Pilotki w Rajdzie Warmińskim

Już w sobotę 29 maja na odcinki rajdowe powrócą zawodnicy Rajdowego Pucharu Polski. Na liście zgłoszeń widnieje 59 załóg RPP i 8 w RD-3L, wśród nich 7 kobiet w roli pilota: Agnieszka Wierzchowska, Dominika Duziak, Justyna Waliszewska, Martyna Zarębska, Małgorzata Lopez-Juziuczuk, Paulina Armacińska i Magdalena Stuczyńska.

Agnieszka Wierzchowska uwielbia Rajd Warmiński.
fot. mat. prasowe

Rajd Warmiński będzie 4 eliminacją, podczas której załogi mają do pokonania 8 szutrowych odcinków specjalnych.

Agnieszka Wierzchowska wyruszy na trasy u boku Pawła Hankiewicza w Hondzie Civic Type-R z numerem 3. Załoga przełamała już na Rajdzie Lotos słabą passę z początku sezonu i jest jednym z kandydatów do zwycięstwa w rajdzie.

Paweł i Agnieszka bardzo dobrze się czują na szutrowych trasach.
– Rajd Warminski (dawny Agapit) to jeden z naszych ulubionych rajdów w całym kalendarzu. To właśnie na Mazurach są najpiękniejsze szutry. Mam nadzieję, że ten rajd będzie dla nas udany i że pogoda dopisze nie tylko kierowcom, ale i kibicom! – mówi Agnieszka. 

Dominika Duziak wystartuje w tym rajdzie z nowym kierowcą – Maciejem Raczko z Olsztyna. Załogę zobaczymy w Oplu Astra z numerem 22.
– Startujemy pierwszy raz razem, ja pierwszy raz na szutrach i pierwszy raz Astrą. Samochód jest dobrze przygotowany, my w nastrojach bojowych, więc liczymy – że będzie dobrze! Auto ma potencjał, my jeszcze większy, więc na pewno będziemy chcieli poszaleć! – mówi Dominika tuż przed wyjazdem na rajd.

Martyna Zarębska zasiądzie w BMW 318 is u boku Marcina Opałka.
fot. mat. prasowe

Licznie, kobieco obsadzona jest klasa RWD-3 i rajdówki BMW. Z numerem 36 na trasy wyjadą Paweł Poletyło z Justyną Waliszewską, którzy wygrali poprzednią, szutrową eliminację w tej klasie. Martyna Zarębska będzie opisywać trasę Marcinowi Opałka. Załogę zobaczymy z numerem 38 w BMW 318 is. I w tym samym modelu z numerem 42 wystartuje Marcin Badurski z Małgorzatą Lopez-Juziuczuk.  

Z numerem 46 na trasy wyruszą Wojciech Złotnicki i Paulina Armacińska z Automobilklubu Rzemieślnik. Będą się ścigać Citroenem Saxo w klasie N2. 

A tuż za zawodnikami II pucharowej ligi wyruszą na trasę zawodnicy III ligowi. W eliminacji RD-3L punkty do rajdowej licencji zdobywać będą Marcin Świderski z Magdaleną Stuczyńską. Załogę zobaczymy z numerem 105 w Renault Clio Sport. 

Na Rajdzie Warmińskim zabraknie Hulakula Rally Team i Kasi Kwaśnik.
– Informujemy, że zespół Hulakula Rally Team po absencji na Rajdzie Lotos, podjął decyzję o opuszczeniu zbliżającej się szutrowej eliminacji RPP – Rajdu Warmińskiego. Bardzo żałujemy, że nie wystartujemy na pięknych oesach w okolicach Olsztyna, ale wraz z zespołem podjeliśmy decyzję o gruntownym przygotowaniu się do najbliższych rajdów asfaltowych i tam chcemy dalej walczyć o utrzymanie jak najlepszej pozycji w naszej klasie – zapowiada zespół. 

Po weekendzie zapraszamy na relację ze zmagań naszych pań, a wkrótce po szutrowych eliminacjach RPP, przyjdzie czas na asfalty i Rajd Krakowski, który odbędzie się w dniach 9-11 lipca. 

Oficjalna strona Rajdu Warmińskiego – http://www.rajdwarminski.pl/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze