Piesza wchodząca przed ruszające pojazdy: „No przecież mam czerwone!”

„Mają już zielone, ale jeszcze nie jadą, to może zdążę” - też spotykacie na swojej drodze pieszych, którzy traktują sygnalizację świetlną w sposób bardzo umowny?

Ostatnio dużo piszemy o pieszych, ale to nie nasza wina. Po prostu w internecie pojawiło się bardzo dużo nagrań pokazujących wykroczenia pieszych. Czy to przypadek, czy efekt rosnącej liczby takich sytuacji, trudno nam oceniać.

Tym razem mamy przejście dla pieszych z sygnalizacją świetną, stojące na czerwonym samochody oraz motocyklistę zbliżającego się do świateł. Nim zdążył się zatrzymać, zapalił się sygnał zielony. Czyli można jechać. Na szczęście motocyklista nie pojechał.

Piesza truchtająca po drodze dla rowerów (serio, przyjrzyjcie się), wbiegła na pasy, kiedy pojazdy miały już sygnał zielony. Motocyklista zatrąbił na nią, a ona zatrzymała się i z wyrzutem pokazała, że ma czerwone światło. W czym więc problem?

Ciekawe co by się stało, gdyby motocyklista, widząc zmianę świateł, ruszyłby i potrącił pieszą. Ona byłaby winna? Mamy wątpliwości. Niedawno pisaliśmy o przypadku innej pieszej, która weszła prosto pod samochód, a policja skierowała wniosek do sądu o ukaranie kierującej autem.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Gdy są światła to sytuacja jest taka jakby przejścia dla pieszych nie było i można wyprzedzać przed przejściem

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Pan motocyklista popełnił wykroczenie za 500zł. i 10 pkt. Omijając pojazdy stojące przed przejściem dla pieszych.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Jebnij sie w leb

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze