Karolina Chojnacka

Piotr Biesiekirski, jedyny Polak w Moto2, liczy na mocny występ w Jerez

18-letni Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższy weekend w dwóch wyścigach trzeciej rundy motocyklowych mistrzostw Europy klasy Moto2, które odbędą się na torze MotoGP w hiszpańskim Jerez de la Frontera. Jedyny Polak w stawce liczy na kolejne finisze w pierwszej piątce.

Po świetnym początku sezonu i odpowiednio piątym oraz szóstym miejscu w wyścigach pierwszej i drugiej rundy sezonu na portugalskich torach w Estoril i Portimao, Piotr Biesiekirski, jedyny Polak w stawce, zajmuje w klasyfikacji generalnej wysokie, siódme miejsce.

W dwóch kolejnych wyścigach trzeciej rundy motocyklowych mistrzostw Europy klasy Moto2, które odbędą się na torze MotoGP w hiszpańskim Jerez de la Frontera, Polak  liczy na kolejne finisze w pierwszej piątce. Realizacja tego planu jest tym bardziej możliwa, że Biesiekirski dobrze zna już tor imienia Angela Nieto. Dwa lata temu do ostatnich metrów walczył tam w swoim debiutanckim sezonie w ME Moto2 o wysokie, dziewiąte miejsce, a w poprzednim sezonie finiszował na jedenastej pozycji.

Osiemnastolatek, który w czerwcu miał zadebiutować w MŚ Moto2 podczas Grand Prix Katalonii, ma za sobą ponad sześciotygodniową, „wakacyjną” przerwę po ostatnich wyścigach mistrzostw Europy. W jej trakcie testował w Barcelonie motocykl Moto2 w specyfikacji mistrzostw świata:

To była bardzo ciekawa przerwa wakacyjna, podczas której m.in. przetestowałem motocykl z mistrzostw świata, ale teraz nie mogę już doczekać się powrotu do walki. Tor w Jerez jest jednym z moich ulubionych, dlatego choć jest także wymagającym obiektem, liczę na kolejny udany weekend.

Cieszę się z siódmego miejsca w klasyfikacji generalnej, bo jest potwierdzeniem tego, że zrobiliśmy w tym roku kolejne postępy, ale tak naprawdę pozycja w tabeli to dla mnie drugorzędna kwestia. Najważniejsza jest regularna walka w wyścigach o miejsca w pierwszej piątce i próba zbliżenia się do podium.

W najbliższy weekend motocyklistę ekipy Euvic Stylobike Good Racing czekają dwa wyścigi, w sobotę o 12:00 i niedzielę o 13:00. Wyścigi w Jerez będzie można oglądać na żywo na oficjalnym kanale serii na platformie YouTube. Sobotnie zmagania będą dostępne TUTAJ, a niedzielne TUTAJ.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze