieć więcej? Wystarczyło trochę pracy, okleiny, farby i wyobraźni. Czy efekt nie jest uroczy?

 

Najnowsze

WSBK: Max Biaggi żegna się z wyścigami

 Max Biaggi, 41-letni mistrz wyścigów World Superbike Championship ogłosił koniec swojej kariery w świecie motocyklowym. Kto zostanie następcą mistrza?

Włoski zawodnik umieścił krótką, tajemniczą notkę na swoim Twitterze: „Dziś jest nowym dniem dla mnie, rzeczy zaczynają być już dla mnie inne”. Tego samego dnia na konferencji prasowej organizowanej na nowym torze Vallelunga powiedział: „Oficjalnie odchodzę na emeryturę”.

Biaggi, mistrz świata w klasie 250 cm3, był także v-ce mistrzem świata w kategoriach 500 cm3 oraz królewskiej klasie. Włoch opuścił MotoGP w 2005 roku po zakończonym sezonie na piątym miejscu w klasyfikacji ogólnej w teamie Hondy. Jego największym osiągnięciem w MotoGP było zdobycie drugiego miejsca na podium w 2002 roku, tuż za Valentino Rossim.

Max Biaggi opuścił MotoGP na rzecz uczestnictwa w wyścigach World Superbike, finiszując pierwszy sezon na trzecim miejscu motocyklem Suzuki. Zawodnik zdobył mistrzostwo po raz pierwszy w 2010 roku na jadąc z teamem Aprilii. W tym roku powtórzył swój sukces. „Chciałbym, żeby moi fani zapamiętali mnie jako mistrza” – powiedział Biaggi.

fot. materiały prasowe

W oświadczeniu wydanym przez Aprilia Racing i the Piaggo Group możemy przeczytać: „Historia marki Aprilia i jej udział w rywalizacji o najwyższe miejsca jest ścisle związane z wysiłkiem podjętym przez Maxa Biaggi’ego.  Max bez wątpienia jest zawodnikiem, który osiągnął najwięcej ze wszystkich, którzy jeździli w naszych barwach, a także jednym z najbardziej utalentowanych motocyklistów na świecie”

„Piaggio Group przesyła gorące życzenia szczęścia i sukcesów dla Maxa w jego życiu osobistym oraz wszystkich czynnościach zawodowych, jakie niebawem podejmie” – czytamy dalej w oświadczeniu.

Biaggi zasugerował, że być może będzie kontynuował swoją karierę w teamie Aprilii, jednak już nie jako czynny motocyklista. Teraz, poszukiwany jest zastępca mistrza. Kto sprosta takiemu zadaniu?

Najnowsze

Epidemia męskich ciąż w Fordzie…?

Inżynierowie (dodajmy, że płci męskiej) z Forda postanowili jak najdogłębniej wczuć się w potrzeby kobiet spodziewających się dziecka. Posunęli się w swojej empatii tak daleko, że zafundowali sobie nawet ciążowe brzuszki...

Nie, nie mówimy tu o wyzwaniu rzuconym biologii, tylko o specjalnie opracowanym kostiumie, w którym bańka z wodą imituje ciążowy brzuch na przestrzeni od trzeciego do ósmego miesiąca. Projekt powstał z myślą o opracowywaniu modeli samochodów tak, by nawet zaskakująca dla kobiety brzemienność nie powodowała konieczności szukania na oślep zastępczego auta.

Doświadczenia zebrane podczas kompletowania projektu doprowadziły inżynierów do kilku istotnych wniosków względem konstrukcji pojazdów – m.in. wysokości dachu, przestrzeni pod nogami kierowcy i  ruchomości kierownicy. Są to także elementy, na które przyszła mama powinna zwracać uwagę przy zakupie auta.

fot. Ford

Ponadto Ford wypuścił kilka rad dla ciężarnych, które pozwolimy sobie tutaj przytoczyć.

Po pierwsze – odpowiednio zapinaj pas. Dolna część powinna przebiegać pod brzuchem, górna dokładnie między piersiami. Siedzenie odsuń w miarę możliwości do tyłu – zmniejszy to ewentualne zagrożenie stworzone przez otwierającą się poduszkę powietrzną. Jeśli cierpisz na bóle krzyża, spraw sobie małą poduszeczkę albo chociaż podkładaj pod plecy zrolowany ręcznik. Rób też częste przerwy, troszcząc się przy tym o właściwe krążenie krwi w nogach. Poruszaj palcami, wykonuj koliste ruchy stopami. Zawsze miej przy sobie dokumentację przebiegu ciąży wraz z danymi kontaktowymi do swojego lekarza.

I wreszcie – chociaż wiemy, jak uwielbiasz prowadzić – w miarę możliwości bierz na siebie rolę pasażera. Może się to po prostu okazać bezpieczniejsze dla ciebie i twojego nienarodzonego dziecka.

Najnowsze