Patronat i wsparcie Motocainy dla Motoserca 2013

04 kwietnia 2013
20 kwietnia 2013 roku po raz piąty w całej Polsce odbędzie się akcja Motoserce 2013, czyli zbiórka krwi dla dzieci. Motocaina objęła patronat nad tą akcją.

Pomysłodawcą i organizatorem akcji są motocykliści zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Współorganizatorem jest Polski Czerwony Krzyż. Tysiące osób będzie pracowało nad pozyskaniem jak największej liczby chętnych do oddania krwi.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że krew jest bezcennym darem życia. Wiosna, a szczególnie lato, to czas, gdy brakuje jej najbardziej. Postanowiliśmy więc działać!

Ofiaruj krew - dar życia
fot. materiały organizatora

Akcja obejmie swoim zasięgiem zarówno duże miasta, jak i małe miasteczka. Motoserce jest imprezą charytatywną, wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania. Naszą akcją chcemy zwrócić uwagę na brak tego cennego daru jakim jest krew w polskich szpitalach oraz pragniemy propagować idee krwiodawstwa.

Dzięki zaangażowaniu ponad 80 Klubów Motocyklowych z całej Polski podczas czterech edycji Motoserca w latach 2009 - 2012 udało nam się zebrać 11.750 litrów krwi!

Warto było!

W czasie Akcji chcemy zorganizować konkursy i pokazy skierowane do wszystkich użytkowników dróg: pieszego, rowerzysty, motocyklisty, kierowców aut, które mają na celu naprawienie wizerunku motocyklistów, obalenie mitów o „dawcach organów”, wskrzeszenie kultury poruszania się na drogach, zniesienie podziałów między kierowcami samochodów i motocykli, trafienie do świadomości młodych osób, przekonanie ich, że od nich samych zależy bezpieczeństwo na drodze.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!