Edyta Klim

PLY – inteligentny kask

PLY to kask z wbudowaną kamerą, interkomem Bluetooth, czujnikiem GPS, Wi-Fi i wymienną baterią. Czy takie rozwiązanie ma sens?

EcoCell USA stworzyło markę PLY, która wprowadzi na rynek inteligentny kask w przystępnej cenie. Producent obiecuje przede wszystkim bezpieczeństwo – projekt przeszedł wiele testów, w tym rygorystyczne testy uderzeniowe (KCL/KCC/SAR – Korea, SAR- USA) i ma certyfikaty DOT i ECE 22.05. Kask jest także komfortowy, ma blendę i wydajny system cyrkulacji powietrza.

https://www.youtube.com/watch?v=nnU9sBN1PrE

PLY ma własny rejestrator wideo HD, 120 stopni (tylko z przodu), który rejestruje klipy 720p przy 30 klatkach na sekundę i łączy je z danymi GPS na mapie. Film można także zobaczyć przez Wi-Fi w czasie rzeczywistym na smartfonie. Kask ma interkom (z redukcją szumów), dzięki któremu możemy rozmawiać przez telefon czy słuchać muzyki. Połączenie z innymi motocyklistami jest możliwe poprzez aplikacje smartfonów.

https://www.youtube.com/watch?v=NQAJvg1xlF8

Bateria 2800 mAh wytrzymuje ok. 4 godzin intensywnego użytkowania i 23 godziny w trybie czuwania. Do wyboru będzie kolor biały i czarny jednolity lub z delikatną grafiką, a waga kasku to ok. 1500g.

Cena kasku startuje od 399 dolarów, co wydaje się być ceną bardzo przystępną w porównaniu do konkurencyjnych produktów oferowanych, nawet za 1500 $. Sprzedaż powinna rozpocząć się w kwietniu 2018 roku.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze