Pierwszy elektryczny model Mazdy MX-30 zaparkował w przeszklonym kontenerze na Rynku Włókniarek Łódzkich

Pierwszy elektryczny model Mazdy MX-30 zaparkował w przeszklonym kontenerze na Rynku Włókniarek Łódzkich

14 września 2020
Krótko po wakacyjnym roadshow w wybranych punktach dealerskich Mazdy w Polsce, pierwszy elektryczny model Mazdy – MX-30 – został publicznie zaprezentowany na terenie łódzkiego centrum handlowego Manufaktura.
Loading module...

Samochód uhonorowany już prestiżową nagrodą „Red Dot: Product Design 2020” zaparkował w przeszklonym kontenerze na Rynku Włókniarek Łódzkich tuż przy budynku zabytkowej elektrowni z 1912 r. Jego ekspozycja planowana do 22 września połączona jest z zapowiedzią kolejnej edycji Łódź Design Festival, którego Mazda jest wieloletnim partnerem motoryzacyjnym. Główne wydarzenia ŁDF w tym roku planowane są w dniach 17-20 września.

Oprócz prezentacji samochodu, japońska marka jako organizator konkursu Mazda Design Experience 2020/2021 przygotuje wystawę WZROST autorstwa Agnieszki Bar, laureatki Mazda Design Award 2019, którą będzie można obejrzeć w dniach 18-30 września w łódzkim hotelu PURO.

Konstruując swój pierwszy elektryczny samochód, Mazda zdecydowała się pójść jak zwykle własną drogą, o czym świadczy oznaczenie MX (Mazda Experimental). Nawiązuje ono do modeli takich jak MX-5, które w swoich czasach przekraczały panujące w branży motoryzacyjnej konwencje i wyznaczały nowe trendy.

O dużych ambicjach konstruktorów i projektantów Mazdy świadczy chociażby fakt, że MX-30 czerpie z estetyki opartej na minimalizmie, prostocie oraz powściągliwości, którą znamy już z modeli takich jak CX-30 albo Nowa Mazda3. Jej design jest spójny z dotychczasowymi rozwiązaniami japońskiego producenta i jego filozofią projektowania – a równocześnie bardzo odległy od współczesnych samochodów elektrycznych, sprawiających wrażenie jedynie dodatków do akumulatorów.

„reKREACJA” to także hasło najnowszej edycji Mazda Design 2020/21. To wieloznaczne określenie, które odwołuje się zarówno do wartości recyklingu – tworzenia z materiału wcześniej już użytego i nadawanie nowemu przedmiotowi większej wartości i nowej jakości – jak również odnowy fizycznej i mentalnej. Codziennych aktywności podejmowanych dla relaksu, rozrywki lub osobistego rozwoju. Elektryczna Mazda MX-30 jest inspiracją w tej edycji konkursu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!