Pierwsze postpandemiczne szkolenie Moto Femme Poland z technik jazdy samochodami już za nami!

Tuż po poluzowaniu obostrzeń związanych z pandemią, MFP Marketing Services w ramach działań Klubu Moto Femme Poland zorganizowała kolejne spotkanie jej członkiń. Tym razem #MFP zaprosiła Panie na tor wyścigowy i zorganizowało tam szkolenie doskonalenia techniki jazdy samochodem.

Organizatorka spotkania i jednocześnie jedna z założycielek #MFP, Marta Pakieła zaplanowała intensywny dzień treningowy na torze, który wszyscy wspominają z wielkimi emocjami.

Motoryzacja wydaje się być typowo męskim tematem, jednak my wszystkie jeździmy samochodami, wszystkie chcemy czuć się bezpiecznie, więc to oczywiste, że powinnyśmy zacząć od budowania bezpieczeństwa od siebie.  Tym razem wybrałyśmy Akademię Kierowcy w Dolsku, której przewodzi Natalia Kaczmarek, prezes i założycielka ośrodka. – powiedziała Marta Pakieła, założycielka #MFP.

Pierwsze postpandemiczne szkolenie Moto Femme Poland z technik jazdy samochodami już za nami!

W organizowaniu tych spotkań na uwagę zasługuje bezpieczeństwo, które jest priorytetem podczas szkoleń #MFP. Każda z uczestniczek na pewność, że dobór manewrów jest tak skonstruowany, że zużycie własnego samochodu podczas jazdy jest wręcz niezauważalne. To jedna z nielicznych szkół jazdy dla kobiet, która pozwala zbudować nie tylko umiejętności za kierownicą, ale także piękne relacje w grupie poza codziennymi obowiązkami.

Szkolenie Moto Femme Poland to inicjatywa, zdecydowanie godna wspierania. Nie jest tajemnicą, że my kobiety intensywnie działając w naszych biznesach, dbając o dom, dzieci często nie mamy czasu na realizowanie naszych pasji czy wewnętrzny rozwój. Tu w Akademii Kierowcy nie tylko wszechstronnie rozwijamy nasze umiejętności za kierownicą. Tu również pokazujemy, że samochód nie musi budzić strachu, wręcz przeciwnie.  Szkolenia #MFP sprawiają, że nasz samochód staje się naszym sprzymierzeńcem nawet w tych najtrudniejszych sytuacjach i warunkach drogowych, zaś poślizg można bez problemu kontrolować. – powiedziała Natalia Kaczmarek, Prezes Akademii Kierowcy.

Pierwsze postpandemiczne szkolenie Moto Femme Poland z technik jazdy samochodami już za nami!

#MFP to organizacja, która skupia fantastyczne i ciekawe osoby płci pięknej, zatem również Instruktorem #MFP jest kobieta. Filigranowa i drobniutka Monika Ryndak to sędzia, zawodnik rajdowy i jednocześnie jedna z nielicznych w Polsce kobiet – certyfikowanych instruktorek techniki jazdy z kilkuletnim już doświadczeniem.

Program treningów #MFP skoncentrowany jest na doskonaleniu techniki jazdy, a więc na treningu na specjalnie przygotowanych modułach, które w absolutnie bezpiecznych warunkach symulują sytuacje niebezpieczne jakie mogą się przytrafić każdej z nas na drodze. Mamy tu więc ćwiczenia, podczas których hamujemy awaryjne, trenujemy manewry nagłego ominięcia przeszkody, czy też sprawdzamy zachowanie samochodu przy zbyt szybkim pokonywaniu zakrętu. Oczywiście nie brakuje ćwiczeń na płytach poślizgowych, symulujących warunki zimowe również latem, gdzie próbujemy okiełznać poślizg. Bardziej doświadczonym dziewczynom mocno podnoszę poprzeczkę. Od nich wymagam nie tylko zrozumienia podstaw fizyki samochodu, nie tylko opanowania poślizgu, ale również zastosowania różnych technik wprowadzenia samochodu w poślizg, panowania nad nim i co najtrudniejsze gładkiego uspokojenia samochodu. – powiedziała Monika Ryndak, sędzia rajdowy.

Pierwsze postpandemiczne szkolenie Moto Femme Poland z technik jazdy samochodami już za nami!

Doświadczenie i współpraca z kobietami pokazują, że wiele z nich to fighterki, dlatego na treningach zawsze pojawia się element rywalizacji. Tym razem również organizatorzy przygotowali szybką próbę sportową, dzięki której wyłonili najszybszą Moto Famme Bitch. Zachęcamy więc panie do udziału w tych szkolenia swoimi samochodami. Jeśli jednak uczestnicy nie mają takiej możliwości, oczywiście organizatorzy służą flotą #MFP.

Pierwsze postpandemiczne szkolenie Moto Femme Poland z technik jazdy samochodami już za nami!

#MFP to kobiety, kolorowe, różnorodne, ciekawe świata pasjonatki… Nasze spotkania to właśnie dzielenie się naszymi pasjami, emocjami, doświadczeniami, dlatego są one takie same jak my: różnorodne. Zachęcam do udziału w spotkaniach #MFP i zapraszamy już w lipcu na kolejne szkolenie samochodowe oraz motocyklowe na Torze wyścigowym w Toruniu. Pozostało tylko kilka wolnych miejsc. Tu będzie dużo dobrej energii i pozytywnych emocji, zapraszamy. – powiedziała Marta Pakieła, jedna z założycielek #MFP

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze