Peugeot ujawnia: auto łatwiejsze do utrzymania od kobiety

Przeprowadzona wśród Brytyjczyków ankieta "Badanie RCZ" ukazała, że duża część mężczyzn z różnych względów woli swoje samochody od kobiet.

fot. Peugeot

Miłość do aut może być na tyle wielka, że przysłoni oczy na potrzeby partnerów. Wyniki najnowszej ankiety Peugeot są dość jednoznaczne – aż połowa Brytyjczyków uważa, że samochód jest łatwiejszy w utrzymaniu od swoich partnerek, a prawie jedna czwarta przeznacza więcej czasu i pieniędzy na dbanie o własny samochód niż na spełnianie życzeń swoich drugich połówek.

Uczucie do czterech kółek zmienia się wraz z wiekiem. Wśród najmłodszej grupy badanych największy odsetek stanowili ci, którzy bardziej odczuliby stratę swojego auta niż zerwanie z dziewczyną. Ankietowani w wieku 35-44 lat spędzają najwięcej czasu na podziwianiu swoich samochodów, a wśród najstarszej grupy od czterdziestupięciu do pięćdziesięciupięciu lat piętnaście procent uważa, że ich auto jest bardziej urodziwe od partnerki. Samochody są częstszym tematem dyskusji wśród znajomych, a sportowe auto uważane jest za najlepszy sposób na przyciągnięcie uwagi miłości swojego życia, lub też za wyznacznik społecznego statusu.

Także kobiety coraz więcej uwagi poświęcają środkom transportu. Prawie jedna czwarta Brytyjek woli spędzać czas ze swoim autem niż ze swoim partnerem, a siedemnaście procent ankietowanych wydaje na samochód więcej niż na drugą połówkę.

Czy tak naprawdę można się im dziwić? Auto nie zajmie nam kanapy przed telewizorem siorbiąc piwo za piwem. Nie wymknie się cichaczem do baru, kiedy jest nam potrzebne, nie zostawi brudnych skarpet na środku podłogi. Nie będzie nas wyciągać na krępujące obiadki ze swoją rodziną, ani nie będzie mieć pretensji o kolejną wycieczkę do sklepu. Gdy będziemy wracać do domu po ciężkim dniu pracy wysłucha nas bez najmniejszego problemu. Właściwie gdyby nie to, że samochód jest maszyną, byłby idealnym partnerem.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze