Pierwsza odsłona Honda Gymkhana 2012

W dniach 19-20 maja w CH M1 w Markach odbędzie się pierwsza w tym roku impreza z cyklu Honda Gymkhana, skierowana do wszystkich, którzy chcą poprawić swoje umiejętności w jeździe na motocyklu albo po prostu – pokibicować.

Każdy zainteresowany będzie mógł intensywnie ćwiczyć jazdę w bezpiecznych warunkach. Będą treningi, będzie rywalizacja, jak również wiele atrakcji dla widzów i kibiców, w tym konkursy z nagrodami.

fot. Honda

W czasie sobotnich treningów rozgrywany będzie nowy konkurs „Honda GP8” na udostępnionych przez organizatora skuterach Vision 50. GP8 to zawody polegające na jak najszybszym pokonaniu pięciu ósemek pomiędzy dwoma pachołkami. Zwycięża ten, kto uzyska najlepszy łączny czas dwóch przejazdów. W Honda GP8 może wziąć udział każdy, kto posiada kartę motorowerową, prawo jazdy kategorii A1 lub po prostu ukończył 18 lat. Wyścig Honda GP8 poprzedzony zostanie kilkuminutowym instruktażem i jazdą próbną. Kaski dla zawodników i ochraniacze na łokcie i kolana zapewnia Honda Poland.

fot. Honda

Więcej szczegółów na www.honda.pl

Najnowsze

Kobiety górą w Abarth Challenge

W minioną sobotę, 21 kwietnia, miała miejsce impreza Abarth Challenge, której celem była odpowiedź na odwieczne pytanie – kto lepiej się czuje za kierownicą, kobiety czy mężczyźni?

Impreza odbyła się pod auspicjami marki Abarth, agencji Corse-Abarth Driving Experience i Akademii Bezpiecznej Jazdy Kuby Bielaka. Na starcie stawili się znani i lubiani: aktor Tomasz Karolak, artystka kabaretowa Katarzyna Pakosińska, tancerz i juror You Can Dance Agustin Egurrola, producentka filmowa i prawniczka Weronika Marczuk, aktorka Aleksandra Kisio, aktor Rafał Cieszyński, aktorka i dziennikarka Anna Wendzikowska, piosenkarz Łukasz Zagrobelny, aktorka Maria Niklińska oraz tancerz You Can Dance i Tańca z Gwiazdami Tomasz Barański.

Katarzyna Pakosińska i Weronika Marczuk
fot. materiały organizatora

Wspólnym celem rywalizujących i nagrodą konkursu był samochód Abarth Punto Evo, który zostanie przekazany na rzecz Fundacji TVN „Nie Jesteś Sam” i zlicytowany podczas dorocznego Balu Fundacji.

Rywalizacja już na etapie porannych treningów była na bardzo wysokim poziomie. Po południu zawodnicy zmierzyli się w 4 konkurencjach na czas, konkurencji statycznej polegającej na zapinaniu fotelika dziecięcego i tzw. „próba zaufania” jeździe z zasłoniętymi oczami wg wskazówek pilota.

Weronika Marczuk, Anna Wendzikowska, Kuba Bielak, Rafał Cieszyński i Maria Niklińska
fot. materiały organizatora

Próby dynamiczne zawierały elementy kaskaderskie, jak obrót auta o 180 stopni przy jeździe tyłem, nawrót z użyciem hamulca ręcznego, jazda po łukach o śliskiej nawierzchni, slalomy i hamowanie na śliskiej nawierzchni.
Zwycięzcą okazał się tancerz Tomasz Barański, drugie miejsce zajęła Anna Wendzikowska, trzecie Aleksandra Kisio.  Jednak co ważne, łączny czas konkurencji rozegranych przez panie okazał się lepszy niż łączny czas osiągnięty przez panów.

Najnowsze

Majowe zakupy z Inter Motors

Maj za pasem, czas trochę poszaleć, prawda, motocyklistki? Każde 100 zł wydane na zakupy w sklepie Inter Motors uprawnia do kuponu zniżkowego w wysokości 10 zł.

Kupon można wykorzystać przy kolejnych zakupach – do 31 lipca 2012.

W okresie przed długim weekendem większość sklepów wydłużyła godziny otwarcia, a niektóre z nich będą pracowały również w niedzielę:

Warszawa ul. Łopuszańska,
Nowy Sącz,
Zielona Góra,
Białystok,
Rzeszów
oraz Outlet Inter Motors w Piekarach Śląskich.

Inter Motors jest siecią 25 motocyklowych sklepów/hurtowni, prowadzącą sprzedaż detaliczną i hurtową. Firma współpracuje z ponad 50 dostawcami z całego świata. Oferuje asortyment ubiorów i akcesoriów motocyklowych do każdego stylu jazdy, a także części eksploatacyjne i zamienne, środki smarne i wyposażenie warsztatowe.

Najnowsze

Astra OPC z wyczynowym podwoziem

Podwozie nowej Astry OPC zostało zaprojektowane w ten sposób, aby umożliwić opanowanie bocznej dynamiki i podkreślić właściwości jezdne samochodu.

Opel Astra OPC jest wyposażony w silnik o 280 KM mocy i 400 Nm momentu obrotowego. W podwoziu wyposażonym w amortyzatory marki ZF Sachs zastosowano szereg elementów poprawiających dynamikę pojazdu, jak wyczynowe kolumny HiPerStruts w przednim zawieszeniu, mechatroniczny system zawieszenia FlexRide, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu z mechaniczną blokadą czy hamulce Brembo. W skład standardowego wyposażenia wchodzą aluminiowe 19-calowe koła z oponami o rozmiarze 245/40 ZR.

Opel Astra OPC
fot. Opel

W przedniej osi pojazdu zastosowano wielotarczowy mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Kiedy jedno z obracających się przednich kół traci przyczepność, dwa zespoły tarcz w mechanizmie różnicowym działają jak sprzęgła, generując opór o precyzyjnie określonej wartości. Efekt blokujący (maksymalnie 50 procent) zależy od kąta rampowego, pod jakim zespoły tarcz są dociskane. Im płytszy jest kąt rampowy, z tym większą czułością reaguje cały układ. W przypadku Astry OPC kąt rampowy przy przyspieszaniu wynosi 45 stopni.

Opel Astra OPC
fot. Opel

Mechatroniczne zawieszenie FlexRide może pracować w trzech różnych trybach. Standard jest przeznaczony do codziennej jazdy. Po włączeniu trybu Sport zawieszenie usztywnia się, zwrotność pojazdu ma zatem ulegać poprawie dzięki dalszemu ograniczeniu przechyłów. Trzeci tryb – OPC – służy do wyczynowej jazdy: układ kierowniczy pracuje w sposób jeszcze bardziej bezpośredni niż w trybie Sport, przepustnica powinna więc reagować szybciej, a nastawy zawieszenia podporządkować się maksymalnym osiągom.

Układ stabilizujący ESP, podobnie jak FlexRide, także może pracować w trzech różnych trybach, w zależności od upodobania prowadzącego do sportowych wrażeń.

 

Najnowsze

Zestaw głośnomówiący na majówkę

Rozmawianie przez telefon trzymany przy uchu podczas jazdy samochodem grozi pięcioma punktami karnymi i mandatem w wysokości 200 zł. Nie mówiąc już o tym, że stwarza zagrożenie. Jak bezpiecznie rozmawiać przez komórkę w aucie?

Zestaw głośnomówiący pozwoli uniknąć mandatu
fot. guardian.co.uk

Według badań przeprowadzonych przez Nokię w ramach kampanii „Dajemy Ci wolną rękę”, aż 59% Polaków rozmawia przez telefon prowadząc jednocześnie auto, 67% z nich trzyma telefon przy uchu.

Liczba kierowców karanych mandatem za rozmawianie w czasie jazdy bez zestawu głośnomówiącego od kilku lat rośnie. Wedle danych policyjnych, w 2011 roku było to 57581, a w 2010 – 48937 kierowców.

Co gorsza, 97 % badanych przyznaje, że zdaje sobie sprawę z tego, iż rozmawianie przez telefon komórkowy grozi mandatem, a 95 % wie, że jest to niebezpieczne.

Dzięki zestawom głośnomówiącym kierowca może skupić się na drodze i nie stwarzać tym samym zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu. Portfolio Nokia obejmuje różne propozycje. Do dyspozycji kierowców są np. zestaw głośnomówiący Nokia HF-210 (148 zł), zestaw Nokia CK-200 (498 zł) czy słuchawka Bluetooth Nokia Luna z obsługą NFC (240 zł).

W ramach kampanii „Dajemy Ci wolną rękę” ufundowanych zostało 250 voucherów na darmową instalację. Promocja obejmuje samochodowe zestawy głośnomówiące Nokia CK-100, CK-200 oraz CK-600.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy zamówić poprzez stronę http://www.dajemyciwolnareke.pl/ (banner na górze strony) jeden z wymienionych wyżej modeli.  Wewnątrz promocyjnego opakowania zestawu znajduje się voucher na darmowy montaż urządzenia. Zarówno na stronie, jak i na voucherze, dostępna jest lista punktów, w których  można zamontować zestaw. Akcja potrwa do 15 czerwca 2012 roku.

Najnowsze