Edyta Klim

Patrycja Komko wygrała rajd Baja w Lądku Zdroju

Za namową Joanny Modrzewskiej, Patrycja Komko postanowiła zadebiutować w rywalizacji podczas rajdu Baja. Jednak pucharu za zwycięstwo zupełnie się nie spodziewała!

W dniach 7-8 czerwca w Lądku Zdroju rozegrany został samochodowy rajd cross-country. Równolegle była to także II runda rywalizacji motocyklowej Pucharu Polski w Rajdach Baja – „Cross-Country Rally Geotermia”. Na 6-ciu odcinkach specjalnych w grupie M zwyciężyła Patrycja Komko, która startowała motocyklem Husqvarna  FE 350:

– To mój debiut w rajdach Baja i wielka niespodzianka. Niespodziewane 1. miejsce w kategorii motocykli w 2. rundzie PPRB! Wystartowałam za namową Joanny Modrzewskiej, zupełnie bez spinki i wygórowanych oczekiwań. Rywalizacja na trasie rajdu była całkowicie odmienna od klasycznego enduro. Tu decydowała duża prędkość i umiejętność nawigacji, a ja z jednym i drugim nie jestem oswojona…

Trasy OS-ów były szybkie, na domiar złego padał deszcz, więc trasa zrobiła się bardzo śliska. Po piątkowym przejeździe byłam nieco zestresowana i miałam problem z koordynacją ruchów, tzn. jednoczesnym czytaniem rooadbooka i ściganiem się. W sobotę było już znacznie lepiej, choć tuż po starcie do pierwszego, mierzonego odcinka po chwili zawróciłam, bo nie wiedziałam gdzie jechać (śmiech). Jednak po kolejnych kilometrach jazda z rooadbookiem zaczęła sprawiać mi już ogromną frajdę!

Łącznie, przez dwa dni, zrobiłyśmy po 320 km, ja wywalczyłam 1-sze miejsce, a Asia 4-te. Jeszcze dużo nauki przede mną, ale wiem, że jako „Women Moto Rally Team”, możemy wiele zwojować!

Bardzo dziękuję Asi za pomoc w ogarnięciu i wypożyczeniu sprzętu rajdowego, i za cały team’owy wyjazd. Mojemu Maćkowi dziękuję za przygotowanie motocykla do rajdu – tempo pracy było zawrotne, wszystko w stresie (jak zwykle), ale udało się na ostatnią chwilę! (śmiech).

Dziękuję Andrzejowi Niskiemu – mojemu rywalowi za pomoc, odpowiadanie na pytania i za ściganie na trasie. Niebagatelny był również doping w trakcie zawodów od Wojciecha Rencza, któremu dziękuję za cenne wskazówki! Wielkie dzięki dla Quad-Cartel za serwisowanie naszych maszyn na miejscu oraz wsparcie od „Kobiety w Motorsporcie PZM” – podsumowuje Partycja.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze