Karolina Chojnacka

Pierwsze podium Roberta Kubicy w DTM: „To wspaniały moment”

Stało się to, na co czekali wszyscy fani polskiego motorsportu. Po wielu wzlotach i upadkach, Robert Kubica wreszcie stanął na podium w DTM. W szalonym wyścigu na Zolder Polak zajął trzecie miejsce.

W 16 wyścigu sezonu DTM Robert Kubica po raz pierwszy w swojej karierze w tej serii stanął na podium. Polak rywalizując dla prywatnego zespołu BMW Orlen Team ART, zajął w swoim BMW M4 DTM, po dość szalonym wyścigu, trzecie miejsce.

Było to swego rodzaju odkupienie, bo sobotnia rywalizacja na Zolder była dla Roberta Kubicy wyjątkowo pechowa. Startujący z 12 pola Polak, musiał wycofać się z wyścigu po 19 okrążeniu z powodu problemów z silnikiem.

W niedzielę mało kto spodziewał się fajerwerków. Do wyścigu Kubica ruszał z 10 pola startowego. Po starcie awansował o jedno miejsce, wyprzedzając Philippa Enga. Chwilę później na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa, a Kubica znalazł się na szóstej pozycji.

Od 15 okrążenia Robert Kubica przewodził stawce. Po 18 okrążeniu ekipa Orlen Team ART wykonała 8,3-sekundową zmianę opon w BMW Roberta Kubicy. Polak wrócił na czwartym miejscu. Nie zamierzał jednak zadowolić się tą pozycją. Dogonił jadącego przed sobą Habsburga i go wyprzedził.

Tym samym kierowca Orlen Team ART minął linię mety jako trzeci – za René Rastem i Nico Müllerem – zdobywając swoje pierwsze podium w karierze w DTM.

Robert Kubica nie krył swojej radości:

To wspaniały moment dla Orlen Team ART. w tym trudnym sezonie. Mieliśmy wiele nauki i dużo obszarów do poprawy. Dziś wszystko zadziałało naprawdę dobrze. Udało nam się trzymać z daleka od problemów i wykorzystać okazję.

Mieliśmy naprawdę dobre tempo w decydujących momentach. Dziś opony odegrały ważną rolę, więc nie naciskałem mocno po pit stopie i próbowałem o nie dbać. Udało się zbudować przewagę nad samochodami za mną i dojechać do mety na trzeciej pozycji.

Na pewno cieszę się z tego, że jestem po raz pierwszy na podium w DTM. Trzecie miejsce to nie zwycięstwo, ale to jest wciąż lepszy wynik, niż być poza podium.

O własnych siłach nie bylibyśmy w stanie stanąć na podium, ale wykorzystaliśmy błędy i kolizje rywali. Wiem, jakie mamy trudności i większośc ludzi nie zdaje sobie sprawy, przez co musieliśmy przejść jako zespół. Długo nie byłem na podium i to miły moment.

Pierwsze podium Roberta Kubicy w DTM

Przeczytaj też: Robert Kubica zdradza tajniki serii wyścigowej DTM. Czym się rożni od Formuły 1?

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Super! Gratulacje!

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Cieszę się! Gratulacje dla Roberta!

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

No nareszcie! Gratulacje Robert!

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Super! Gratulacje!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze