Pilotki w Rajdzie Warmińskim

Już w sobotę 29 maja na odcinki rajdowe powrócą zawodnicy Rajdowego Pucharu Polski. Na liście zgłoszeń widnieje 59 załóg RPP i 8 w RD-3L, wśród nich 7 kobiet w roli pilota: Agnieszka Wierzchowska, Dominika Duziak, Justyna Waliszewska, Martyna Zarębska, Małgorzata Lopez-Juziuczuk, Paulina Armacińska i Magdalena Stuczyńska.

Agnieszka Wierzchowska uwielbia Rajd Warmiński.
fot. mat. prasowe

Rajd Warmiński będzie 4 eliminacją, podczas której załogi mają do pokonania 8 szutrowych odcinków specjalnych.

Agnieszka Wierzchowska wyruszy na trasy u boku Pawła Hankiewicza w Hondzie Civic Type-R z numerem 3. Załoga przełamała już na Rajdzie Lotos słabą passę z początku sezonu i jest jednym z kandydatów do zwycięstwa w rajdzie.

Paweł i Agnieszka bardzo dobrze się czują na szutrowych trasach.
– Rajd Warminski (dawny Agapit) to jeden z naszych ulubionych rajdów w całym kalendarzu. To właśnie na Mazurach są najpiękniejsze szutry. Mam nadzieję, że ten rajd będzie dla nas udany i że pogoda dopisze nie tylko kierowcom, ale i kibicom! – mówi Agnieszka. 

Dominika Duziak wystartuje w tym rajdzie z nowym kierowcą – Maciejem Raczko z Olsztyna. Załogę zobaczymy w Oplu Astra z numerem 22.
– Startujemy pierwszy raz razem, ja pierwszy raz na szutrach i pierwszy raz Astrą. Samochód jest dobrze przygotowany, my w nastrojach bojowych, więc liczymy – że będzie dobrze! Auto ma potencjał, my jeszcze większy, więc na pewno będziemy chcieli poszaleć! – mówi Dominika tuż przed wyjazdem na rajd.

Martyna Zarębska zasiądzie w BMW 318 is u boku Marcina Opałka.
fot. mat. prasowe

Licznie, kobieco obsadzona jest klasa RWD-3 i rajdówki BMW. Z numerem 36 na trasy wyjadą Paweł Poletyło z Justyną Waliszewską, którzy wygrali poprzednią, szutrową eliminację w tej klasie. Martyna Zarębska będzie opisywać trasę Marcinowi Opałka. Załogę zobaczymy z numerem 38 w BMW 318 is. I w tym samym modelu z numerem 42 wystartuje Marcin Badurski z Małgorzatą Lopez-Juziuczuk.  

Z numerem 46 na trasy wyruszą Wojciech Złotnicki i Paulina Armacińska z Automobilklubu Rzemieślnik. Będą się ścigać Citroenem Saxo w klasie N2. 

A tuż za zawodnikami II pucharowej ligi wyruszą na trasę zawodnicy III ligowi. W eliminacji RD-3L punkty do rajdowej licencji zdobywać będą Marcin Świderski z Magdaleną Stuczyńską. Załogę zobaczymy z numerem 105 w Renault Clio Sport. 

Na Rajdzie Warmińskim zabraknie Hulakula Rally Team i Kasi Kwaśnik.
– Informujemy, że zespół Hulakula Rally Team po absencji na Rajdzie Lotos, podjął decyzję o opuszczeniu zbliżającej się szutrowej eliminacji RPP – Rajdu Warmińskiego. Bardzo żałujemy, że nie wystartujemy na pięknych oesach w okolicach Olsztyna, ale wraz z zespołem podjeliśmy decyzję o gruntownym przygotowaniu się do najbliższych rajdów asfaltowych i tam chcemy dalej walczyć o utrzymanie jak najlepszej pozycji w naszej klasie – zapowiada zespół. 

Po weekendzie zapraszamy na relację ze zmagań naszych pań, a wkrótce po szutrowych eliminacjach RPP, przyjdzie czas na asfalty i Rajd Krakowski, który odbędzie się w dniach 9-11 lipca. 

Oficjalna strona Rajdu Warmińskiego – http://www.rajdwarminski.pl/

Najnowsze

Przetestuj auto na dachu salonu

Jeśli idąc dziś do salonu czujesz brak przestrzeni i mały wybór aut, chciałabyś obejrzeć w jednym miejscu samochody wielu marek i potrzebujesz porządnej jazdy próbnej, to idealnym miejscem dla Ciebie jest salon przyszłości, który właśnie budowany jest w Turcji.

fot. Autopia

Opis Autopii – tureckiego salonu samochodowego, budzi pewne wątpliwości. Bo czy wszystkie te cuda są możliwe? Czy to nie pobożne życzenie tureckich przedsiębiorców i sprzedawców samochodów, o które niczym Alladyn proszą Dżina z lampy? Mnogość szczegółów i planów sprawia, że nasze sceptycyzm trzeba odłożyć na bok, a jedyne co pozostaje to zachwyt. Ten salon robi wrażenie!

Nazwanie go salonem wielomarkowym to nie przesada, a nawet pewne obniżenie jego wartości. Budowana w Istambule Autopia ma skupiać 200 salonów samochodowych i aż 400 marek. Szczerze mówiąc nie wiedziałyśmy nawet, że tyle istnieje! To nie koniec liczb. W budynku przypominającym ogromny stadion w kształtcie toru samochodowego znajdzie się również 48 serwisów samochodowych, 42 firmy ubezpieczeniowe i 24 banki…

O takie szczegóły nie trzeba się martwić – salon ma być udostępniony klientom zmotoryzowanym, co równoznaczne jest z tym, że będzie się można po nim poruszać naszym własnym samochodem. Oferowane w wielkim salonie samochody będzie można przetestować na jego dachu, a jego kształt, zupełnie jak profesjonalnego toru, nie jest przypadkowy.

Podobno od przybytku głowa nie boli czy jednak to trochę nie za dużo? Może powstać efekt: osiołkowi w żłoby dano…

Na razie obejrzyjcie film prezentujący plany i wizualizacje Autopii. Trzeba przyznać, że robi wrażenie. 

 

Najnowsze

Mercedes, moda i Milla Jovovich

Co łączy Millę Jovovich z modą wiadomo - praca modelki i piękne kreacje zakładane podczas aktorskich gal. Co jednak łączy Millę, modę i Mercedesa? Nie wiecie? Przeczytajcie o Mercedes Benz Fashion Week.

fot. Mercedes

Aktorka o niebanalnej urodzie znana z „Piątego elementu” została twarzą tegorocznego wydarzenia mody Mercedes Benz Fashion Week 2011. Mimo przyszłorocznej daty w nazwie imprezy, rozpocznie się ona już za niewiele więcej niż miesiąc – 7 lipca i potrwa do 10. Podczas „modowego” tygodnia fanom najnowszych kolekcji i oryginalnego designu zaprezentowane zostaną w Berlinie projekty na sezon wiosna-lato 2011.

Promując imprezę, na potrzeby kampanii reklamowej Milla Jovovich dała się sfotografować w towarzystwie pięknego Mercedesa E Cabrio. Autor zdjęć – Miles Aldridge’a, pokazał piękną, pewną siebie kobietę, ubraną w odważną sukienkę (oczywiście patrząc na długość mini i kształt bombki – najmodniejszą) i równie piękny samochód, ale również (na co zwraca się chyba największą uwagę) niezwykłe nakrycie głowy, które powstało aż z 300 farbowanych piór. Oryginalny kapelusz przyćmiewa urodę Milli, zasłania piękną sylwetkę Mercedesa i pokazuje, że choć moda i samochody mogą żyć w symbiozie to jednak czasem trzeba skupić uwagę na jedym z nich. Komunikat zdjęcia jest prosty: w przypadku Mercedes Benz Fashion to moda gra pierwsze skrzypce!

Najnowsze

IX Zlot Zabytkowych Mercedesów

Uwielbiasz piękne, zabytkowe Mercedesy, połyskujące chromy, wypucowane lakiery i wspaniałą atmosferę motoryzacji sprzed lat? Staw się w dniach 10 - 13 czerwca w rejonach Kudowy Zdrój, gdzie odbędzie się kolejny Zlot Zabytkowych Mercedesów.

Piękne kobiety w retro Mercedesie i strojach z epoki. Będzie na co popatrzeć!
fot. z archiwum Weroniki Morisson

Termin zlotu został przesunięty o 2 tygodnie ze względu na powódź. Zatem zamiast 27-30 maja odbędezie się 10-13 czerwca. Program zlotu obejmuje pokaz elegancji w Kudowskim Parku Zdrojowym. Podczas pokazów prezentowane będą wszystkie załogi biorące udział z zlocie, piękne pojazdy Mercedes-Benz wyprodukowane do roku 1985, ale też najnowsze modele marki ze Stuttgartu. 

W imprezie weźmie udział około 100 załóg polskich i międzynarodowych w unikatowych, zabytkowych samochodach. Będzie je można oglądać już podczas piątkowego Rajdu Gwiazdy w Polanicy Zdroju.

Chętni do wzięcia udziału w zlocie mogą znaleźć wszystkie niezbędne informacje na stronie Klubu Zabytkowych Mercedesów http://www.polska.mercedes-benz-clubs.com.

Koszt udziału to 1000 zł od załogi dwuosobowej. 

Weronika Morisson

Plan imprezy:
Czwartek, 10 czerwca 2010 r.  
19:30 Biesiada z Mercedesem – Pijalnia Wód – Park Zdrojowy
19:00 Loty balonem (uzależnione od warunków pogodowych, zgłoszenia w biurze Zlotu)

Piątek, 11 czerwca 2010 r.
06:00 – 10:00 Loty balonem (uzależnione od warunków pogodowych, zgłoszenia w biurze Zlotu)
10:00 – 11:30 Start Rajdu Gwiazdy – Park Zdrojowy
ok.10.30 – Rynek w Radkowie – PKP 
14:00 – 15:30 Obiad – Polanica Zdrój – Wielka Pieniawa
16:00 – 17:30 Meta Rajdu Gwiazdy – Park Zdrojowy
19:00 Loty balonem (uzależnione od warunków pogodowych, zgłoszenia w biurze Zlotu)
19:30 Wieczór Kudowski – Park Zdrojowy- Pijalnia Wód

Sobota, 12 czerwca 2010 r.
06:00 – 09:00 Loty balonem (uzależnione od warunków pogodowych, zgłoszenia w biurze Zlotu)
10:30 Wyjazd z parkingu do Parku Zdrojowego
12:00 – 14:00 Konkurs Elegancji w Kudowskim Parku Zdrojowym
12:00 – 17:00 Obiad w restauracji Zdrojowa ul. Słoneczna 1
17:00 – 19:30 Loty balonem (uzależnione od warunków pogodowych, zgłoszenia w biurze Zlotu)
19:30 Bal Komandorski – część I
Koncert w Teatrze Zdrojowym
Magdalena Idzik (sopran) i Dariusz Stachura (tenor)
Wręczenie Pucharów
21:00 Bal Komandorski – część II
Kolacja – Park Zdrojowy – Pijalnia Wód 

Najnowsze

2 motocykle = 1 samochód

Dwa motocykle tej samej marki i tego samego modelu można połączyć uzyskując jeden samochód. Wydaje się nierealne? Już wkrótce będzie to możliwe!

To nie jest piękny samochód, ale jest praktyczny.
fot. Ramesh Gound

To dzieło nigdy by nie powstało gdyby nie… Renault. To Renault Design India jest sponsorem Ramesh’a Gound – designera, który na potrzeby Narodowego Instytutu Desingu w Ahmedabad India stworzył ten niezwykły miks samochodowy.

Jego innowacyjność polega na połączeniu dwóch motocykli w jeden pojazd. Motocykle muszą być tego samego modelu i być zaopatrzone w element łączący je oraz specjalną maskę zbudowaną z elastycznego, ale i niezwykle twardego materiału – D30. Ciekawą cechą D30 jest jego zachowanie się podczas różnych stylów jazdy. W czasie ruchu jednostajnego molekuły są elastyczne i ruchome, ale gdy następuje gwałtowne przyspieszenie blokują się i zwiększają twardość, wytrzymałość materiału.

Co dzieje się po rozłączeniu pojazdów? Mamy dwa oddzielne motocykle. Ciekawe? My jeszcze takiego 2 w 1 nie widziałyśmy, ale to ciekawe rozwiązanie dla kochających motocykle par. Każdy z nich ma własny środek transportu, by przy wspólnej wycieczce na weekend stworzyć z nich jeden samochód. Co za kompromis!

Najnowsze