Po Škodę w sukniach ślubnych

Suknie ślubne, długie welony i... buty do biegania. 13 września warszawską Agrykolę opanowały setki biegających panien młodych! Telewizja TLC po raz drugi zorganizowała charytatywny Bieg w Sukniach Ślubnych, którego marka Škoda była partnerem, fundując dla zwyciężczyni auto na weekend, z pełnym bakiem.

Podczas trwania Biegu w Sukniach Ślubnych, kibice i wszyscy odwiedzający mieli możliwość podnoszenia swoich kompetencji, jako kierowców, wspólnie z instruktorami ze Škoda Auto Szkoła. Mogli odbyć spotkanie z ekspertami, przetestować symulator czasu reakcji podczas jazdy oraz alkogogle. Przgotowano również wiele atrakcji dla najmłodszych – tor samochodzikowy, klocki z pianki, kolorowanki i wesołe konkurencje pobudzające wyobraźnię dzieci.

W tym roku cały dochód ze sprzedaży pakietów startowych został przeznaczony na samochód dostosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej – Ani Krupy, podopiecznej Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.         

Ze sprzedaży samych pakietów startowych udało się uzbierać ponad 27 tys. zł. Aktualnie trwa również liczenie pieniędzy, jakie zostały wrzucone wczoraj do puszek wolontariuszy Fundacji Anny Dymnej oraz wpłynęły na konto fundacji dla Ani.

Finałowym punktem II edycji „Biegu w Sukniach Ślubnych” był koncert Grzegorza Hyżego.

 

Najnowsze

Takiego Rolls-Royce`a jeszcze nie było

Kilka lat temu głośno było na temat Paris Hilton, która zażyczyła sobie różowego Bentleya, a brytyjska marka niezbyt chętnie chciała zrealizować jej fantazję. Tym razem pewna anonimowa klientka z Chin przebiła to.

Kilka dni temu w sieci pojawiły się informacje o tym, że anonimowy klient z Chin, najprawdopodobniej kobieta, zamówiła Rolls-Royce`a Ghost w bardzo nietypowym kolorze. 

Kilka lat temu brytyjska marka wyprodukowała jeden egzemplarz modelu Ghost w powiększonym rozstawem osi w kolorze różowym. Jednak był to inny odcień, a cel był szczytny. Samochód miął zostać zlicytowany, a środki z niego przekazane na walkę z rakiem piersi. 

Egzemplarz zamówiony do Chin ma całkiem inny odcień różu, który bije nie tylko z zewnątrz, ale także z wnętrza samochodu. Przebijają to detale takie jak kierownica, deska rozdzielcza, czy pasy w kolorze czarnym. Spirit of Ecstasy jest w opcjonalnej, przezroczystej wersji z podświetleniem.

Najnowsze

Łapiesz stopa? Rób to z aplikacją

Dla niektórych wakacje już się skończyły, ale studenci mają jeszcze kilka tygodni względnego luzu. To z myślą o nich operator Autostrady Wielkopolskiej stworzył aplikację do podróżowania.

Jeżeli wybierasz się w najbliższym czasie w podróż na tak zwanego stopa, to koniecznie wypróbuj aplikację „A2 do Europy” przygotowaną przez operatora Autostrady Wielkopolskiej. 

Jest to program powiązany z Google Maps, który pozwala na zebranie informacji na temat planowanej trasy. Aplikacja wyznacza odległość między punktami, czas trwania przejazdu, a także informacje o płatnych odcinkach dróg. Przy okazji można się dowiedzieć o obowiązkowym wyposażeniu samochodu w konkretnym kraju, czy wysokości mandatów. 

W ostatnim czasie bardzo popularne jest podróżowanie przy wykorzystaniu nowych technologii. Oprócz carpoolingu, czyli współdzielenia kosztów podróży z właścicielem samochodu w grę wchodzi także „real time ridesharing”. Jest to łapanie stopa za pomocą smartfona. Dzięki wykorzystaniu GPS oraz połączenia z internetem podróżny może wyszukać w swojej okolicy kierowców, którzy deklarują chęć wzięcia na pokład pasażerów.

Aplikacja „A2 do Europy” jest bezpłatna i dostępna na wszystkie platformy. Można ją ściągnąć przy pomocy fanpage Autostrady Wielkopolskiej.

 

Najnowsze

Edyta Klim

Nagie motocyklistki w kalendarzu!

Motocyklistki z północno-wschodniej Anglii wpadły na niecodzienny pomysł - pozowały nago na tle swoich motocykli i okolicznych zabytków. Teraz ich fotografie trafią do kalendarza, a dochód z jego sprzedaży przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Dzięki lokalnym firmom, które pokryły koszt produkcji i dystrybucji kalendarza, cały dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na dwie organizacje: powietrzne pogotowie ratunkowe Great North Air Ambulance oraz motocyklowy transport krwi Northumbria Blood Bikes. Celem jest uzbieranie 10,000 funtów na cele charytatywne.

Jedną z 11-stu modelek i organizatorką akcji była 39-letnia Jackie Gee, która starała się wybierać do sesji miejsca spokojne i ciche, ale szlafroki zawsze były w pogotowiu! Zdjęcia będą min. na tle monumentu Penshaw i Angel of the North, katedry Durham, zamku Bamburgh, mostu transportowego Middlesbrough.

Premiera i sprzedaż kalendarza ruszy w poniedziałek 5 października w pubie Crown Bike Night, Redcar i będzie dostępny w miejscach przyjaznych motocyklistom, w kawiarniach, sklepach, centrach szkoleniowych itp.

Najnowsze

Nowy Volkswagen Multivan PanAmericana Edition z myślą o motocyklistach

Grupa Volkswagen mająca w swoim portfolio markę motocyklową Ducati, postanowiła połączyć dwa światy. Efektem tego jest samochód, który z pewnością pokochają fani jednośladów.

Prezentowany na zdjęciu Volkswagen Multivan PanAmericana jest na razie w fazie koncepcyjnej, ale przedstawiciele koncernu nie wykluczają, że niebawem powstanie wersja produkcyjna. Głównym założeniem przy projektowaniu tego modelu miała być zdolność do transportowania motocykla. O ile miejsca we wnętrzu Multivana z pewnością nie brakuje, to problemem było wprowadzenie maszyny na pokład. Inżynierowie Volkswagena opracowali elektrycznie sterowaną rampę służącą do ładunku i rozładunku. W przestrzeni bagażowej pojawiły się także specjalne haki do bezpiecznego unieruchomienia maszyny.

Auto powstało z myślą o motocyklistach startujących w wyścigach, ale także amatorach, którzy chcą szybko i sprawnie przemieszczać swoje maszyny w ulubione miejsca – pod ulubioną alpejską przełęcz albo na tor wyścigowy.

Koncepcyjny Multivan jest zasilany przez jednostkę TDI o pojemności dwóch litrów. Diesel znajdujący się pod maską rozwija 204 KM mocy i jest połączony z 7-stopniową skrzynią DSG przekazującą napęd na wszystkie koła. Dodatkowo auto jest wyposażone w mechaniczną blokadę dyferencjału na tylnej osi.

Lakierowany na biało, studyjny Multivan PanAmericana wyróżnia się z zewnątrz charakterystycznymi szczegółami. Napisy „PanAmericana” z tyłu nadwozia i na słupkach dachowych B, czerwona listwa na osłonie chłodnicy oraz dekoracyjne linie powyżej progów już na pierwszy rzut oka zdradzają, że mamy do czynienia ze szczególną edycją Multivana. Poszerzane nadkola i progi oraz błyszczące czernią 18-calowe obręcze kół Palmerston z lekkich stopów sprawiają, że także z boku widać sportowy styl auta. Z przodu natomiast w oczy rzuca się stabilna osłona, która chroni podwozie.

We wnętrzu zastosowano trwałe materiały: białe i mające wygląd włókna węglowego, dopasowane do koloru nadwozia, dekoracyjne panele oraz fotele wykończone materiałem o wyglądzie karbonu z kontrastowymi szwami. Aluminiowa ryflowana blacha zamiast wykładziny podłogowej w kabinie pasażerskiej podkreśla wyjątkowy charakter tego modelu.

Transporter z wygodną, sterowaną elektrycznie rampą załadowczą oraz specjalnym zaczepem we wnętrzu to dla motocyklistów ciekawy wybór na kolejne spotkanie z przygodą.

Volkswagen Multivan PanAmericana Edition – dane techniczne

Wymiary:
Długość 4.904 mm
Szerokość 1.904 mm
Wysokość 1.990 mm
Prześwit 178 mm
Rozstaw osi 3.000 mm
Kąt natarcia/ zjazdu 21,8 stopni/16,2 stopnie
Rodzaj napędu:
Stały napęd na cztery koła 4Motion, mechaniczna blokada mechanizmu różnicowego tylnej osi
Silniki/moc/skrzynia biegów:
2.0 TDI BMT (EA288), 150 kW/204 KM
(450 Nm, maksymalny moment obrotowy przy 1.400 – 2.000 obr/min)
7-biegowa skrzynia DSG (DQ500)

Najnowsze