Poczuj miętę do bezpiecznej jazdy

Wielu kierowców ulega złudzeniu, że po długiej i suto zakrapianej nocnej imprezie wystarczy kilka godzin snu, prysznic, miętówka – i już można bezpiecznie prowadzić. Lepiej jednak być na sto procent pewnym, niż potem żałować.

Aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze i utraty prawa jazdy Kompania Piwowarska sugeruje skorzystanie z aplikacji „Sprawdź promile”. Wystarczy ją pobrać na telefon, a następnie wprowadzić swoje dane (płeć, wiek, wagę oraz ilość wypitego alkoholu i czas zakończenia picia). Na tej podstawie telefon poda ilość promili w naszym organizmie i wyliczy czas, po którym bezpiecznie możemy usiąść za kierownicą samochodu.

 „Sprawdź promile” to sztandarowy program odpowiedzialnościowy Kompanii Piwowarskiej. Jego celem jest ograniczenie liczby pijanych kierowców na polskich drogach. W swojej świeżej odsłonie program promowany jest przez odpowiedzialne miętówki. Promocyjne cukierki z hasłem „Świeży oddech może mylić. Sprawdź promile” umożliwiają pobranie aplikacji przez specjalny QR code umieszczony na opakowaniu.

Kompania Piwowarska rozda 45 tysięcy takich materiałów promocyjnych. Miętówek będzie można skosztować na recepcjach należących do KP browarów, w centrach wycieczkowych przy browarach (Poznań, Tychy), a także podczas Targów Motor Show w Poznaniu 13-15 kwietnia i na Europejskim Kongresie Gospodarczym 14-16 maja 2012.

Więcej o akcji na stronie www.sprawdzpromile.pl

fot. Kompania Piwowarska

Najnowsze

SUV z zacięciem sportowym: nowe Porsche Cayenne GTS

W Pekinie na Auto China 2012 Porsche zaprezentuje nowe Cayenne GTS – będzie to światowa premiera modelu pomyślanego jako mariaż wygody i sportowych osiągów.  

Porsche Cayenne GTS
fot. Porsche

Pod maską Cayenne GTS pracuje 4,8-litrowy, ośmiocylindrowy silnik w układzie V o podwyższonej do 420 KM (309 kW) mocy, którego budowa bazuje na silniku Cayenne S. Za przeniesienie napędu odpowiedzialna jest ośmiobiegowa przekładnia Tiptronic S ze zintegrowaną funkcją Auto-Start-Stop. Silnik i zmodyfikowana skrzynia biegów podkreślają typowo sportowe właściwości auta. Cayenne GTS przyspiesza do setki w 5,7 sekundy, po 13,3 sekundach osiąga 160 km/h. Prędkość maksymalna auta wynosi 261 km/h. Zużycie paliwa w znormalizowanym cyklu NEFZ to 10,7 litra na 100 km. Zawieszenie jest sztywniejsze, wyposażone w Porsche Active Suspension Management (PASM), a nadwozie obniżone o 24 milimetry w stosunku do Cayenne S.

Dzięki temu nowe Cayenne GTS porusza się jeszcze bliżej drogi.

Porsche Cayenne GTS
fot. Porsche

Również zewnętrznie Cayenne GTS wyróżnia się typowo sportowymi elementami, jak przód nadwozia, czarne ramy i listwy z połyskiem, wyprofilowane osłony progów i poszerzone nadkola oraz charakterystyczny spojler dachowy z podwójnym profilem skrzydła.

Seryjnie GTS jest wyposażony w skórzaną tapicerkę z elementami z Alcantary, a także siedzenia z ośmiokierunkową regulacją.

Cayenne GTS pojawi się na rynku w lipcu 2012 roku. Będzie kosztowało 107 997 euro (z podatkiem VAT).

Najnowsze

Zanim kupisz nowy kask

Specjaliści z brytyjskiego Ministerstwa Transportu przygotowali ranking kasków według kryterium bezpieczeństwa.

G-Mac Mechanoid – zwycięzca rankingu
fot. G-Mac

Eksperci poddali badaniu ponad 200 modeli, spośród których wybrano najlepszą czternastkę. Pod uwagę brano aspekty wykonania kasku związane z bezpieczeństwem kierowcy. Wyniki zostały przedstawione w pięciostopniowej skali ocen, od 1 do 5. Najwyższą ocenę otrzymał G-Mac Mechanoid.

Minister transportu Wielkiej Brytanii, Mike Penning, namawia do sprawdzenia wyników testu na stronie SHARP (Safety Helmet Assessment and Ratings Programme) przed zakupem nowego kasku.

„Odpowiednio dopasowana ochrona głowy na podstawie naszego rankingu zapewni najlepsze bezpieczeństwo z możliwych w razie zaistnienia wypadku, dlatego zachęcam do wizyty na stronie SHARP przed dokonaniem zakupu” – mówi Penning.

Animacja testów „od kuchni” do obejrzenia tutaj.

Najnowsze

Nagie Panigale

Ducati wydało serię zdjęć modelu Panigale, ukazujących dokładną konstrukcję rewolucyjnego motocykla.

Ducati 1199 Panigale
fot. Ducati

Ujęcia w sposób perfekcyjny obrazują kompaktowość maszyny, budowę nowej ramy oraz wiele innych istotnych elementów, które przyniosły Panigale światową sławę. Z pewnością koncepcja budowy i jej wykonanie dostarczą zagadek niejednemu serwisantowi Ducati. Sami zobaczcie!

Ducati 1199 Panigale
fot. Ducati

Najnowsze

Joanna Miller pechowo w pierwszym starcie Mistrzostw Świata

Joanna Miller zaczęła właśnie swój sezon od pierwszego startu w zawodach Mistrzostw Świata w Motocrossie Kobiet. Niestety, początek okazał się dosyć pechowy.

Joanna Miller
fot. Sportainment

Polska zawodniczka ukończyła kwalifikacje na dziesiątym miejscu i niestety już po pierwszym biegu upadła. W drugim biegu wystartowała wbrew zaleceniom lekarzy. Zajęła pozycję siedemnastą z czterema punktami na koncie.

O weekendzie w holenderskim Valkenswaard Joasia mówi:

„Niestety, tych zawodów nie zaliczę do udanych. Po starcie jeszcze przed pierwszym zakrętem zderzyłam się z rywalką i zaliczyłam upadek. Parę zawodniczek nie zdołało mnie ominąć i uderzało we mnie, kiedy leżałam na ziemi. Lekarze powiedzieli mi, że w poniedziałek raczej nie wystartuję, bo mam porządnie obite żebra, plecy i biodro. Wiedziałam, że

fot. Sportainment

muszę pojechać i przywieźć chociaż kilka punktów. Wystartowałam i dojechałam na metę na 17. pozycji. Cóż mogę powiedzieć? Jest to tragiczny wynik jak dla mnie, ale od połowy wyścigu już nie mogłam ustać na motocyklu. Gdy dojechałam do mety, nie byłam w stanie o własnych siłach zejść z motocykla. Jestem trochę załamana po tych zawodach, ale mam nadzieje, że wydobrzeję do kolejnej rundy”.

Zeszłoroczną rywalizację Joanna Miller zakończyła na ósmym miejscu. Teraz jest zmotywowana i głodna zwycięstwa, chociaż z rywalkami pokroju Chiary Fontanesi czy Stephi Laier nie będzie łatwo. Trzymajmy kciuki za jej powrót do zdrowia i świetne wyniki 15 kwietnia we Francji.


Kalendarz rozgrywek Mistrzostw Świata Kobiet w Motocrossie 2012:

09.04.2012 – Holandia

15.04.2012 – Francja

20.05.2012 – Włochy

03.06.2012 – Chorwacja

10.06.2012 – Słowenia

01.07.2012 – Słowacja

19.08.2012 – Wielka Brytania

23.09.2012 – Niemcy

Najnowsze