Patronat i wsparcie Motocainy dla Motoserca 2013

04 kwietnia 2013
20 kwietnia 2013 roku po raz piąty w całej Polsce odbędzie się akcja Motoserce 2013, czyli zbiórka krwi dla dzieci. Motocaina objęła patronat nad tą akcją.

Pomysłodawcą i organizatorem akcji są motocykliści zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Współorganizatorem jest Polski Czerwony Krzyż. Tysiące osób będzie pracowało nad pozyskaniem jak największej liczby chętnych do oddania krwi.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że krew jest bezcennym darem życia. Wiosna, a szczególnie lato, to czas, gdy brakuje jej najbardziej. Postanowiliśmy więc działać!

Ofiaruj krew - dar życia
fot. materiały organizatora

Akcja obejmie swoim zasięgiem zarówno duże miasta, jak i małe miasteczka. Motoserce jest imprezą charytatywną, wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania. Naszą akcją chcemy zwrócić uwagę na brak tego cennego daru jakim jest krew w polskich szpitalach oraz pragniemy propagować idee krwiodawstwa.

Dzięki zaangażowaniu ponad 80 Klubów Motocyklowych z całej Polski podczas czterech edycji Motoserca w latach 2009 - 2012 udało nam się zebrać 11.750 litrów krwi!

Warto było!

W czasie Akcji chcemy zorganizować konkursy i pokazy skierowane do wszystkich użytkowników dróg: pieszego, rowerzysty, motocyklisty, kierowców aut, które mają na celu naprawienie wizerunku motocyklistów, obalenie mitów o „dawcach organów”, wskrzeszenie kultury poruszania się na drogach, zniesienie podziałów między kierowcami samochodów i motocykli, trafienie do świadomości młodych osób, przekonanie ich, że od nich samych zależy bezpieczeństwo na drodze.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje