Pilotki w Rajdzie Mazowieckim

Dziś rusza pierwszy polski rajd w sezonie, w którym nie zabrakło udziału kobiet. Co prawda za kierownicą nie zasiadała żadna z pań, za to na prawym fotelu dyktować będzie aż 5 pilotek.

Kasia Kwaśnik zasiądzie na prawym fotelu w Oplu Astrze.
fot. Andrzej Browarny

Rajd Mazowiecki, który rozegra się w dniach 19-20 marca rozpoczyna sezon rywalizacji w Rajdowym Pucharze Polski. Bazą Rajdu będą Sobienie Szlacheckie, a zawodnicy będą mieli do pokonania 10 odcinków o łącznej długości ok. 70 km. Wszystko wskazuje na to, że weekend ten będzie granicą zimy i wiosny, więc warunki na trasie mogą być mocno nieprzewidywalne i dobór opon trudny. 

Na trasie Rajdu Mazowieckiego nie zobaczymy żadnej z pań, za to będziemy mogły pokibicować kilku pilotkom. 

Wypoczęci po miedzy-sezonowej przerwie Marek i Katarzyna Kwaśnik ruszają do boju w Pucharze Astra –   – Prawie cztery miesiące przerwy spowodowały ogromny głód rajdowej adrenaliny, więc już nie możemy doczekać się, kiedy zasiądziemy w naszej rajdowej „Kulce” – czyli Hulakulowej Astrze, z której będziemy starali się wyciągnąć ukryte (niestety dość głęboko) pokłady mocy – żartują. Załoga będzie rywalizować w Pucharze Astra z numerem 8. 

W tej samej klasie wystartują Andrzej i Aleksandra Krawczyk z Automobilklubu Orskiego w Sopocie. Załoga w Oplu Astra pojawi się na trasie z numerem 30. 

Kolejna pilotka – Jolanta Barjasz wyjedzie na trasy wraz z Piotrem Murawskim. Ich Peugeota 206 RC, startującego w klasie N3, zobaczymy z numerem 38. 

Dominikę Duziak zobaczymy u boku Emila Leszczyńskiego.
fot. Andrzej Browarny

Emil Leszczyński pod koniec sezonu zmienił pilota na nawigatorkę, Dominikę Duziak – razem zaczynają sezon 2010. Ograniczą się w tym roku do startu w eliminacjach Szutrowego Pucharu Polski – Na rozgrzewkę zamierzam wystartować w domowym dla mnie 8 Rajdzie Mazowieckim, gdzie wraz z pilotem – Dominiką Dudziak zamierzamy rozruszać się przed rundami rozgrywanymi na szutrze – opowiada zawodnik, startujący w BMW 320i z numerem 53. 

Z numerem 301 na trasie pojawi się załoga Wojciech Złotnicki i Paulina Armacińska w Citroenie Saxo. Numer tak odległy, gdyż na końcu stawki Pucharu Polski mogą jechać zawodnicy, którzy dopiero zbierają punkty do uzyskania licencji – startują oni bez pomiaru czasu. 

Pora zacząć rajdowy sezon w Polsce. Zapraszamy na trasy Rajdu Mazowieckiego i do wspierania odważnych dziewczyn na prawym fotelu!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze