Pierwszy motocykl dla kobiety na kat. A, A2

Pierwszy motocykl dla kobiety, po zdaniu egzaminu kat. A lub A2, powinien przede wszystkim być… przyjazny. Lekki, zwrotny i uniwersalny. Jakie motocykle najchętniej wybierają kobiety? Oto nasze propozycje w segmencie motocykli nowych i używanych.

Bez doświadczenia w jeździe, tuż po kursie, łatwo można się zrazić do motocykli po pierwszych trudnościach. Naszym zdaniem, pierwszy motocykl dla kobiety powinien być łatwy w prowadzeniu, w miarę lekki i nie zaskakujący swoją mocą.

Dla kobiet o niższym wzroście bardzo duże znaczenie ma wysokość umieszczenia kanapy w motocyklu. Stabilna pozycja stóp na ziemi ma wpływ na komfort jazdy, jej bezpieczeństwo i z pewnością też na pewność jazdy poczatkującej motocyklistki.

Na początku też nie zawsze jest ta pewność, jaki typ motocykla preferujemy. Czy na pierwszy motocykl wybrać model sportowy, jakiegoś klasyka, czy może enduro. W naszym zestawieniu przedstawiamy kilka modeli motocykli nowych i używanych, które powinny się sprawdzić jako pierwszy motocykl dla kobiety. Staraliśmy się wybrać motocykle lekkie i uniwersalne, choć jedne bardziej nadają się do jazdy miejskiej, a innymi można sobie pozwolić na zjechanie z dróg asfaltowych.

Pierwszy motocykl dla kobiety

Spis treści

Propozycje motocykli nowych na pierwszy motocykl dla kobiety:

Honda NC750 od 36.600 zł

Pierwszy motocykl dla kobiety
Honda NC750X

W tym motocyklu kobiety cenią sobie lekkość (bak jest pod kanapą), nisko umieszczoną kanapę i możliwość zakupu modelu z automatyczna skrzynią biegów. To motocykl, który nie dostarczy może adrenaliny, ale tak uniwersalny, że sprawdzi się w każdych warunkach jazdy.

BMW G310 GS od 29.400 zł

Pierwszy motocykl dla kobiety
BMW G310

A może mały GS na początek? Motocykl świetny do przełamania lęku przed większymi modelami. Nie zaskakuje mocą, jest zwinny, ekonomiczny i wiele wybacza. Świetny do codziennej jazdy i sporadycznego wyskoczenia poza asfalt.

Benelli TRK 502 X od 29.900 zł

Pierwszy motocykl dla kobiety
Benelli TRK502X

To motocykl, który szybko zdobył popularność i nie tylko dzięki dobrej cenie. W parze z nią idzie całkiem dobre wykonanie, bogate wyposażenie, niezawodność i uniwersalność tego motocykla. Nie powala mocą i oddaje ją liniowo, przewidywalnie – a to może być atut dla poczatkującej motocyklistki.

KTM Duke 390 od 27.360 zł

Pierwszy motocykl dla kobiety
KTM DUKE 390

Mały, ale wariat – tak chyba na szybko można opisać ten model. Lekki, zwrotny i z dobrym przyspieszeniem. Świetny na miasto i do codziennego użytkowania. Dla pragnących więcej wrażeń w ofercie KTM jest model o pojemności 790 cc.

Honda CL500 od 32.200 zł

pierwszy motocykl dla kobiety
Honda CL500

Nowoczesny motocykl o retro wyglądzie – dla kobiet, które lubią motocykle nietuzinkowe. Ten zgrabny scrambler ma dwucylindrowy silnik rzędowy o mocy 46 KM. Chyba nie da się koło niego przejść obojętnie.

Propozycje motocykli używanych na pierwszy motocykl dla kobiety:

Yamaha MT07

pierwszy motocykl dla kobiety
Yamaha MT-07

Model produkowany od 2014 i z powodzeniem stosowany w szkołach nauki jazdy. Wszechstronny i zwinny motocykl. Lekki, ekonomiczny i elastyczny. Świetny do miasta, a z wysoka szybą również nadający się do dalszej turystyki.

Kawasaki ER6n lub ER6f lub Versys

pierwszy motocykl dla kobiety
Kawasaki er6n, er6f oraz Versys

To modele, które powstają na tym samym silniku bazowym (dwa cylindry, rzędowy, 68-72 KM), jednak dość znacznie różnią się wyglądem, przeznaczeniem i pozycją motocyklisty. Motocykle lekkie, niezawodne i wszechstronne – dlatego chętnie wybierane przez kobiety. To sprawdzone konstrukcje, produkowane przez lata, więc też dostępne w rożnych rocznikach i cenach. Najniżej kanapę ma umieszczony model er6f, a przy Versysie stopy będą całe na podłożu od wzrostu 175 cm.

Kawasaki Z650

pierwszy motocykl dla kobiety
Kawasaki Z650

Naked od Kawasaki o sportowym wyglądzie, który robi wrażenie. Model lekki i bardzo zwinny, świetny do miasta, choć i na krętych trasach poradzi sobie bardzo dobrze. Rzędowy silnik dwucylindrowy generuje moc 68 KM.

Suzuki GSR600

pierwszy motocykl dla kobiety
Suzuki GSR600

To motocykl szosowy typu naked, dość mocna czterocylindrówka (98 KM). Dla kobiet, które cenią sobie dynamikę jazdy i na pierwszy motocykl wolą coś agresywniejszego (niekoniecznie z małym apetytem na paliwo). Stara szkoła budowania motocykli, niezawodność i 210 kg wagi.

BMW F650 GS

pierwszy motocykl dla kobiety
BMW F650GS

To nadal dość popularne motocykle wśród kobiet, bo zdecydowanie mniejsze od nowszych 750 i 850 z rodziny GS. Mają bak pod kanapą, dlatego sprawiają wrażenie bardzo lekkich. Wybierają je motocyklistki, które czasami lubią zjechać z asfaltu na bezdroża. To motocykle z niezawodnym silnikiem Rotaxa o jednym lub 2 cylindrach (wersja twin), który jest w miarę ekonomiczny w spalaniu. Zadbane egzemplarze są w cenie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze