Pieszy nonszalancko wchodzi przed maskę auta

Widzieliście kiedyś pieszego, który zachowywał się jakby był nieśmiertelny? Ten sprawiał wrażenie jakby tak właśnie uważał.

Pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdami wyłącznie znajdując się na przejściu dla pieszych. Ponadto nie wolno mu na nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżające pojazdy. Mimo tego nie brakuje osób, które uważają, że samochód zawsze zdąży się zatrzymać.

Ten mężczyzna wykazał się jeszcze większą bezmyślnością i niefrasobliwością. Zwyczajnie wszedł pod samochód, który było już bardzo blisko i ledwo zdążył zahamować.

Najnowsze

Rowerzysta doprowadził do kolizji i absurdalnie się tłumaczył

To zdarzenie jest dobrym przykładem, że rowerzyści wcale nie mają problemów ze znajomością przepisów. Zwyczajnie ignorują je dla własnej wygody.

Do kolizji doszło na jednym ze skrzyżowań w Ustrzykach Dolnych. Jadący ulicą rowerzysta zignorował czerwone światło, uderzył lekko w samochód wyjeżdżający z prawej strony, odbił się od niego i omal nie wpadł pod auto nadjeżdżające z lewej strony.

O zdarzeniu informuje podkarpacka policja, w której komunikacie możemy przeczytać, że powodem wjechania na skrzyżowanie na czerwonym świetle była „awaria linki hamulca w rowerze”. Czyżby zerwała się podczas próby zatrzymania roweru? No i co z drugim hamulcem? Jeśli też nie działał, to dlaczego mężczyzna jeździł po drogach publicznych niesprawnym pojazdem?

I dlaczego policja podaje taką przyczynę kolizji, jednocześnie publikując nagranie z monitoringu, na którym widać, że mężczyzna dziarsko pedałuje, mijając linię warunkowego zatrzymania oraz sygnalizator z czerwonym światłem? Dopiero na widok samochodu podjął paniczną próbę zatrzymania się. Policja nie informuje czy rowerzysta otrzymał jakąś karę. Według taryfikatora mandatów powinno to być od 300 do 500 zł. Do tego należy doliczyć 500 zł za spowodowanie kolizji oraz ewentualne naprawy dwóch samochodów, które uczestniczyły w zdarzeniu.

Najnowsze

Oto zmodernizowane Audi TT RS

Nowe TT RS nie oferuje więcej mocy, ani lepszych osiągów. Ma za to bardziej świeży wygląd i daje sporo możliwości personalizacji. W salonach pojawi się wiosną.

Dynamicznego wyglądu nowemu Audi TT RS nadają zupełnie przeprojektowany przód oraz rzucający się w oczy tył. Logotyp quattro w kolorze matowego tytanu umieszczono w dolnej części błyszczącego czernią grilla osłony chłodnicy Singleframe, której rama jest z kolei matowo czarna. Boczne wloty powietrza, które zostały po raz kolejny powiększone, podzielono pionowymi listwami. Tuż za grillem osłony chłodnicy utrzymanym w typowym dla modeli typu RS wzornictwie plastra miodu, umieszczono dodatkowe chłodnice. Boczne wloty powietrza rozciągają się prawie do wnęk kół przednich, co sprawia, że nowe TT RS sprawia wrażenie jeszcze szerszego.

Spojler rozciągający się na całą szerokość przodu pojazdu lakierowany jest standardowo w kolorze nadwozia, ale dostępne są też wersje w kolorze matowego aluminium lub błyszczącej czerni. Nakładka na nowo zaprojektowanych progów TT RS również utrzymana jest w barwie błyszczącej czerni. Obudowy lusterek zewnętrznych dostępne są albo w kolorze karoserii, albo matowego aluminium, błyszczącej czerni lub karbonu.

W nowym Audi TT RS w standardzie znajdziemy diodowe reflektory przednie, a opcjonalne Matrix LED, które płynnie regulują zakres świateł drogowych. Z kolei opcjonalne tyle światła OLED dają krótki pokaz po otworzeniu auta. 

Z tyłu zastosowano zaprojektowany na nowo, ruchomy spojler z bocznymi skrzydełkami. Po obu stronach zderzaka pojawiły się pionowe wcięcia. Typowe dla modeli RS są dwie owalne końcówki rur wydechowych.

https://www.youtube.com/watch?v=f3-XLLZjuKY

Nowe Audi TT RS dostępne będzie w ośmiu różnych kolorach nadwozia, w tym w zarezerwowanym dla RS-ów zielonym kolorze Kyalami oraz nowych: pomarańczowym Pulse i niebieskim Turbo. W skład pakietu stylistycznego „błyszcząca czerń” wchodzą wykończone w tym kolorze: cztery pierścienie – logo Audi oraz logo modelu TT RS w przodzie oraz opcjonalnie w tyle pojazdu. Program Audi exclusive oferuje całą gamę możliwości indywidualizacji nowego Audi TT RS.

Sportowe fotele RS pokryte alcantarą i romboidalnymi przeszyciami, opcjonalnie mogą być pokryte skórą Fine Nappa, a przeszycia mogą mieć wzór plastra miodu. Dodatkowo logotypy RS na oparciach foteli, na kierownicy, na tapicerce drzwi i na gałce zmiany biegów, podkreślają sportowy charakter modelu.

Nowy pakiet stylistyczny RS dodaje czerwone lub niebieskie akcenty na wywietrznikach, pasach bezpieczeństwa i na matach podłogowych, na których widnieje też logo RS. Poszerzony pakiet stylistyczny RS oferuje dodatkowo kontrastowe elementy stylistyczne na fotelach i na konsoli środkowej.

Pięciocylindrowy silnik  2.5 TFSI generuje niezmienione 400 KM mocy oraz 480 Nm momentu obrotowego (osiąganego w przedziale od 1950 do 5850 obr./min). Przekazywane są one do napędu na cztery koła quattro za pośrednictwem siedmiostopniowej, automatycznej skrzyni biegów. Wersja coupé od 0 do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 3,7 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h, a na życzenie, ograniczenie to może zostać zmienione na 280 km/h. 

Najnowsze

Wjechał na skrzyżowanie, nie zauważył drugiego sygnalizatora

Chwila nieuwagi na drodze może dużo kosztować. Zwłaszcza kiedy nieuwagą nazwiemy zignorowanie czerwonego światła na skrzyżowaniu.

Czy zielone światło przed skrzyżowaniem zawsze oznacza, że możemy je bezpiecznie w całości przejechać? Niekoniecznie. Na przykład skręcając w lewo może okazać się, że znajdują się tam kolejne sygnalizatory świetlne, które wcale nie muszą nadawać sygnału zielonego.

Nie pomyślał o tym kierowca BMW i bez zastanowienia przejechał na czerwonym świetle, zderzając się z prawidłowo jadącym Volkswagenem. Całe szczęście, że prawdopodobnie nikomu nic się nie stało.

Najnowsze

Porysowała samochody kamieniem, wszystko nagrała kamera

Policja przestrzega przed samodzielnym dyscyplinowaniem kierowców, na przykład za złe parkowanie. Jak poważna kara może grozić za takie zachowanie, przekonała się pewna mieszkanka Zielonej Góry.

Do policyjnej komendy wpłynęło zgłoszenie od jednej z mieszkanek Zielonej Góry o zniszczeniu jej samochodu przez nieznaną starszą kobietę.  Zgłaszająca poinformowała ponadto, że kamera zainstalowana w jej samochodzie nagrała sprawczynię, a także to jak uszkodziła jeszcze inny samochód.

Na miejsce udał się patrol policji, który ustalił, że w podobny sposób uszkodzone są w sumie trzy pojazdy. Mundurowi zabezpieczyli nagranie od zgłaszającej i na jego podstawie ustalili kim jest kobieta, która sama postanowiła ukarać nieprawidłowo parkujących kierujących.

Okazała się nią być 60-letnia zielonogórzanka. Po zatrzymaniu kobieta próbowała tłumaczyć policjantom, dlaczego to zrobiła. Twierdziła, że przeszkadza jej gdy samochody parkują na chodniku, bo nie może wtedy swobodnie przejść. Kobieta nie była wcześniej notowana. Odpowie za uszkodzenie mienia, a za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przeprowadzili oględziny uszkodzonych pojazdów. Wszystkie trzy miały przerysowany lewy bok. Właściciele wycenili straty na łączną kwotę blisko 10 tys. zł. 60-latka przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze uzgodnionej z prokuratorem. Została zobowiązana do naprawienia wyrządzonej szkody, zapłaci grzywnę w wysokości 2 tys. zł. jak również będzie musiała pokryć koszty postępowania sądowego.

Najnowsze