Pijany uciekał przeładowaną ciężarówką

Ucieczka przed służbami nigdy nie jest dobrym pomysłem o czym przekonują się nawet motocykliści. A co dopiero kierowca ciągnika siodłowego z naczepą!

Inspektorzy ITD z Bydgoszczy, którzy prowadzili działania w powiecie mogileńskim, wytypowali do kontroli ciężarówkę holenderskiego przewoźnika. Kierowca zignorował sygnał do zatrzymania się. Po krótkim pościgu, pojazd bezpiecznie sprowadzono do punktu kontrolnego, gdzie sprawdzono jego wagę.

Stwierdzono przekroczenie masy całkowitej o prawie 4,5 tony oraz przekroczenie nacisku osi napędowej o 1,250 t. W trakcie kontroli okazało się również, że kierowca nie posiada wymaganego przepisami szkolenia okresowego dla kierowców zawodowych.

Ze względu na transport żywych zwierząt (drób), na miejsce kontroli wezwano Powiatowego Lekarza Weterynarii. Inspektorzy WITD Bydgoszcz wszczęli postepowanie wyjaśniające. Na poczet przyszłych kar pobrano kaucję, a kierowcę ukarano mandatami karnymi.

Najnowsze

Auto przed tobą rusza, więc ty też? To może być poważny błąd!

Na drodze nigdy nie można sugerować się zachowaniem innych, tylko trzeba zawsze samemu odpowiednio ocenić sytuację.

Samochody stoją na skrzyżowaniu na czerwonym świetle, po czym pierwsze z nich rusza. Rusza też stojący za nim Mercedes, którego kierowca ignoruje sygnalizację, wjeżdża na skrzyżowanie i doprowadza do kolizji z prawidłowo jadącym autem.

Jak doszło do tego zdarzenia? Pierwsze auto skręcało na zielonej strzałce, a kierowca Mercedesa prawdopodobnie nie zwrócił uwagi na światła, tylko pomyślał, że zapaliło się już zielone.

https://www.youtube.com/watch?v=f0g0PGeiIhM

Najnowsze

Wjechał w plamę oleju. Nie opanował auta

Samochód po wjechaniu na plamę oleju zachowuje się podobnie jak na lodzie. Niewiele trzeba, żeby doszło do kolizji.

Kierowca auta z kamerą nie mógł spodziewać się nagłej utraty przyczepności, a plama oleju na mokrej nawierzchni mogła być niewidoczna. Mimo to kierujący kamperem z przodu wyprowadził pojazd z poślizgu. Autor nagrania nie miał tyle szczęścia.

Jak się później okazało, olej pochodził z zepsutego Mercedesa Sprintera, który kilka kilometrów dalej zupełnie odmówił posłuszeństwa. Sprawę zbadała policja i naprawa uszkodzonych samochodów odbyła się z OC faktycznego sprawcy.

Najnowsze

Gosia Rdest powalczy o tytuł Mistrza Polski!

Już jutro Gosia Rdest powraca na Tor Poznań, aby wziąć udział w ostatnich w tym roku runach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ostatnie dwa wyścigi będą niezwykle ważne – Gosia powalczy o tytuł Mistrza Polski.

Przed ostatnią rundą WSMP Gosia zajmuje w klasyfikacji generalnej drugie miejsce, tracąc 22 punkty do Krzysztofa Zagórskiego. Do mistrzostwa potrzebuje zwycięstw w obu wyścigach i korzystnych rozstrzygnięć na dalszych miejscach. Świetne występy 
w poprzednich rundach, w tym debiutancki start w Rydze pokazały, że zawodniczkę stać na dobry wynik. Zapowiada się niezwykle emocjonujący weekend, tym bardziej że do ostatnich rund WSMP zgłosiło się łącznie blisko 100 aut. 

Przede mną ostatnia runda WSMP. Mam realne szanse na tytuł mistrza Polski, choć ze względu na starty w W Series musiałam odpuścić jedną rundę, a to kosztowało mnie sporo punktów. Część tych strat udało się odrobić na torze Bikernieki w Rydze, gdzie wygrałam w swojej klasie i zajęłam trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Jestem pozytywnie nastawiona i zmotywowana. Na pewno dam z siebie wszystko, postaram się wykręcać jak najlepsze czasy i zrobię co w mojej mocy, żeby zdobyć mistrzowski tytuł. Spodziewam się wielu kibiców na trybunach, cieszę się również, że w Poznaniu odwiedzi mnie mój partner – marka Bilstein – mówi Gosia Rdest.

Producent amortyzatorów i zawieszeń samochodowych aktywnie działa w sportach motorowych, a od początku sezonu 2019 wspiera Gosię. Jej wyścigowy samochód SEAT Leon Racer wyposażony został w sportowe amortyzatory przygotowane na indywidualne zamówienie. Pierwszą okazją do ich przetestowania była 1. i 2. runda WSMP. W obu Gosia stanęła na najwyższym stopniu podium. Od tamtej pory współpraca zawodniczki z marką Bilstein stale się rozwija, a wspólne działania w zakresie doboru i ulepszania specyfikacji w samochodzie wyścigowym zaowocowały wieloma dobrymi wynikami, m.in. nowym rekordem życiowym, wykręconym na torze w Poznaniu. 

Przed ostatnimi rundami Gosia jest skupiona na ściganiu, ale jak zawsze pamięta też o kibicach.

Przygotowałam parę atrakcji dla fanów motorsportu. Jedną z nich będzie symulator, dostarczony przez Ragnar Simulator, na którym każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności podczas wirtualnej przejażdżki moim Seatem Leonem. Dzięki marce Bilstein będzie też można sprawdzić stan zawieszenia swojego samochodu na mobilnym testerze – zapowiada.

Kwalifikacje do 9. rundy rozpoczną się w piątek (20 września) o godz. 9:00, a start wyścigu zaplanowano na 12:45. Dzień później (21 września) o godz. 8:15 ruszą ostatnie kwalifikacje, a o godz. 10:45 rozpoczną się decydujące wyścigi.

Najnowsze

Robert Kubica rozstaje się z Williamsem!

Robert Kubica i Orlen podjęli decyzję o zakończeniu współpracy z Williamsem po sezonie 2019. Polak nie widzi już dalszych szans na rozwój współpracy - aktualny stan bolidu uniemożliwa walkę na torze,a ponadto sama współpraca z zespołem nie wyglądała idealnie.

Doniesienia o zakończonej współpracy Orlenu i Roberta Kubicy z Williamsem mają zostać potwierdzone na dzisiejszej konferencji prasowej w Singapurze. Wówczas dowiemy się, też o oficjalnych powodach tej decyzji, jak i dalszych planach na kolejny sezon naszego zawodnika. W ostatnim czasie temat przyszłości Roberta Kubicy był pełen spekulacji na temat jego rozmów, prawdopodbnie z zespołem Racing Point. Gdyby faktycznie doszło do ich współpracy, Polak stałby się kierowcą testowym lub rozwojowym. W barwach Racing Point dotychczas możemy zobaczyć Meksykanina Sergio Pereza oraz Kanadyjczyka Lance Strolla. Istnieją również podejrzenia, że już doszło do rozmów z zespołem Audi w sprawie startów w wyścigów samochodów turystycznych. 

Najnowsze