Agnieszka Serafinowicz

Pijany kierowca? Ten miał w żyłach niemal śmiertelną dawkę. Pomogli świadkowie

Pijany kierowca zatrzymany obywatelsko przez świadków był tak pijany, że zagadką pozostaje jak w ogóle wsiadł do auta.

Spis treści

Od kierowania samochodem przez dłuższy czas odpocznie sobie 46-latek zatrzymany w Szypliszkach na Suwalszczyźnie. Kierowca ten był tak pijany, że zagadką pozostaje jak w ogóle wsiadł do auta.

Pijany kierowca i obywatelskie zatrzymanie

Kierowca, który z całą pewnością przykuwał wzrok innych, zwrócił uwagę mieszkańców Szypliszek, którzy udaremnili jemu dalszą jazdę. Stosowne zgłoszenie o zatrzymaniu pijanego kierowcy przez świadków otrzymali policjanci z posterunku w Słobódce.

Pijany kierowca, ale jak bardzo pijany

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że 46-letni kierowca miał aż 3,4 promila alkoholu w organizmie. Przypomnijmy, że książkowa dawka śmiertelna alkoholu to 4 promile.

Pijany kierowca, poważne konsekwencje

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna stracił też oczywiście prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd

Pijany kierowca i apel policji

Policjanci apelują, aby za każdym razem reagować na widok osoby spożywającej alkohol, która zamierza kierować samochodem. Pamiętajmy o tym, że nasza zdecydowana reakcja może ochronić życie i zapobiec tragicznym w skutkach zdarzeniom drogowym z udziałem niewinnych osób.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze