Pierwszy obóz treningowy enduro dla kobiet!

Oto świetna propozycja dla polskich zawodniczek enduro! Motocyklowa Komisja Kobiet Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM) ogłasza nowe przedsięwzięcie: pierwszy obóz treningowy enduro dla kobiet. Obóz zostanie zorganizowany w Bilstain, w Belgii, w dniach 14-16 lipca 2014, przy wsparciu Federacji Motocyklowej Belgii (FMB) - Polkom pomocy udzieli Zespół ds. Kobiet PZM!

Trzydniowy obóz został zaplanowany tak, by zgrał się z przedostatnią rundą Pucharu Świata Enduro Kobiet 2015, która będzie miała miejsce  w Belgii w dniu 12 lipca.

Wykorzystując szeroką infrastrukturę i teren sławnego Bilstain, zawodniczki wszystkich poziomów, od początkujących aż po te z doświadczeniem rajdowym/wyścigowym, będą mogły skorzystać z eksperckich wskazówek Maurizio Micheluza, inspektora Enduro FIM, a także belgijskiego trenera Thierry’ego Klutz’a.

Program treningu będzie składał się z dwóch dni pełnych aktywności (9:00-18:00) oraz z trzeciego dnia, który rozpocznie się o 9:00 i zakończy o 15:00. Kurs obejmie szerokie spectrum umiejętności, tak by przygotować uczestniczki na wszelkie rodzaje imprez i terenów, takich jak testy ekstremalne, SuperEnduro i Sześciodniówka Enduro. W jego trakcie odbędzie się także szkolenie w kwestiach mechaniki, takich jak zmiana opony etc.

Chcesz mieć bolid Formuły 1? Jordan EJ12 właśnie trafił na aukcję!
Szef Komisji Enduro FIM Jean-Guillaume Meiller tymi słowami wypowiedział się o tym ekscytującym przedsięwzięciu: „Komisja Enduro z niecierpliwością czeka na ten obóz przygotowany wyłącznie dla zawodniczek. Kobiety to obecnie bardzo ważny element społeczności Enduro. Często widzimy, jak chętne są do startów w wyścigach, jak wracają z trasy z wielkimi uśmiechami, jak wstępują na podium, na co zasłużyły wielką odwagą i uporem. To niezwykle radosne dla nas wszystkich”.

„Podczas planowanych trzech dni obozu, który będzie przeprowadzony w towarzyskiej atmosferze, zawodniczki będą miały idealną okazję by podzielić się doświadczeniami, poprawić umiejętności oraz nauczyć się, że nic nie jest niemożliwe, nawet w Enduro! Chcielibyśmy podziękować FMB za wielkie wsparcie i goszczenie tego przedsięwzięcia, a także za dołożenie wszelkich starań, by dziewczyny opuściły go z przemożnym pragnieniem powrotu najszybciej jak to możliwe.”

Zawodniczki z Polski, które chciałyby  wziąć udział w obozie proszone są o skontaktowanie się  z Aleksandrą Knyszewską – przewodniczącą Zespołu Kobiet Polskiego Związku Motorowego (PZM): aleksandra.knyszewska@pzm.pl

Zespół Kobiet PZM zapewni wsparcie zawodniczkom z Polski, które wezmą udział w obozie treningowym.

Warunki uczestnictwa:

– posiadanie krajowej licencji motocyklowej PZM,

– wiek do 25 lat.

Po spełnieniu ww. warunków Biuro Sportu i Turystyki PZM wystawi niezbędne do uczestnictwa licencje FIM lub FIM Europe (wraz z ubezpieczeniem) oraz prześle do FIM i organizatora obozu pozwolenia na udział wraz z potwierdzeniem ubezpieczenia.

Informacje organizatora obozu treningowego  dotyczące miejsca, programu, zakwaterowania:

Miejsce: Domaine de Bilstain, www.rdmcbilstain.be

Data: 14-15-16 Lipiec

  • Dzień 1 (14/07/15): 9.00 – 18H00
  • Dzień 2 (15/07/15): 9.00 – 18H00
  • Dzień 3 (16/07/15): 9.00 – 15H00

Opłaty: wstęp do Bilstain 16 EUR/uczestniczka/dzień należy opłacić w „domenie Bilstain”, 60 EUR/zawodniczka należy opłacić na miejscu.

Proponowane zakwaterowanie, do opłacenia przez każdą zawodniczkę:Hôtel Le Midi – Rue du Midi 9 – 4800 Verviers (Petit-Rechain) Belgique Tel. +32(0)87-32 17 50 – Fax +32(0)87-32 17 59 info@hotellemidi.be http://www.hotellemidi.be 

Ceny: pokój 1-osobowy 57€ ze śniadaniem, 69€ pokój dwuosobowy ze śniadaniem, pensjonat lub apartamenty w Domaine de Bilstain. Prosimy o sprawdzenie warunków na stronach internetowych. Śniadanie od 5€/osoba/doba

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze