Pierwszy bolid Virgin Racing

Niezbyt szczęśliwie, jak na zespół, który wierzy głęboko w technologię cyfrową, rozpoczęła się oficjalna prezentacja bolidu, która miała być dostępna on-line. Zawiodła właśnie technologia.

Wiemy już jednak jak wygląda bolid jednego z czterech nowych w tym sezonie zespołów. Samochód został przedstawiony światu poprzez stronę internetową teamu. Czerń i czerwień to kolory należącego do grupy firm angielskiego przedsiębiorcy Sir Richarda Bransona Virgin Racing.

Napędzany silnikiem Coswortha VR-01 jest pierwszym bolidem zaprojektowanym kompletnie przy zastosowaniu CFD – (computational fluid Dynamics) obliczeniowej dynamiki płynów, własnego systemu stworzonego przez Nicka Wirtha, szefa technicznego teamu. Miałem szczęście pracować z najlepszymi projektantami F1 i dokładnie zdaję sobie sprawę co potrzeba, aby odnieść sukces w tym sporcie. Kiedy obserwujesz, co osiągnęły dzisiejsze zespoły przy użyciu konwencjonalnych ale tym samym sprawdzonych metod, nie ma co się dziwić, że istnieje wiele sceptycyzmu co do użycia CFD. Absolutnie wierzę w proces projektowania cyfrowego i możliwość wykorzystania technologii obliczeniowej dynamiki płynów do testów na najwyższym poziomie, aby móc zademonstrować, że to odpowiednia droga dla F1.

Projekt Virgin został oficjalnie ogłoszony w grudniu 2009, kiedy Lucas di Grassi i Timo Glock zostali przedstawieni jako kierowcy zespołu. Pierwsze przejazdy odbywają się w tym tygodniu na torze Silverstone. Virgin zamierza dołączyć do innych zespołów, które będą odbywać testy w Jerez w przyszłym tygodniu.

Najnowsze

Laptop Valentino Rossi

Packard Bell - sponsor zespołu Fiat-Yamaha zaprezentował światu kolorowe, zabawne laptopy sygnowane nazwiskiem Valentino Rossi. Czy sprzęt komputerowy zdobiony ciekawymi wzorami zyska uznanie płci pięknej, tak jak to uczynił już włoski motocyklista?

Kolorowe laptopy zachwycą nie tylko wielbicielki talentu Valentino Rossi
fot. Packard Bell

Netbooki i notebooki ozdobione kolorowymi wzorami zaprojektowanymi przez grafika Aldo Drudi – twórcę kasków Valentino, na sklepowych półkach pojawią się dopiero za jakiś czas, ale już teraz wywołują spore zamieszanie i emocje. Niektórzy uważają je za zbędny gadżet – ot kolejny sygnowany komputer (były już komputery Ferrari), inni marzą aby je posiadać – w końcu dla fanów to niezwykła okazja, by mieć coś wspólnego ze swoim idolem.

Specyfikacja komputerów dziewięciokrotnego Mistrza Świata na MotoGP jest na razie owiana tajemnicą. Można jednak przypuszczać, że nie będą one tak samo magiczne, jak wypowiedzi producenta dotyczące unikalnego stylu, niezwykłości i konieczności ich posiadania.

Najnowsze

Potrząśnij kulą, dostrzeżesz Astrę!

Kule ze sztucznym śniegiem to ulubiona zabawka małych dziewczynek. Potrząsasz, a cały świat zaczyna mienić się kolorami tęczy i pokrywa się pięknym, białym i zupełnie niegroźnym dla kierowców puchem. Piękne...To teraz wyobraźmy sobie taką kulę z Oplem Astrą w środku!

Czyż nie uroczy widok? Lepszy niż nudna i oklepana baletnica!
fot. Vauxhall

Kule śniegowe kojarzą nam się zwykle z dzieciństwem, świętym Mikołajem, marzeniami o kolorowym świecie, w którym każda z nas gra rolę księżniczki. Przyjemnie byłoby wtedy mieć niewielką zabawkę, którą zawsze można ukryć w kieszeni i wyjąć wówczas, gdy mamy ochotę pobujać w obłokach.

Angielskie duże i małe dziewczynki mogły ostatnio pomarzyć… W Londynie z okazji łyżwiarskiej imprezy tanecznej – dyskoteki na lodzie – stanęła kula śniegowa mieszcząca w środku… samochód. W mierzącej ponad 5 metrów średnicy kuli zmieściło się aż 50 worków sztucznego śniegu i najnowszy Vauhxall, czyli Opel Astra.

Fantastyczny pomysł na reklamę, który wydaje się przekonywać wszystkie Panie w 100%. Aż przyjemnie popatrzeć…

Najnowsze

Motocyklistki biją się o przejażdżkę – film

Dwie kobiety i jedno miejsce za plecami kierowcy najnowszego DTS-i. Gdy tylko słyszą warkot motocykla zaczyna się walka. Całość wygląda jak z Matrixa a to tylko reklama indyjskiego jednoślada... Wniosek? Zawsze lepiej mieć swój motocykl.

Bajaj DTS-i
fot. Bajaj

Bajaj to słaba rozpoznawalna w Polsce marka indyjskich skuterów, motocykli i autoriksz, jednak jej wyniki sprzedażowe są spektakularne w tamtym rejonie świata. Najnowszy model motocykla DTS-i wzbudza jak widać na filmie reklamowym spore emocje, nawet wtedy, jeśli ma to być przejażdżka maszyną jedynie na tylnej cześci kanapy.

Chcesz dowiedzieć sie więcej o tej marce wejdź na www.bajajauto.com.

 

 

 

Najnowsze

Prezentacja Jaguara XJ – brytyjski prestiż

XJ urzeka z każdej perspektywy; jest uosobieniem bogactwa, afordyzjakiem i elementem wizerunku. Choć dane nam było uczestniczyć jedynie w prezentacji statycznej samochodu, to wyobrażenie, jak ten luksus na czterech kołach wygląda podczas jazdy, nie trudno było uzyskać.

Najnowsze