PLATINUM 4. Rajd Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza - otwarta lista zgłoszeń

PLATINUM 4. Rajd Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza - otwarta lista zgłoszeń

09 marca 2020
Od 4 marca jest już otwarta lista zgłoszeń do PLATINUM 4. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, który odbędzie się w terminie 3-5 kwietnia 2020. Automobilklub Krakowski podał szczegóły tej imprezy (program, regulamin, harmonogram), która otwiera ogólnopolski sezon sportu samochodowego.
Loading module...

Względy zupełnie od organizatorów niezależne sprawiły, że musieliśmy skorygować wcześniej zaplanowaną trasę. Zamiast odcinka specjalnego o nazwie Wieruszyce (w powiecie bocheńskim) wprowadziliśmy odcinek specjalny Sawa (w powiecie myślenickim i wielickim). Skutkiem tej zmiany jest nieznaczna korekta w górę zarówno całkowitej długości trasy (166,5 km), jak i dystansu prób sportowych (nieco ponad 47 km) oraz niewielkie przesunięcia czasowe – wylicza Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego i zarazem dyrektor zawodów w Wieliczce.

Inną konsekwencją zmienionego przebiegu trasy jest zastąpienie strefy tankowania i miejsca komasacji z Łapanowa na okolice Marszowic (łowisko i ośrodek gastronomiczny „Kuter Port” nieopodal Raby). W tym samym miejscu przewidzieliśmy ewentualną strefę zmiany opon na wypadek, gdyby nastąpiło załamanie pogody i warunków jazdy. Pozostałe kluczowe elementy trasy pozostają bez zmian, tzn. OS 1 i 2 Podolany, próby sportowe w Wieliczce i Brzegach, a także parki serwisowe w Wieliczce przy ul. Dębowskiego – dodaje Małgorzata Dybczyk, sekretarz zarządu Automobilklubu Krakowskiego.

Szczegółowe informacje (regulamin, program, harmonogram) są dostępne na stronie PLATINUM 4. Rajdu Memoriału www.superos.pl i na klubowej stronie www.automobilklub.krakow.pl. Przypominam, że termin zamknięcia zgłoszeń to 24 marca; liczymy na udział około pięćdziesięciu załóg – informuje prezes Automobilklubu Krakowskiego Paweł Owczyński.

 

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!