Pierwszy tor kartingowy napędzany czystym paliwem w Będzinie

W ubiegłą niedzielę w Będzinie otworzono pierwszy tor kartingowy napędzany czystym paliwem. Partnerem toru została firma Warter Fuels, która będzie dostarczać do gokartów paliwo alkilatowe, niewydzielające podczas spalania szkodliwych dla zdrowia i środowiska substancji.

Będziński Power Racing, który mieści się przy ul. Paryskiej 2, jest propozycją zarówno dla kierowców-amatorów, jak również zawodowców. To nowoczesny, wysokiej klasy halowy tor kartingowy, na którym całe rodziny mogą wspólnie ścigać się, organizować zawody i skorzystać z usług profesjonalnego instruktora jazdy.

Cieszymy się, że dzięki naszym wspólnym staraniom udało się otworzyć pierwszy w Polsce ekologiczny tor kartingowy. Paliwa Warter Pro, które będą napędzać tutejsze gokarty, są nawet do 99% czystsze od standardowej benzyny. Dzięki temu uczestnicy wyścigów w hali będą mogli swobodnie oddychać, bez obawy o swoje zdrowie. Dzięki zastosowaniu ekologicznych paliw system chłodzenia nie będzie tak bardzo obciążony – zostawi znacznie mniejszy ślad węglowy niż ma to miejsce na klasycznych torach. – mówi Tomasz Kowal, Product Manager z Warter Fuels.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Nie wiem

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Super skoro ma teraz być tak „czysto i zdrowo” po spalaniaku ? to po co wydawać ogromne pieniądze na rozwój pojazdów elektrycznych czy wodorowych ?

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze