Pierwszy tor kartingowy napędzany czystym paliwem w Będzinie

Pierwszy tor kartingowy napędzany czystym paliwem w Będzinie

04 listopada 2019
2
W ubiegłą niedzielę w Będzinie otworzono pierwszy tor kartingowy napędzany czystym paliwem. Partnerem toru została firma Warter Fuels, która będzie dostarczać do gokartów paliwo alkilatowe, niewydzielające podczas spalania szkodliwych dla zdrowia i środowiska substancji.

Będziński Power Racing, który mieści się przy ul. Paryskiej 2, jest propozycją zarówno dla kierowców-amatorów, jak również zawodowców. To nowoczesny, wysokiej klasy halowy tor kartingowy, na którym całe rodziny mogą wspólnie ścigać się, organizować zawody i skorzystać z usług profesjonalnego instruktora jazdy.

Cieszymy się, że dzięki naszym wspólnym staraniom udało się otworzyć pierwszy w Polsce ekologiczny tor kartingowy. Paliwa Warter Pro, które będą napędzać tutejsze gokarty, są nawet do 99% czystsze od standardowej benzyny. Dzięki temu uczestnicy wyścigów w hali będą mogli swobodnie oddychać, bez obawy o swoje zdrowie. Dzięki zastosowaniu ekologicznych paliw system chłodzenia nie będzie tak bardzo obciążony – zostawi znacznie mniejszy ślad węglowy niż ma to miejsce na klasycznych torach. – mówi Tomasz Kowal, Product Manager z Warter Fuels.

Komentarze

Szulman
04 listopada 2019 17:49
Super skoro ma teraz być tak "czysto i zdrowo" po spalaniaku ? to po co wydawać ogromne pieniądze na rozwój pojazdów elektrycznych czy wodorowych ?
Kjs > Szulman
04 kwietnia 2020 09:44
Nie wiem