Pieszy zobaczył za dużo filmów z Jackie Chanem?

Agresja pieszych wobec samochodów czasami się zdarza. Ale nigdy w tak absurdalnym wydaniu.

Samochody przejeżdżały przez skrzyżowanie na zielonym świetle, kiedy do przejścia dla pieszych zbliżył się mężczyzna. Chyba nie spodobało mu się, że auta utrudniają mu przejście, więc kopnął w koło przejeżdżającego Volvo.

Zachowanie oburzające, ale agresora dopadła tak zwana „natychmiastowa karma”. Kopnięcie wytrąciło go z równowagi i upadł na asfalt. Szybko jednak się podniósł i już nieco spokojniejszy, przeszedł przez przejście na czerwonym świetle. Nie wiemy jak wy, ale my po obejrzeniu tego nagrania musieliśmy sobie przypomnieć nieśmiertelne „King Bruce Lee Karate Mistrz” Franka Kimono.

Najnowsze

Wyprzedzanie BMW mogło skończyć się tragicznie

Brawurowa jazda zawsze jest ryzykowna, a szczególnie wyprzedzanie z dużą prędkością sznura wolno jadących aut.

Kierowcy BMW widocznemu na nagraniu zabrakło nawet odrobiny wyobraźni. Tak szybka jazda i wyprzedzanie na raz wielu samochodów to zwykłe proszenie się o nieszczęście. I niewiele brakowało.

Z bocznej uliczki wyjechało auto i w ostatniej chwili zdążyło uciec na pobocze, unikając czołowego zderzenia. Tak na marginesie, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, kierujący ma obowiązek upewnić się, że nie wyjedzie pod koła innemu kierowcy, również temu wyprzedzającemu.

Najnowsze

Toyota Aygo to naprawdę szybki samochód!

Może miejski model Toyoty ma tylko 69 KM pod maską, ale w rękach „wprawnego” kierowcy może być najszybszy na drodze!

Korek na jednopasmowej ulicy to sytuacja, w której możemy najwyżej podążać za innymi samochodami w ślimaczym tempie. Takie warunki nie są jednak przeszkodą dla tego kierowcy w Aygo. Popatrzcie tylko na jego „wyczyny”.

Wrażenie robi szczególnie to, jak wiele czasu udało mu się zaoszczędzić wyprzedzając w niedozwolonym miejscu. Zwróćcie uwagę na samo zakończenie filmu. Myślicie, że opanował auto?

Najnowsze

To nie szeryf drogowy. On po prostu nie lubi innych kierowców

Zwykle tak zwani szeryfowie kierują się pewną „logiką” i dbają o „sprawiedliwość” na drodze. Ten nie robił nawet tego.

Skoro jeden z pasów ma być wyłączony dla ruchu, to dlaczego ktoś ma z niego korzystać? Lepiej znacznie wcześniej zjechać na drugi pas i utworzyć na nim długi korek. Szeryfowie drogowi blokują pierwszy z nich, aby przypadkiem nikt nim nie pojechał zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem.

Na tym nagraniu lewy pas będzie wyłączony, więc zablokował go kierowca betoniarki. Sytuacja jest o tyle inna, że lewy pas nie może służyć tylko do wyprzedzenia „prawidłowo” poruszających się kierowców, ale także do skrętu w lewo. Nie warto jednak ryzykować i pozwolić na skorzystanie z lewego pasa jakiemuś „kombinatorowi”, prawda?

https://www.youtube.com/watch?v=ZuaJ67YKDFI

Najnowsze

Holowanie na autostradzie. I to w wykonaniu jakich aut!

Autostrad w naszym kraju wcale nie ma już tak mało. Mimo tego nadal z wiedzą kierowców na temat tego, co wolno na takich drogach, bywa różnie.

Sytuacja miała miejsce na autostradzie A4 w okolicach Chorzowa. Na nagraniu możemy zobaczyć Fiata Cinquecento, który holowany jest przez Fiata Pandę. To się nazywa braterska pomoc.

Dla porządku przypominamy, że na autostradach zabronione jest holowanie. W razie awarii samochodu nasz pojazd może zabrać tylko laweta lub inny pojazd pomocy drogowej i jedynie do najbliższego zjazdu.

Najnowsze