Pięciodrzwiowy up! droższy od 3d tylko o tysiąc złotych

Volkswagen prezentuje pięciodrzwiową wersję up!. Najnowszy model w salonach dostępny będzie już tej wiosny i nie zapłacimy za niego dużo więcej niż za opcję 3d. Zapowiada się, że będzie to całkiem przyjemne auto do miasta.

Volkswagen up!
fot. Volkswagen

Trzydrzwiowy VW up! w statystyce rejestracji nowych samochodóww Niemczech, od razu po premierze, zajęł pierwsze miejsce w swojej klasie. Koncern zakłada, że ponad połowa klientów up! w przyszłości zdecyduje się na wariant pięciodrzwiowy. Będzie miał identyczne jak wersja 3d silniki, do wyboru o mocy 60 KM lub 75 KM, wersje wyposażenia – take up!, move up!, high up!, black up!, white up! – i takie same wymiary. Pięciodrzwiowy up! z ESP będzie kosztował 32 350 złotych, zatem będzie droższy od trzydrzwiowego tylko o 1060 złotych.

Co producent ofertuje nam w zamian? Pięcioro drzwi nieco zmienia sylwetkę up! W trzydrzwiowej odmianie dolna krawędź okien wznosi się w okolicy słupków C, natomiast w pięciodrzwiowym tworzy prostą linię. Bagażnik o pojemności 251 litrów, po złożeniu oparcia tylnej kanapy można powiększyć do 951 litrów.

Niewielki, choć 5-drzwiowy up! ma oferować sporo miejsca nawet z tyłu.
fot. Volkswagen

Tylne drzwi otwierają się szeroko i mają umożliwiać wygodne wsiadanie. Biorąc pod uwagę wielkość samochodu, pięciodrzwiowy up! ma oferować zaskakująco dużo miejsca we wnętrzu, podobnie jak jego trzydrzwiowy brat. Z tyłu odległość między siedziskiem a podsufitką wynosi 947 mm, z przodu – 993 mm. Odległość między oparciem tylnej kanapy a oparciem przednich foteli to 789 mm.

Volkswagen oferuje dla trzy- i pięciodrzwiowego up! takie samo wyposażenie seryjne oraz elementy wyposażenia dodatkowego. Standardowo up! wyposażony jest m.in. w ESP, 4 poduszki powietrzne, światła do jazdy w dzień i wspomaganie kierownicy. Wśród opcji warto zwrócić uwagę na funkcję awaryjnego hamowania w mieście. Volkswagen up! jest pierwszym samochodem w swojej klasie, który dzięki temu systemowi jest w stanie samodzielnie zahamować przy prędkości między 5 km/h a 30 km/h. Na życzenie dostępny jest także maps+more – przenośny system nawigacji i infotainment z ekranem dotykowym. Obejmuje on funkcje nawigacji, zestawu głośnomówiącego, odtwarzacz multimedialny i różnego rodzaju informacje związane z samochodem. Ponadto maps+more można dostosować do własnych potrzeb wgrywając dodatkowe aplikacje. W ofercie jest także pakiet „Cool&sound” za 2 190 złotych, w którego skład wchodzi klimatyzacja oraz radio RCD215 z odtwarzaczem CD i plików MP3.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze