BMW iX3: pierwszy elektryczny SUV BMW coraz bliżej – już wiemy jak będzie wyglądał!

W świecie technologii, tak jak i w świecie motoryzacji, przecieki informacyjne najczęściej pochodzą z Azji. Tak też było tym razem, a my dzięki nim w końcu możemy potwierdzić szczegóły dotyczące BMW iX3.

Bawarska firma jako ostatnia z niemieckich trojaczków premium dołączy do walki o klienta poszukującego elektrycznego SUV-a. Zarówno Audi z modelem e-tron, jak i Mercedes z EQC zdążyły już zadomowić się w tym zielonym segmencie rynku. BMW nie planuje dać za wygraną i przygotowuje się do premiery iX3. Jednak zanim to nastąpi w skali ogólnoświatowej, początkowo marka będzie sprzedawała ten model wyłącznie na rynku chińskim poprzez odpowiedzialne za jego produkcję konsorcjum Brilliance-BMW.

Do tej pory znaliśmy jedynie prawdopodobny wygląd oraz zapowiadane osiągi, jednak profil na Facebooku Car News China przyszedł nam z pomocą i udostępnił zdjęcia oraz dane techniczne tego modelu. BMW iX3 zadebiutuje z silnikiem elektrycznym o mocy 286 KM i momentem obrotowym 400 Nm. W tej wersji napędzane mają być wyłącznie koła tylnej osi, a akumulatory o pojemności 74 kWh mają pozwalać na przejechanie 440 km. Po tym dystansie energia będzie mogła zostać uzupełniona w ładowarkach o mocy do 150 kW. Parametry samej jednostki są nieco gorsze od konkurencji z Ingolstadt (408 KM, 664 Nm, 95 kWh) i Stuttgartu (408 KM, 765 Nm, 80 kWh), jednak niewykluczone są kolejne wersje.

BMW iX3 ma pojawić się w Chinach w lipcu bieżącego roku. Data premiery w Europie pozostaje zagadką.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze