Pijany i poszukiwany kierowca próbował uciec przed policją

Policjanci z oddziału prewencji po pościgu ulicami miasta zatrzymali 45-latka. Mężczyzna kierował Citroenem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że uciekinier był poszukiwany do odbycia kary oraz w celu ustalenia miejsca pobytu.

29 stycznia godziny pierwszej w nocy policjanci z oddziału prewencji w Łodzi patrolowali teren dzielnicy Górna. Przy jednym ze skrzyżowań zauważyli stojącego Citroena Xsarę Picasso na włączonych światłach awaryjnych. Kiedy funkcjonariusze podjechali radiowozem bliżej, kierowca wyłączył światła awaryjne i ruszył, uciekając w kierunku ulicy Przybyszewskiego.

Stróże prawa podjęli pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak mężczyzna nie reagował na wydawane polecenia i dalej uciekał ulicami Łodzi. Pościg zakończył się dopiero kiedy mężczyzna skręcił w ślepą uliczkę. Zmuszony do zatrzymania kierowca wysiadł z auta z podniesionymi rękami.

45-letni łodzianin kierował Citroenem mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przewinienia oraz w celu ustalenia miejsca pobytu. 45-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Łodzianin stracił prawo jazdy i odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za niezatrzymanie się do kontroli, co jest zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze