„Patrz! Pacz, pacz, pacz!” na widok kierowcy Audi, zirytowanego blokadą lewego pasa

Nie ukrywamy, że kierujący Audi zachował się bardzo ryzykownie i nieodpowiedzialnie. Lecz jak tu nie komentować szerszego kontekstu tej sytuacji?

Polski Pociąg Lewopasmowy – jest takie określenie? Pewnie nie, ale zdecydowanie powinno wejść do codziennej polszczyzny. Kiedy na polskiej autostradzie jest duży ruch i sporo tirów na prawym pasie, wszyscy zgodnie, z minimalnymi odstępami, jadą lewym. Zwykle z prędkością 100-110 km/h. I co z tego, że czasem jest możliwość zjechania na prawy? Każdy czeka, aż ten przed nim mu zjedzie. I tak jedzie sznur samochodów, jak wagon za wagonikiem.

Szeryf i mistrz lewego pasa w Mercedesie spotkał nerwowego kierowcę Audi

Nie dziwi nas irytacja kierowcy Audi, który zdecydował się na wyprzedzenie paru pojazdów prawym pasem co, przypominamy, jest w Polsce dozwolone. Wspominamy o tym, bo dla wielu osób jest to nadal spore zaskoczenie. Na przykład dla autora nagrania, który żywo zareagował już na widok wyprzedzania prawym, jakby był to przejaw drogowego bandytyzmu. Dopiero późniejszy slalom kierowcy Audi trochę takim przejawem już był.

Komentarze:

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze